skplan
11.02.13,10:17
Zrušila som živnosť a do 15 dní mám zaslať na Daňový úrad karičku DIČ. Tú však nemám a marí sa mi, že som ju ani neprevzala v mieste trvalého bydliska kedysi predtým. Ale nechcem sa vyhovárať. Čo mám oznámiť daňovému úradu? Zaslať nejaké prehlásenie, že som kartičku stratila, alebo ako niečo do listu sformulovať?
Vďaka za odpoveď.
Katy a R
11.02.13,09:23
Zrušila som živnosť a do 15 dní mám zaslať na Daňový úrad karičku DIČ. Tú však nemám a marí sa mi, že som ju ani neprevzala v mieste trvalého bydliska kedysi predtým. Ale nechcem sa vyhovárať. Čo mám oznámiť daňovému úradu? Zaslať nejaké prehlásenie, že som kartičku stratila, alebo ako niečo do listu sformulovať?
Vďaka za odpoveď.
Teraz chceli na DU aj vyplniť tlačivo k ukončeniu činnosti (nestačilo oznámenie, ako doteraz) - potom na základe toho vydávajú aj rozhodnutie (príde poštou) - a oznámiš, že si kartičku stratila:confused:
skplan
11.02.13,09:28
To vážne? A ja, že pošlem oznámenie o ukončení živnosti a kartičku DIČ. :-) Nie som už v mieste trvalého bydliska. :-)
skplan
11.02.13,10:14
A je niekde dostupne na nete to tlacivo z DU: tlačivo k ukončeniu činnosti?
skplan
11.02.13,12:14
Uz je to o.k.
nika.sum
04.03.13,15:30
Ahoj, neviete ako je to teraz pri zalozeni zivnosti? zivnostensky oznamuje na DU a DU posle karticku postou?
veronikasad
04.03.13,15:43
Ahoj, neviete ako je to teraz pri zalozeni zivnosti? zivnostensky oznamuje na DU a DU posle karticku postou?
ano, pokial si v žiadosti zaškrtneš, aby to ŽU urobil za teba.
Klientom to však nedoporučujem, pri osobnej návšteve DU trvá vybavenie DIČ podstatne kratšie.
Gabriela 19
04.03.13,16:18
práve dnes som bola na DU ,pri ukončení živnosti sa vypíše tlačivo - žiadosť o zrušenie registrácie a čestné prehlásenie
že som stratil "Osvedčenie o registrácií a pridelení DIČ"
a to je všetko