Letko
11.02.13,12:53
Janiela
11.02.13,12:00
to vážne????????
Tweety
11.02.13,12:00
to vážne????????
28.2.2013 končí.
martina0203
11.02.13,12:03
prečo to spravil, tiež som to práve čítala..... ide to pekne dolu vodou...
Letko
11.02.13,12:04
Zaujímavý je film Habemus Papam.
Tweety
11.02.13,12:05
prečo to spravil, tiež som to práve čítala..... ide to pekne dolu vodou...
Zo zdravotných dôvodoy už nevládze vykonávať službu tak, ako by mal. Je to jeho rozhodnutie.
martina0203
11.02.13,12:09
teraz budú špekulácie, prečo to spravil, nemá čisté svedomie, asi má niečo, čo chce utajiť, a bla, bla, bla.....
Dáša_
11.02.13,12:14
múdre rozhodnutie múdreho človeka.

Dovolím si citovať z FB reakciu brata Šavla
"Benedikt XVI. najlepsie videl, co robila kuria s jeho predchodcom. Slaby a chory papez znamena silnu kuriu, co nie je vzdy v prospech Cirkvi. P.S. Pokial nie je schopny papez prejst pesi bazilikou sv. Petra a vozia ho po kostole na plosine, otazkou zostava ako moze riadit Cirkev. Papez Benedikt XVI. si tieto limity uvedomil. Aj preto ho mozno pravom oznacit za moderneho papeza. "
pmajap
11.02.13,12:20
asedma
11.02.13,12:23
v tv na Lux prave ide priamy prenos..
misomiso
11.02.13,12:24
teraz budú špekulácie, prečo to spravil, nemá čisté svedomie, asi má niečo, čo chce utajiť, a bla, bla, bla.....

Najlepsie sa utauje, ked mas v rukach osobne plnu moc. Odstupenie z funkcie nie je nejlepsi sposob ako si zabezpecit, ze veci, ostanu v tajnosti ak mam nejak emaslo na hlave.

Skor to vidim tak, ze uz nevladal bojovat s roznymi silami, najma asi vo vnutri cirkvi, ktore nie su celkom s kostolnym poriadkom. Samozrejme, ze vzdy sa na to da pozriet z dvoch uhlov: 1. je zodpovedny, uvedomil si svoje limity, odstupil, 2. uteka pred zodpovednostou, ktora mu bola odovzdana.

Tazko v tomto zajujat nejaky postoj, na to mame aj budeme mat vzdy prilis malo informacii.
misomiso
11.02.13,12:26
v tv na Lux prave ide priamy prenos..

TV Lux nepozeram, tam sa nic nedozvies (teda nic viac, ako sa dozvies v Novom Case, napriklad). Je to hanba, ze ziadne z "Krestanskych medii" si nesplnilo svoju povinnost vyplyvajucu z ich zakladneho poslania a nepokryvalo ziadnym sposobom napriklad kauzu odvolania arcibiskupa Bezaka...
Letko
11.02.13,12:29
TV Lux nepozeram, tam sa nic nedozvies (teda nic viac, ako sa dozvies v Novom Case, napriklad). Je to hanba, ze ziadne z "Krestanskych medii" si nesplnilo svoju povinnost vyplyvajucu z ich zakladneho poslania a nepokryvalo ziadnym sposobom napriklad kauzu odvolania arcibiskupa Bezaka...

Misomiso, nerozvíjaj debatu týmto smerom (Bezák).
asedma
11.02.13,12:32
TV Lux nepozeram, tam sa nic nedozvies (teda nic viac, ako sa dozvies v Novom Case, napriklad). Je to hanba, ze ziadne z "Krestanskych medii" si nesplnilo svoju povinnost vyplyvajucu z ich zakladneho poslania a nepokryvalo ziadnym sposobom napriklad kauzu odvolania arcibiskupa Bezaka...

pater Lamberdy odpoveda na otazky novinarov vo Vatikane
misomiso
11.02.13,15:55
Misomiso, nerozvíjaj debatu týmto smerom (Bezák).

No prave taketo kauzy mozu mat velky vplyv na rozhodnutie Svateho otca abdikovat. nerobme si iluzia, ze Bazakova kauza je jedina aktualne kauza v Cirkvi, su ich iset stovky.

V Cirkvi, podobne ako aj v kazdej inej velkej organizacii, ktora posobi celosvetovo su samozrejme rozne mocenske prudy. Jeden clovek (hoci sedi na najvyssej stolicke) je odkazany na sprostredovanie informacii a nazorov. Moze iba tazko zabezpecit, aby nebol svojimi spolupracovnikmi a podriadenmiy obcas aj "uvadzany do omylu".

Nie je to asi prijemny pocit niest zodpovednost, no nebyt schopny presadit vlastnu strategiu, respektive zodpovedat za rozhodnutia, ktore clovek sice podpise sam, ale ktore mu nadiktuju ini. Sam neviem, ci by som vydrzal za tychto podmienik na akomkolvek riadiacom poste.
kom0dus
11.02.13,16:05
Bazakova kauza

nikto ti nebrani.. chod a klanaj sa bezakovi,
misomiso
11.02.13,16:28
nikto ti nebrani.. chod a klanaj sa bezakovi,

Priezviska sa v slovencine pisu s velkym pociatocnym pismenom, takze hadam Bezakovi.

Tu nejde o to, niekomu sa klanat, klanat sa mame Bohu. Bezaka si mozeme vazit za jeho nazory a pracu, ktoru vykonal v prospech krestanstva a cirkvi.
osky
11.02.13,17:23
je mi smutno.
zazivala som to priamo tam,ked umrel predosly papez,jeho pohreb a aj ked volili jeho nastupcu.
pamätam si ako sme boli vsetci nalepeni pri TV a cakali vysledok.a aki boli Taliani sklamani,ked to nebol taliansky papez,ale nemecky....
v tom case som zila priamo tam,je zvlastne dozvediet sa o odstupeni papeza,pri ktoreho zrode clovek stal.
zvlastny pocit.taky smuny.
vulxy
11.02.13,17:36
....a sme v p...i.
....to akoze kto suhlasi aby odstupil ma kliknut?nechapem....
220870
11.02.13,17:46
Takže posledný pápež podľa proroctva “Petrus Romanus”.http://modryglobus.wordpress.com/2009/07/22/proroctvo-o-poslednom-papezovi/
pivko
11.02.13,17:57
Na čase , tento papež , nebol papež , ovládali ho kardinálovia ako chceli a pre to tak dopadol aj Bezák .
celá cirkev je katastrofa.
misomiso
11.02.13,18:25
Na čase , tento papež , nebol papež , ovládali ho kardinálovia ako chceli a pre to tak dopadol aj Bezák .
celá cirkev je katastrofa.

No tak katastrofa prave nie, ked sa pozries v akom stave je cele ludstvo, tak Katolicka cirkev z toho vychadza stale celkom slusne. Treba si trocha dat v hlave dokopy, ake spravy su zaujimave pre novinarov. Sprava, ze nejaky knaz niekde na druhom konci sveta zneuzil dieta lieta po svete aj roky, a stale ju niekto dokaze vytiahnut v case uhorkovej sezony. Sprava, ze nejaky knaz na Slovensku sa nezistne venuje alkoholikom a drogovo zavislym uz nema pre novinarov ten spravny potencial, takze ma smolu.

Musel by si trocha zit v cirkvi, aby si to dokazal posudit.
Janiela
11.02.13,18:32
Mala som možnosť počúvať kázne pána Kuffu, čítala som veľa o jeho práci a pod. Škoda, že o takých ľuďoch sa nepíše, alebo píše len veľmi málo. Ako píše misomiso:

Sprava, ze nejaky knaz na Slovensku sa nezistne venuje alkoholikom a drogovo zavislym uz nema pre novinarov ten spravny potencial, takze ma smolu.

Nechcem sa zastávať cirkvi - mám svoj názor aj skúsenosť - ale mali by sme vážiť slová.
trisestri
11.02.13,18:46
[QUOTE=misomiso;2248963]No tak katastrofa prave nie, ked sa pozries v akom stave je cele ludstvo, tak Katolicka cirkev z toho vychadza stale celkom slusne. Treba si trocha dat v hlave dokopy, ake spravy su zaujimave pre novinarov. Sprava, ze nejaky knaz niekde na druhom konci sveta zneuzil dieta lieta po svete aj roky, a stale ju niekto dokaze vytiahnut v case uhorkovej sezony. Sprava, ze nejaky knaz na Slovensku sa nezistne venuje alkoholikom a drogovo zavislym uz nema pre novinarov ten spravny potencial, takze ma smolu.

Musel by si trocha zit v cirkvi, aby si to dokazal posudit.[/QUO

sice je to pravda,ale pravda je aj ze pokial charite sa venuje iba jeden knaz,tak vo svete tych pripadov zneuzivania bolo pozehnane.
A ten stav spolocnosti ze je ubohy a cirkev je z toho mimo,omyl,ved okolo 90% ludi sa hlasia k veriacim-tak asi tu zlobu,zlodejinu,spinavosti a pod nerobia ateisti.
Tolko spinavosti a cirkev kolaboruje a masti si vrecka-kolko si nahrabal Sokol a spol a este bol aj agentom stb,ako aj dalsi biskup.
jedna lastovicka leto nerobi a velka skoda ze cirkev nevyuziva svoj vplyv na to aby verejne brojila proti krivde,klamstvu,zlodejine a marazmu v tejto spolocnosti.
trisestri
11.02.13,18:50
[QUOTE=misomiso;2248963]No tak katastrofa prave nie, ked sa pozries v akom stave je cele ludstvo, tak Katolicka cirkev z toho vychadza stale celkom slusne. Treba si trocha dat v hlave dokopy, ake spravy su zaujimave pre novinarov. Sprava, ze nejaky knaz niekde na druhom konci sveta zneuzil dieta lieta po svete aj roky, a stale ju niekto dokaze vytiahnut v case uhorkovej sezony. Sprava, ze nejaky knaz na Slovensku sa nezistne venuje alkoholikom a drogovo zavislym uz nema pre novinarov ten spravny potencial, takze ma smolu.

Musel by si trocha zit v cirkvi, aby si to dokazal posudit.[/QUO

sice je to pravda,ale pravda je aj ze pokial charite sa venuje iba jeden knaz,tak vo svete tych pripadov zneuzivania bolo pozehnane.
A ten stav spolocnosti ze je ubohy a cirkev je z toho mimo,omyl,ved okolo 90% ludi sa hlasia k veriacim-tak asi tu zlobu,zlodejinu,spinavosti a pod nerobia iba ateisti.
Tolko spinavosti a cirkev kolaboruje a masti si vrecka-kolko si nahrabal Sokol a spol a este bol aj agentom stb,ako aj dalsi biskup.
jedna lastovicka leto nerobi a velka skoda ze cirkev nevyuziva svoj vplyv na to aby verejne brojila proti krivde,klamstvu,zlodejine a marazmu v tejto spolocnosti.
este aj si osvoju monopol na vieru,ale viera nie je iba cirkiv,viera je o dusi a skutkoch cloveka a spoved je v tom ze clovek sa snazi ocistit od zlych skutkov a snazi sa napravat svoje spravanie.
pavol54
11.02.13,19:24
[QUOTE=misomiso;2248963]No tak katastrofa prave nie, ked sa pozries v akom stave je cele ludstvo, tak Katolicka cirkev z toho vychadza stale celkom slusne. Treba si trocha dat v hlave dokopy, ake spravy su zaujimave pre novinarov. Sprava, ze nejaky knaz niekde na druhom konci sveta zneuzil dieta lieta po svete aj roky, a stale ju niekto dokaze vytiahnut v case uhorkovej sezony. Sprava, ze nejaky knaz na Slovensku sa nezistne venuje alkoholikom a drogovo zavislym uz nema pre novinarov ten spravny potencial, takze ma smolu.

Musel by si trocha zit v cirkvi, aby si to dokazal posudit.[/QUO

sice je to pravda,ale pravda je aj ze pokial charite sa venuje iba jeden knaz,tak vo svete tych pripadov zneuzivania bolo pozehnane.
A ten stav spolocnosti ze je ubohy a cirkev je z toho mimo,omyl,ved okolo 90% ludi sa hlasia k veriacim-tak asi tu zlobu,zlodejinu,spinavosti a pod nerobia ateisti.
Tolko spinavosti a cirkev kolaboruje a masti si vrecka-kolko si nahrabal Sokol a spol a este bol aj agentom stb,ako aj dalsi biskup.
jedna lastovicka leto nerobi a velka skoda ze cirkev nevyuziva svoj vplyv na to aby verejne brojila proti krivde,klamstvu,zlodejine a marazmu v tejto spolocnosti."Matúš 24,5 lebo mnohí prídu v mojom mene a budú hovoriť : Ja som Kristus a mnohých zvedú" teda nie každý kto je farár a veriaci sa drží toho takže ...
misomiso
11.02.13,19:34
[QUOTE=trisestri;2248981]"Matúš 24,5 lebo mnohí prídu v mojom mene a budú hovoriť : Ja som Kristus a mnohých zvedú" teda nie každý kto je farár a veriaci sa drží toho takže ...

Ale ano, ved Pan nas obdaril aj rozumom, treba sa ucit rozlisovat a dokonca aj v ramci cirkvi mozem rozlisovat. Preto su naprikad v BA kostoly, kde pride par ludi, zatial co kuKapucinom sa ani nenatlacis na svatu omsu dovnutra.
trisestri
11.02.13,19:42
[QUOTE=pavol54;2249028]

Ale ano, ved Pan nas obdaril aj rozumom, treba sa ucit rozlisovat a dokonca aj v ramci cirkvi mozem rozlisovat. Preto su naprikad v BA kostoly, kde pride par ludi, zatial co kuKapucinom sa ani nenatlacis na svatu omsu dovnutra.

nuz to by som mal riadne daleko-ale co sa tyka medii mali by davat aj tie dobre priklady a netyka sa to iba cirkvi.
misomiso
11.02.13,19:48
[QUOTE=trisestri;2248981]
este aj si osvoju monopol na vieru,ale viera nie je iba cirkiv,viera je o dusi a skutkoch cloveka a spoved je v tom ze clovek sa snazi ocistit od zlych skutkov a snazi sa napravat svoje spravanie.

No a svata spoved (spravne sviatost zmierenia) ma k tomu dopomoct. Ak si budem chciet budovat spravne svalovu hmotu, zide sa obcas nejaky osobny trener. Lyzovat sa tiez moze ucit clovek celkom sam, alebo za aspon obcasnej pomoci trenera. Ak budem chciet zmenit stravovacie navyky su ludia, ktori mi budu vediet odborne poradit.

Rovnako nie je na skodu, ak si vypocujem nazor aj niekho ineho na voje svedomie a na svoju snahu stat sa lepsim. Ked to poslu plynari alebo elektrikari fakturu, jej sucastou byva aj informacia, kolko je priemerna spotreba zakaznika v danej kategorii. Teda napriklad sa dozviem, ze som spotreboval 80% plynu v porovnani s priemerom. Viem, ze mam priemerny RD, mozem byt pokojny. Ak zistim ze som spotreboval 160% v porovnani s priemerom, tak sa zamyslim ci neplytvam, alebo ci sa mi neoplati vymenit okna.

Svedimie je velmi pruzna vec, dokaze sa postupne adaptovat aj na tie najhorsie svinstva. Je preto vhode obcas prehodit slov s niekym, kto ma prehlad o situacii napriec celou populaciou. Teda ak budem chciet zistit, ako je to s mojou moralkou a svedomim, tak nebudem behat po susedoch, pytat sa ich na ich hriechy a snazit sa porovnavat, ale skocim za knazom, a poviem: "minuly tyzden som prepustil zamstnanca, ktory po treti raz prisil do roboty opity. Inak sa ale snazil robit poctivo. Co si o tom myslite?"
trisestri
11.02.13,21:03
[QUOTE=trisestri;2248986]

No a svata spoved (spravne sviatost zmierenia) ma k tomu dopomoct. Ak si budem chciet budovat spravne svalovu hmotu, zide sa obcas nejaky osobny trener. Lyzovat sa tiez moze ucit clovek celkom sam, alebo za aspon obcasnej pomoci trenera. Ak budem chciet zmenit stravovacie navyky su ludia, ktori mi budu vediet odborne poradit.

Rovnako nie je na skodu, ak si vypocujem nazor aj niekho ineho na voje svedomie a na svoju snahu stat sa lepsim. Ked to poslu plynari alebo elektrikari fakturu, jej sucastou byva aj informacia, kolko je priemerna spotreba zakaznika v danej kategorii. Teda napriklad sa dozviem, ze som spotreboval 80% plynu v porovnani s priemerom. Viem, ze mam priemerny RD, mozem byt pokojny. Ak zistim ze som spotreboval 160% v porovnani s priemerom, tak sa zamyslim ci neplytvam, alebo ci sa mi neoplati vymenit okna.

Svedimie je velmi pruzna vec, dokaze sa postupne adaptovat aj na tie najhorsie svinstva. Je preto vhode obcas prehodit slov s niekym, kto ma prehlad o situacii napriec celou populaciou. Teda ak budem chciet zistit, ako je to s mojou moralkou a svedomim, tak nebudem behat po susedoch, pytat sa ich na ich hriechy a snazit sa porovnavat, ale skocim za knazom, a poviem: "minuly tyzden som prepustil zamstnanca, ktory po treti raz prisil do roboty opity. Inak sa ale snazil robit poctivo. Co si o tom myslite?"

bolo by to pekne,ak by to platilo-ale kolky presli spovedou,lebo sa to patri,hlavne na dedinach a po spovedi sup do krcmy,alebo z kostola ohovarat bliznych svojich-pokial clovek nema v sebe uprimnu vieru,pokial farar nebaziruje na krestanskych hodnotach, tak mu nik nevstupi do svedomia./nechcem pausalizovat,lebo viera a postoj k hodnotam a bliznym je vec invidualna formovana roznymi vplyvmi a faktormi,aj postoj fararov je rozny/
trisestri
11.02.13,21:07
su take hodnoty ako svedomie a sebareflexia-kto ich nema,mam pochybnostu ci mu farar pomoze,ak nema ani pevnu vieru
misomiso
11.02.13,21:23
No ak farar nema vieru tak pomoze asi tolko ako lekar, ktoreho jeho praca nebavi alebo sudca, ktory nema zmysel pre spravodlivost. Lenze ja si akosi netrufam hodnotit ktory knaz ma a ktory nema vieru.

To, ze jestvuju lekari, ktori su schopni ordinovat s 2,5 promile v krvi (tiez su toho obcas plne TV noviny) ma este nemusi ordadit od toho, aby som hladal poctiveho lekara ak mam pocit, ze sa s mojim zdravim nieco deje, pripadne aj za ucelom preventivnej prehliadky.
buchač
11.02.13,22:03
Prekvapujúca správa z Ríma vyvolala na finančných trhoch aj prudký prepad vatikánskej meny.

Z "Pánboh zaplať" bol v pondelok popoludní už len "Osral ťa pes" s tendenciou k ďalšiemu poklesu.
misomiso
11.02.13,22:15
Prekvapujúca správa z Ríma vyvolala na finančných trhoch aj prudký prepad vatikánskej meny.

Z "Pánboh zaplať" bol v pondelok popoludní už len "Osral ťa pes" s tendenciou k ďalšiemu poklesu.


Toto nema chybu :-)
Melnick
11.02.13,22:34
Prekvapujúca správa z Ríma vyvolala na finančných trhoch aj prudký prepad vatikánskej meny.

Z "Pánboh zaplať" bol v pondelok popoludní už len "Osral ťa pes" s tendenciou k ďalšiemu poklesu.

Len nech to nečítajú niektorí moji klienti. To "Pánboh zaplať" znelo predsa aspoň trochu lepšie . :D
Letko
12.02.13,05:22
[QUOTE=misomiso;2249045]

nuz to by som mal riadne daleko-ale co sa tyka medii mali by davat aj tie dobre priklady a netyka sa to iba cirkvi.

Na TA3 chodia Dobré správy.
Stanislav 1975
12.02.13,05:25
Otec Bezák do Vatikánu, na stolec...
Letko
12.02.13,05:26
A čo tak zmeniť pohľad, nevyhovárať sa na "väčšinu" ale snažiť sa priblížiť svojim životom k životu svätých? Každý z nás môže byť svätý a namiesto "oni toto nemusia, oni tamto nerobia" si povedať "Ako by som to urobil pomocou lásky?".
pivko
12.02.13,06:46
Prekvapujúca správa z Ríma vyvolala na finančných trhoch aj prudký prepad vatikánskej meny.

Z "Pánboh zaplať" bol v pondelok popoludní už len "Osral ťa pes" s tendenciou k ďalšiemu poklesu.
Osrať celý Vatikán + farárov + KDH
Letko
12.02.13,06:53
Keď máš kydať, tak radšej si čítaj iné témy a nekaz túto tému, ktorá má byť kľudná a nie hulvátska. Na to si otvor inú tému, kde budeš riešiť našu politiku.
misomiso
12.02.13,08:36
Osrať celý Vatikán + farárov + KDH

Tak predsa mi neda pouvazovat, teraz naozaj celkom pokojne, ake asi moze mat problemy clovek, ktory takto seka a rube okolo seba v marnej nadeji, ze tym niekomu as pon trocha uskodi a zahoji si tak svoje sebavedomie.

Na svete je mnozstvo skupin ludi, do ktorych sa nezapajam. Nie som v sportovych kluboch, ani v polovnickom zvaze. Nie som ani organizovany v kluboch homosexualov. Ale nechovam vo svojom vnutri nenavist voci nim. Uz len preto nie, ze aj keby som zrovna chcel, tymto by som im asi tazko uskodil, iba ze by som si sam znizil kvalitu svojho zivota...

Hovori sa, ze clovek sa sice narodi s nejakou tvarou, ale ako vyzera jeho ksicht po styridsiatke, za si moze iba sam. A to tym, ako sa stravuje. No nieco na tom bude. Ludia, (muzi) ktori papaju klobasky koncia vsetci skor si neskor niekde pri podobe nasho byvaleho prezidenta Kovaca, ludia, ktori maso nejedia, alebo iba zriedka, zvyknu na svo jvek vyzerat mladsie.

Ale som presvedceny, ze rovnake plati aj pre nasu mysel. Rodime sa kazdy s nejakou genetickou vybavou, niekto je viac melancholik, niekto ma stastie, ze je od prirody viac sangvinik. No postupne na nas zacne vplyvat to, akym smerom vedome a dlhodobo smerujeme svoje myslienky. Ci pozitivnym smerom alebo iba negativnym. Ludia, ktori sa snazia smerovat svoje myslienky pozitivnym smerom zvycajne dost v zivote dokazu, skor si zabezpecia zmysluplnu robotu a prijem, a este stihnu v zivote pomahat aj inym. Ti druhi bohuzial koncia v beznadeji, zavisti a neustalej myslienke na pomstu. Kazdy sa teda denne rozhoduje, aky zivot chce prezit.
Nandrolon
12.02.13,08:42
Veľmi dobrý príspevok, máš to v hlave pekne urovnané.
Slayer666
12.02.13,09:14
Otec Bezák do Vatikánu, na stolec...

Bezaka skor potrebuje Slovensko. Aj ked nie som veriaci, rad by som ho mal za prezidenta. Ze nie je pravnik? A co? Menej kompetentny ako ten sucasny byt nemoze.
Slayer666
12.02.13,09:17
Suhlasim, az na to o tych klobaskach a vegetarianoch - medzi vegetarianmi a tymi druhymi (aj to je heterogenna skupina) je urcite viac rozdielov ako len to maso (aj v tych klobasach su aj ine veci), cize by som bol opatrny v tom usudku.
bodliak
12.02.13,09:23
buchač
12.02.13,09:33
Osrať celý Vatikán + farárov + KDH
S týmto by som aj súhlasil ........teda čiastočne ...:rolleyes:
1. Vatikán je taký , aký je...robí tú svoju politiku - lebo aj cirkev je zainteresovaná v nej a či priamo , či len v zákulisí ...
2. Farárov sa nedá do jedného vreca hádzať , všade sa nájde čierna ovca ...
3. KDH ???....nuž tam by sa tá biela ovca musela hľadať s lampášom za bieleho dňa...
Tu je ten problém , že táto strana využíva ( zneužíva ) tie dobré myšlienky a pohnútky kresťanstva na tie svoje politické ciele ...


Tak predsa mi neda pouvazovat, teraz naozaj celkom pokojne, ake asi moze mat problemy clovek, ktory takto seka a rube okolo seba v marnej nadeji, ze tym niekomu as pon trocha uskodi a zahoji si tak svoje sebavedomie.

Na svete je mnozstvo skupin ludi, do ktorych sa nezapajam. Nie som v sportovych kluboch, ani v polovnickom zvaze. Nie som ani organizovany v kluboch homosexualov. Ale nechovam vo svojom vnutri nenavist voci nim. Uz len preto nie, ze aj keby som zrovna chcel, tymto by som im asi tazko uskodil, iba ze by som si sam znizil kvalitu svojho zivota...

Hovori sa, ze clovek sa sice narodi s nejakou tvarou, ale ako vyzera jeho ksicht po styridsiatke, za si moze iba sam. A to tym, ako sa stravuje. No nieco na tom bude. Ludia, (muzi) ktori papaju klobasky koncia vsetci skor si neskor niekde pri podobe nasho byvaleho prezidenta Kovaca, ludia, ktori maso nejedia, alebo iba zriedka, zvyknu na svo jvek vyzerat mladsie.

Ale som presvedceny, ze rovnake plati aj pre nasu mysel. Rodime sa kazdy s nejakou genetickou vybavou, niekto je viac melancholik, niekto ma stastie, ze je od prirody viac sangvinik. No postupne na nas zacne vplyvat to, akym smerom vedome a dlhodobo smerujeme svoje myslienky. Ci pozitivnym smerom alebo iba negativnym. Ludia, ktori sa snazia smerovat svoje myslienky pozitivnym smerom zvycajne dost v zivote dokazu, skor si zabezpecia zmysluplnu robotu a prijem, a este stihnu v zivote pomahat aj inym. Ti druhi bohuzial koncia v beznadeji, zavisti a neustalej myslienke na pomstu. Kazdy sa teda denne rozhoduje, aky zivot chce prezit.

Sú ľudia a ľudia ...

Niektorí ľudia povedia pravdulen na smrteľnej posteli.
Poznám však ľudí, ktorí klamú, aj keby ležali na stohu biblií.
trisestri
12.02.13,09:56
nuz crta sa dalsi koniec sveta,ktory ma nastat skoncenim pontifikatu noveho papeza. http://www.cas.sk/clanok/243195/proroctvo-o-poslednom-papezovi-caka-nas-po-odstupeni-benedikta-xvi-apokalypsa.html
misomiso
12.02.13,10:19
Bezaka skor potrebuje Slovensko. Aj ked nie som veriaci, rad by som ho mal za prezidenta. Ze nie je pravnik? A co? Menej kompetentny ako ten sucasny byt nemoze.

Ano, suhlasim, Slovensko by si uz konecne zasluzilo mysliaceho prezidenta.

No som skepticky. Principom volieb v demkoracii je fakt, ze kazdy jeden clovek ma jeden, rovnako platny hlas. Bez ohladu na to, ci vytvara hodnoty, ba ci dokonca vytvara hodnoty aj pre inych, alebo iba parazituje na socialnom systeme. Potom volbby tazko mozu dopadnut inak, ako sme toho boli svedkami napriklad nedavno v Cesku.
trisestri
12.02.13,11:23
[QUOTE=misomiso;2249511]Ano, suhlasim, Slovensko by si uz konecne zasluzilo mysliaceho prezidenta.

No som skepticky. Principom volieb v demkoracii je fakt, ze kazdy jeden clovek ma jeden, rovnako platny hlas. Bez ohladu na to, ci vytvara hodnoty, ba ci dokonca vytvara hodnoty aj pre inych, alebo iba parazituje na socialnom systeme. Potom volbby tazko mozu dopadnut inak, ako sme toho boli svedkami napriklad nedavno v Cesku.[/

QUOTE]

ovela horsie je ze pravo byt zvoleny ma aj analfabet resp.primitiv.
Tweety
12.02.13,12:07
http://www.sme.sk/c/6699494/ratzinger-je-viac-intelektual-ako-charizmaticky-lider.html
Pre porovnanie, aj tu platí, keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté.
buchač
12.02.13,12:09
[QUOTE=misomiso;2249511]Ano, suhlasim, Slovensko by si uz konecne zasluzilo mysliaceho prezidenta.

No som skepticky. Principom volieb v demkoracii je fakt, ze kazdy jeden clovek ma jeden, rovnako platny hlas. Bez ohladu na to, ci vytvara hodnoty, ba ci dokonca vytvara hodnoty aj pre inych, alebo iba parazituje na socialnom systeme. Potom volbby tazko mozu dopadnut inak, ako sme toho boli svedkami napriklad nedavno v Cesku.[QUOTE]

QUOTE]ovela horsie je ze pravo byt zvoleny ma aj analfabet resp.primitiv.
Analfabet nemá šancu ....
Primitív môže mať tituly pred a aj za menom ...či ?

Lenže toho primitíva poväčšinou , len a len analfabeti a primitívi volia ...
gilda
12.02.13,14:26
Niektorí ľudia povedia pravdu len na smrteľnej posteli.

... a niektorí ju nestihnú povedať ani tam... určité veci sa nenechávajú na poslednú chvíľu.... "poviem vám to až na smrteľnej posteli" ... nepovie, už nevládze.
gilda
12.02.13,16:21
alabut
12.02.13,18:58
Zvyknes, kym ta krestani nevykopu. :-)