ivis
11.02.13,17:59
Prosím o radu.Štyria živnostníci-kaderníci,holiči podnikajú v spoločných priestoroch.Združenie nebolo založené, každý má vlastnú ERP. Nájomné platia každý za seba prenajímateľovi na základe zmluvy, náklady spojené s nájmom/vodné,elektrika/ platia každý v rovnakom pomere tak, že jeden z nich je poverený platením,vyzbiera od všetkých peniaze, dá im PPD že od nich vzal peniaze a potom ich odnesie do banky na účet vodární a elektrárne. Taktiež komunálny odpad a platba do SOZA sa uskutočňuje tak, že jeden z podnikateľov sa zaregistroval na MsÚ a podpísal zmluvu so SOZA/nakoľko je len jedna zmluva na jeden prijímač a jedno miesto na kom.odpad nie každý osobite/. Táto poverená osoba zaplatí za službu, vystaví pre ostatných PPD na alikvotnú sumu ktorú mu zaplatili za službu. Zaujíma ma, či môžem pre všetkých urobiť paušálne výdavky, nakoľko im to všetkým podľa výšky tržieb vyhovuje. Čo s tým podnikateľom,ktorý vystavuje pre ostatných PPD za platby za kom.odpad/akási refakturácia/, či aj jemu môžem urobiť paušálne výdavky, či mám pripočítať k príjmom zo živnosti z ERP aj príjmy z PPD a potom vypočítať paušálne výdavky, podotýkam že príjmy od ostatných podnikateľov nedáva cez ERP len cez príjmové doklady. Prosím pomôžte, neviem si rady, ja by som príjmy z PPD nebrala do spoločných príjmov, ale neviem, či je to tak správne.