lubienka89
11.02.13,17:14
Dobrý deň veľmi by som potrebovala poradiť..

som študentkou dennej formy VŠ a počas roka 2012 som pracovala 5 mesiacov v Českej republike a potom 3 mesiace na Slovensku. Obidvaja zamestnávatelia mi sťahovali dane.

Doteraz mi radili tieto dve možnosti, avšak neviem či a čo je to správne :confused:

a) mám požiadať českú firmu o ročné zúčtovanie a poslať im potvrdenie o príjme FO zo slovenskej firmy?

b) mám si vyžiadať potvrdenie z českej aj zo slovenskej firmy a podať daňové priznanie na SR? A ak podám daňové priznanie na SR budú mi vrátené dane z ČR, ktoré mi boli sťahované??

VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM VŠETKÝM ZA RADY :)
ivka70
11.02.13,16:22
Kde si sa zdrzovala zvysok casu?
Podla toho, v ktorej krajine si sa zdrziavala viac ako 183 dni, tej krajiny si rezidentom a tam podavas danove priznanie.
lubienka89
11.02.13,16:28
Zdravím a dakujem za radu..bola som na Slovensku, ale nepracovala som. Takze moznost b? :-) A dane aj z CR mi budu vratene..?
lubienka89
11.02.13,16:38
Ešte ma napadlo: nemôžem si od českej firmy vyžiadať potvrdenie o príjmoch FO a požiadať slovensku firmu o ročné zúčtovanie?? ĎAKUJEM
koalko
11.02.13,16:55
Neviete mi poslať link kde nájdem priemerný ročný kurz za rok 2012. Neviem to nájsť?
Stále mi vyhadzuje rok 2009.
-Dana-
11.02.13,18:41
Lubienka89
V ČR požiadaj zamestnávateľa o ročné zúčtovanie a pokial ti uplatní „slevu na dani“ vrátia ti daň zaplatenú v ČR.
Predpokladám, že u nás máš trvalý pobyt, takže DP si musíš podať u nás /typ A/ V ňom uvedieš príjem od obidvoch zamestnávateľov /slovenského aj českého/, uplatníš si nezdan. čiastku a bude ti vrátená daň, ktorú si zaplatila na Slovensku. Ak si na Slovensku žiadnu daň neplatila, Dp musíš aj tak podať, pokial si rezidentom SR. /trvalý pobyt/ a mala si aj príjem zo zahraničia.

K DP priložíš doklady o príjmoch od obidvoch zamestnávateľov.
Koalko
Tiež mi to nejde – ale tu je niečo na tú tému http://www.porada.sk/t209087-kurz-czk-za-rok-2012-a.html