Mirkaska
03.03.06,09:10
Podávam si DP typ B, pretože popri zamestnaní mám živnosť s minimálnym príjmom aj výdavkami a v konečnom dôsledku stratou. To znamená, že mi vyšiel len nedoplatok 6,- Sk zo závislej činnosti. Musím takýto nízky nedpolatok uhradiť DU?
alušik
03.03.06,08:12
Nie, nemusíš.;)
Heleč
03.03.06,08:14
AK neche darovať 2% je to v poriadku. Ale ak chce musí zaplatiť všetko.
dvd
03.03.06,08:27
do akej hodnoty sa tieto nedoplatky nemusia platiť? 100 Sk ako je to v opacnom pripade??
Katarína STR
03.03.06,10:04
Daň sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne sumu 500,- Sk alebo celkové zdaniteľné príjmy daňovníka, ktorý je FO, za zdaňovacie obdobie nepresiahli 50% sumy podľa § 11 ods. 1 písm. a).
To neplatí, ak si daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35.
dvd
03.03.06,10:22
kedze sa jedna o kombinaciu prijmu zo ZC a z podnikania, asi bola dan vyssia ako 500 uhradena v priebehu roku preddavkami - na konci vysiel nedoplatok 6 Sk
Katarína STR
03.03.06,10:31
Do 100,- Sk sa nedoplatky na dan nezrážajú.

Ak by si však zamestnanec nárokoval doplatiť daňový bonus, z toho dôvodu, že napríklad počas roka nemal v niektorom mesiaci výšku príjmu väčšiu ako polovica minimálnej mzdy a teda nemal v tom mesiaci daňový bonus, tak sa mu musí zraziť nedoplatok aj 1,- SK.
Mirkaska
03.03.06,14:57
Do 100,- Sk sa nedoplatky na dan nezrážajú.

Ak by si však zamestnanec nárokoval doplatiť daňový bonus, z toho dôvodu, že napríklad počas roka nemal v niektorom mesiaci výšku príjmu väčšiu ako polovica minimálnej mzdy a teda nemal v tom mesiaci daňový bonus, tak sa mu musí zraziť nedoplatok aj 1,- SK.

Tu ale nejde o zrazenie nedoplatku zamestnávateľom z ročného zúčtovania. Zamestnanec si sám podáva DP, lebo mal aj príjem zo živnosti. Z podnikania mu ale nevyšla žiadna daň, lebo bol v strate.
To znamená, akokeby sa posudzoval len príjem zo závislej činnosti a uhradené preddavky. Z tohto vychádza nedoplatok 6,- Sk. Je to v podstate zo závislej činnosti, ale cez podané DP typ B.
Jarino
03.03.06,17:48
Ja som to pochopila tak, že ti vyšla daň - zrazené preddavky = daň na úhradu na r. 99 - 7 Sk = to treba uhradiť.
Zužu
03.03.06,19:11
Manželovi vyšiel nedoplatok 8,- Sk, a museli sme ho zaplatiť. Overovala som na DÚ.
va1ke
03.03.06,21:11
Aj ja mám takú informáciu, že čo sa týka nedoplatkov, ktoré vyšli v DP treba uhradiť aj keby išlo o 1,- Sk. Tento nedoplatok nieje vyrubená daň ale nedoplatok už z vyrubenej dane. Takže všetko treba zaplatiť. Aj keď niekedy poplatky sú vyššie ako celkový nedoplatok.
pongo
03.03.06,21:36
Som tiež názoru, že to treba zaplatiť, nejde o vyrúbenú daň.