valimeka
03.03.06,08:12
Dobry den vam vsetkym - potrebujem poradit - koeficientujeme a na konci roka mi nesedi 343? poradi mi niekto ako zistit "chybu"? DPH zo zdanit. plneni a z odpocitania dane nam sedi. Ako software doplni riadok 19 v danovom priznani? a treba to z toho riadku 19 zauctovat alebo treba uctovat priebezne o nenarokovanej DPH?
dakujem pekne.
sway
03.03.06,07:26
Dobry den vam vsetkym - potrebujem poradit - koeficientujeme a na konci roka mi nesedi 343? poradi mi niekto ako zistit "chybu"? DPH zo zdanit. plneni a z odpocitania dane nam sedi. Ako software doplni riadok 19 v danovom priznani? a treba to z toho riadku 19 zauctovat alebo treba uctovat priebezne o nenarokovanej DPH?
dakujem pekne.


SW to nespraví automaticky, ja som si spravila v exeli ročný prehľad - podľa jednotliých mesiacov, prepočítala koeficient a vypočítalka výšku riadku 19 a potom som na tlačive www.drsr.sk (http://www.drsr.sk) vyplnila tlačivo aj s riadkom 19. doúčtovať sa musí ručne. ;)

uvidíme či to niekto vie riešiť inak...:confused:
valimeka
03.03.06,07:46
ale nam to omega doplnila do r. 19 sama. a prave to neviem ako to vypocitala.
dik
sway
03.03.06,07:54
No už viem kde je zrada , spomenula som si, aj som do Krosu kôli tomu volala - ja som nepoužívala typy sumy AK - koeficientované pri nahadzovaní dokladov a 14k. Tak som to robila potom ručne.(ten r.19)

Z toho vyplýva:
ak ste používali pri účtovaní dokaldov typy sumy pre koeficientovanie pri nahadzovaní dokladov, tak to SW spraví korektne, ale musí byť zadaný pred uzávierkami v nastaveniach režimu účtovania koeficient.
Ak ste používali len klasické typy sumy A a 14, tak je teba všetky doklady prejsť a zmeniť typy súm - čo je časovo náročné - ale vtedy to Sw spraví automaticky, alebo ako ja spraviť to na konci roka ručne.;)

Aby 343 sedela, treba koncom roka všetky analytiky 343 xxx preúčtovať na 343 000 a myslím riadok 19 dohodiť ručne a musí sadnúť na poslednú daňovú povinnosť- resp záväzok, či pohľadávku voči ŠR. V hlavnej knihe potom bude len zostatok na 343 000.
aspoň ja to tak robím.;)
valimeka
03.03.06,08:04
ano tak sme uctovali a r.19 sme douctovali rucne ale aj tak nam to nesedi o cca 3000 sk. nevies poradit nieco?
dik moc a pekny zvysok dna.
sway
03.03.06,08:14
ano tak sme uctovali a r.19 sme douctovali rucne ale aj tak nam to nesedi o cca 3000 sk. nevies poradit nieco?
dik moc a pekny zvysok dna.

No skús po mesiacoch 1-1, 2-2 .... v knihe anal.evidencie si daj 343 syn. účet , tam si označ BV - úhradu DPH za predošlý mesiac (aby ti neskreslila stavy na súčtoch), a daj si zobraziť len neoznačené a 343 - zaklikni si súčty - tam máš potom výslednú sumu DPH za jednotlivý mesiac a ten ti musí sedieť na DPH výkaz , takto nájdeš v ktorom mesiaci máš chybu a ppotom kontroluj DPH evidenciu s evidenciou DPH - ja to robím každý mesiac a tak si kontrolujem DPH či je OK. - aj tlačím KAE mesačne ako prílohu k DPH.
no skús.
Alebo či nemáš zradu v počiatočných stavoch...;)

držím palce:)
valimeka
03.03.06,08:20
dakujem si strasne zlata :)
ideme hladat
prajem ti prijemny vikend
sway
03.03.06,08:24
dakujem si strasne zlata :)
ideme hladat
prajem ti prijemny vikend

dík podobne :)
48912
03.03.06,11:30
sway, takze nic sme nenasli. ideme sa asi obesit. nenapada ta este nieco?

pisala si si dnes s valimekou.
sway
03.03.06,12:01
sway, takze nic sme nenasli. ideme sa asi obesit. nenapada ta este nieco?

pisala si si dnes s valimekou.

Ak Ti to sedí po mesiacoch na KAE - tak fakt neviem - tam sa to musí ukázať! - a tie počiatočné stavy?
A ešte ma napadlo, či ste koncom 12 mesiaca nehodili do účtovníctva nejaké faktúry, ktoré DPH majú mať až v 1/2006 ???:confused:

no iné ma nenapadá - nevešaj sa !!
...mne zasa nesedí saldo 311 s KAE o 100 000..., tiež hľadám a už si neviem rady.....:mee:

takže veľa trpezlivosti:p

iva
48912
07.03.06,09:53
Ahoj sway,
chceli by sme sa ti pochvalit. Ak si spominas riesili sme spolocne problem ohladom zostatku 343. Dnes sa nam to konecne podarilo. A bola to uplne obycajna chybicka. Za jeden mesiac sme totiz podavali dodatocne dan.priznanie a na r.35 sme uviedli opacne znamienko a tak sme dan.uradu rozdiel uhradili pricom nam mal tu sumu dan.urad vratit.

Pekny den
sway
07.03.06,10:13
Ahoj sway,
chceli by sme sa ti pochvalit. Ak si spominas riesili sme spolocne problem ohladom zostatku 343. Dnes sa nam to konecne podarilo. A bola to uplne obycajna chybicka. Za jeden mesiac sme totiz podavali dodatocne dan.priznanie a na r.35 sme uviedli opacne znamienko a tak sme dan.uradu rozdiel uhradili pricom nam mal tu sumu dan.urad vratit.

Pekny den

no supér - je to OK - teším sa ;)
kikoza
07.03.06,13:27
No skús po mesiacoch 1-1, 2-2 .... v knihe anal.evidencie si daj 343 syn. účet , tam si označ BV - úhradu DPH za predošlý mesiac (aby ti neskreslila stavy na súčtoch), a daj si zobraziť len neoznačené a 343 - zaklikni si súčty - tam máš potom výslednú sumu DPH za jednotlivý mesiac a ten ti musí sedieť na DPH výkaz , takto nájdeš v ktorom mesiaci máš chybu a ppotom kontroluj DPH evidenciu s evidenciou DPH - ja to robím každý mesiac a tak si kontrolujem DPH či je OK. - aj tlačím KAE mesačne ako prílohu k DPH.
no skús.
Alebo či nemáš zradu v počiatočných stavoch...;)

držím palce:)
Nevedela som,že sa dá takto odsúhlasiť DPH.Pozerala som si to, len by som potrebovala poradiť,kde si mám označiť BV/predpokladám, že je to bankový výpis/, nikde to nevidím.Vďaka za radu.
sway
07.03.06,15:16
Nevedela som,že sa dá takto odsúhlasiť DPH.Pozerala som si to, len by som potrebovala poradiť,kde si mám označiť BV/predpokladám, že je to bankový výpis/, nikde to nevidím.Vďaka za radu.

v KAE, keď si zadáš 343 okruh BV obdobie január až január, dáš si obnov - máš účtovné zápisy, tak choď na riadok ktorý ti nepatrí do toho obdobia (úhrada za DPH za 12/2005) a stlač INSERT - doklad sa ti označí. Potom daj okruh všetko, ale zaklikni len neoznačené. A máš to.;)
kikoza
08.03.06,11:39
Už to ide. Ďakujem.