JForgi
12.02.13,07:26
Dobrý deň ,chcel by som sa opýtať ,keď že začínam so živnosťou, ako je to s reklamou na google ?Ja som sa tam začal registrovať ale nerozumie tomu ako to vlastne účtujú.Píšu tam že podľa klikou za deň alebo mesiac a podľa toho ako si nastavím max .denný limit na deň kliknutia na moju www stránku.Ja som nastavil na 1€-tak že za mesiac by to malo byť 30€(poľa počtu dní v mesiaci).Je to tak?
Majú tam aj príklady kde sa náklady vyšplhali až do 300€ s denným limitom 1€.Tak tomu nerozumiem.
ďakujem za všetky odpovede.
kezeso
12.02.13,08:02
Myslím si, že skôr Google zarobí na tebe ako ty na Google....:)
JForgi
12.02.13,08:42
Toho som si vedomý že na mne zarobia...............a možno aj ja pomocou nich ......nepoznám kde by som sa lepšie mohol zviditeľniť..........
Internetový marketing
12.02.13,09:33
Poslal som Vam sukromnu spravu, ponukam Vam zadarmo 70E kredit a zalozenie kampane.
Ak budete spokojny, mozeme sa dohodnut na dlhodobej spolupraci.


Toho som si vedomý že na mne zarobia...............a možno aj ja pomocou nich ......nepoznám kde by som sa lepšie mohol zviditeľniť..........
kezeso
12.02.13,11:24
Toho som si vedomý že na mne zarobia...............a možno aj ja pomocou nich ......nepoznám kde by som sa lepšie mohol zviditeľniť..........
Skús si prečítať toto a použi:
http://www.bojars.sk/index.php/vyhadavace-a-katalogy
JForgi
12.02.13,14:52
Aha rozumiem ,tak že netreba reklamu ale dobrý nápad na názov na prácu ,ktorú vykonávam.Tam si ma vyhľadávače nájdu.Alebo som to zle pochopil?
Internetový marketing
12.02.13,15:00
Pochopil ste to zle, vyssie uvedeny odkaz je dost slaby zdroj ohladom odkazov a optimalizacie webu, su mnohe kvalitne zdroje, z ktorych mozete cerpat. Pre zaciatok si skuste zadat do vyhladavaca 'optimalizacia pre vyhladavace'.
Internetový marketing
12.02.13,15:06
JForgi, kontaktujte ma na mail intmar.sk # gmail.com (vymente # za @), mozeme si napisat alebo zavolat ohladom reklamy adWords aj optimalizacie, nezavazne a zadarmo...
JForgi
12.02.13,15:54
O.K. teraz som to pochopil.
kezeso
13.02.13,08:23
O.K. teraz som to pochopil.
Internetový marketing si robí svoj biznis, ja ťa navigujem, aby si sa sám zaregistroval do vyhľadávačov, používam to a zdarma sa moja stránka zobrazuje pri vyhľadávaní mojich produktov za podmienky, že sa presne udá miesto môjho pôsobenia. Je to zrozumiteľné?
kezeso
13.02.13,08:24
pochopil si správne...
JForgi
13.02.13,09:18
Je .ďakujem
bojars
14.02.13,19:41
Ak sa môžem pripojiť.

Po zistení, že existuje táto téma sa cítim poctený, že ma niekto použil ako referenciu. Pripojil som preto k nej na svoj web ešte jednu stránku, ktorá by vás mohla zaujímať:

http://www.bojars.sk/index.php/registraciadokat

Ak tento príspevok považujete za spam, kľudne to zmažte... prajem veľa zdaru v podnikaní.
JForgi
16.02.13,13:24
V dnešnej dobe nájsť niekoho kto Vám poradí zadarmo............klobúk dole .Ešte raz dík.
bojars
16.02.13,17:41
V dnešnej dobe nájsť niekoho kto Vám poradí zadarmo............klobúk dole .Ešte raz dík.
Aj ja som to skonštatoval, keď som hľadal informácie na nejakú tému a dostalo som sa na poradu.sk
takže sa pripájam: dík tým čo reagujú na tejto diskusii... a hlavne k veci... ešte raz prajem všetko dobré.
Ankaa7
25.02.13,01:35
Trošku sa zamiešam do tejto témy.

Pri zadávaní kľúčových slov a max. CZK vyplňujem eurá tak, aby sme boli zobrazení na prvej strane. Viem sa aj pozrieť na ktorom mieste na tej prvej strane som alebo nie? Je možné aj miesto na prvej strane ovplyvniť cenou kliku? Ako? Je mi jasné, že asi čím viac ponúknem, tým vyššie budem, ale ako to mám nastaviť, keď nevidím na ktorom mieste som pri danej sume.

A vôbec mi nezobrazuje "Odhad cenovej ponuky za umiestnenie navrchu stránky" - všade sú len pomlčky. Prečo?

Vďaka za pomoc.
Internetový marketing
25.02.13,09:15
Pri zadávaní kľúčových slov a max. CZK vyplňujem eurá tak, aby sme boli zobrazení na prvej strane. Viem sa aj pozrieť na ktorom mieste na tej prvej strane som alebo nie?

U kazdeho klucoveho slova mate zobrazeny udaj o priemernej pozicii, ta Vam ukazuje, v ktorych miestach sa Vas inzerat pohybuje na dane klucove slovo.


Je možné aj miesto na prvej strane ovplyvniť cenou kliku? Ako? Je mi jasné, že asi čím viac ponúknem, tým vyššie budem, ale ako to mám nastaviť, keď nevidím na ktorom mieste som pri danej sume.

Vase poradie v ponuke inzeratov mozete ovplyvnit viacerymi faktormi, cena za klik, kvalita inzeratu (cim kvalitnejsie urobeny inzerat, tym lepsiu ma mieru prekliku a o to ma bud lepsiu poziciu, alebo nizsiu cenu), kvalita stranky na ktoru inzerat odkazuje (kombinacia relevancie klucove slovo - inzerat - obsah stranky na ktoru odkazujete).
Ankaa7
25.02.13,22:58
Ďakujem. Už som to našla. Pochopila som aj to, že to závisí od viacerých faktorov. Všade mi ale zatiaľ píše 0. Je to preto, že kampaň nieje ešte spustená?
Internetový marketing
26.02.13,08:11
Akonahle spravite kampan s dennym rozpoctom vacsim ako 0 a ponukou za klucove slovo vacsiou ako 0, mala by sa vasa inzercia brat do uvahy. Jedinym problemom moze byt prilis nizka cena za klucove slovo, v tom pripade nebude vas inzerat zobrazeny, lebo prednostne su odbavene konkurencne inzeraty s lepsiu ponukou za kliknutie. Jednoducho skuste zvysit cenu za jedno kliknutie.
Ankaa7
26.02.13,11:22
Cena nie je nízka, pri nízkych mi zobrazí text o tom, že ponuka je tak nízka, že sa nezobrazíme na prvej strane. A skúšala som dať akékoľvek číslo a nič. Skúsim to nahodiť asi úplne odznovu.
zbet
27.02.13,20:20
Ak sa môžem pripojiť.

Po zistení, že existuje táto téma sa cítim poctený, že ma niekto použil ako referenciu. Pripojil som preto k nej na svoj web ešte jednu stránku, ktorá by vás mohla zaujímať:

http://www.bojars.sk/index.php/registraciadokat

Ak tento príspevok považujete za spam, kľudne to zmažte... prajem veľa zdaru v podnikaní.

Aj ja ďakujem za tento link. Veľmi užitočné info.

Chcela by som sa však spýtať: Na azet.sk som našla v podmienkach zaraďovania do katalógu, že:
"Popis stránky nesmie obsahovať: ... kontaktné informácie, telefónne čísla, región a iné údaje netýkajúce sa popisu obsahu stránky"
Tak ako?
chutko
28.02.13,09:02
Aj ja ďakujem za tento link. Veľmi užitočné info.

Chcela by som sa však spýtať: Na azet.sk som našla v podmienkach zaraďovania do katalógu, že:
"Popis stránky nesmie obsahovať: ... kontaktné informácie, telefónne čísla, región a iné údaje netýkajúce sa popisu obsahu stránky"
Tak ako?

Cauko, idealne, ked v popise (plati to nielen na azete, ale vo vsetkych vyhladavacoch) v kratkosti charakterizujes informacie, ku ktorym sa navstevnik po kliknuti na odkaz dostane (tzn. ked predavas basketbalove lopty, popis vseobecne, ake lopty predavas, ake znacky, v akom meste atd.). Mal by to byt vseobecny vycuc informacii/produktov/biznisu, ktore na svojom webe propagujes.

Skus to brat z pohladu ludi, ktori si budu prezerat vysledky vyhladavania v katalogu - co ich ovplyvni v tom, aby klikli prave na tvoj odkaz a nie na konkurencny? Zaroven ked uz kliknu, nesmu byt sklamani z toho, kam sa dostali (tzn. ak das do popisu, ze mas najlacnejsie basketbalove lopty na svete a pritom to nebude pravda, taka navsteva ti nie je nic platna).
I ked google je omnoho ucinnejsi marketingovy nastroj oproti azetu (ale registracia v katalogu azet ti samozrejme neuskodi).
bojars
28.02.13,15:19
Popis stránky nie je zameraný na kontaktné údaje. V popise stránky sa píše informácia o obsahu stránky. Je to akýsi slogan, ktorý má zaujať.

Kontaktné údaje sú súčasťou formulára a objavia sa až pod názvom (napríklad "bojarsov WEB"), popisom (webstránky o grafike, či internete atď...) a adresou stránky (www).
Ankaa7
14.05.13,07:58
Tak už som problém vyriešila, na druhý deň sa mi štatistiky už zobrazili. Asi to chvíľu trvá. Ďakujem za pomoc.

PS - Ešte by ma zaujímalo ako sa google a celkovo google adwords správa, ak napríklad na slovo "oblečenie/oblecenie" bude konkurencia, ktorá si za klik platí a na druhej strane budem ja bez google adwords, ale budem mať doménu oblecenie.sk. Koho zoradí ako prvého? A budem mať dobrou doménou šancu byť na prvej strane aj bez platenej reklamy?
Internetový marketing
14.05.13,09:09
PS - Ešte by ma zaujímalo ako sa google a celkovo google adwords správa, ak napríklad na slovo "oblečenie/oblecenie" bude konkurencia, ktorá si za klik platí
a na druhej strane budem ja bez google adwords, ale budem mať doménu oblecenie.sk. Koho zoradí ako prvého? A budem mať dobrou doménou šancu byť na prvej strane aj bez platenej reklamy?

Miešate dve rozne veci dokopy. Prirodzené výsledky vyhľadávania a reklamu Google Adwords. Prirodzené výsledky vyhľadávania sú doplnené o reklamy Google Adwords a napríklad na slovo [oblečenie] sú až pod platenými reklamami Google Adwords (označené ako reklama, v hornej pozicii s iným pozadím).

Bez platenej reklamy sa možete dostat na prvé miesto prirodzených výsledkov vyhľadávania. Ovšem doména na to má veľmi malý vplyv.