Memenko
12.02.13,07:38
Dobrý deň.
Chcel by som sa opytť či je možné prepísať auto na inú osobu ak som leasingovej zmluve ja.
Leasing som doplatil a chcel by som aby majitelom auta bola sestra. Je možné tak urobiť až v kúpnej zmluve, ktorá mi teraz došla z lasingovej spoločnosti?
Ďakujem.
draik
12.02.13,12:47
Ak sa dohodnete s leasingovkou na postúpení práv a povinností zo zmluvy, tak to problém nebude. Ak však máte na krku vyššie dlhy resp. exekútora, tak sa môžte dostať do problémov a dtto nový majiteľ auta, najmä ak ide o blízku osobu.
riccado
13.02.13,10:54
ano, je to mozne. minuly tyzden som urobil na DI prepis mojho skonceneho leasingu na dalsiu osobu jednym vrzom. vypisuju sa 2 "male" ziadosti a ak ostava auto v okrese so starym ec, spravny poplatok bol 33.- EUR. samozrejme ze potrebujes plnomocenstvo z leasingvky, aby si vykonal zaevidovanie vlastnictva po skonceni leasingu....

veci ohladom dovodov takeho prepisu nebudeme riesit, na ne si sa nepytal...
avalik
13.02.13,11:00
ano, je to mozne. minuly tyzden som urobil na DI prepis mojho skonceneho leasingu na dalsiu osobu jednym vrzom. vypisuju sa 2 "male" ziadosti a ak ostava auto v okrese so starym ec, spravny poplatok bol 33.- EUR. samozrejme ze potrebujes plnomocenstvo z leasingvky, aby si vykonal zaevidovanie vlastnictva po skonceni leasingu....

veci ohladom dovodov takeho prepisu nebudeme riesit, na ne si sa nepytal...

dovody su jasne: http://www.porada.sk/t209705-ako-neprist-o-auto-na-ktore-som-teraz-doplatil-leasing-a-zalozne-pravo-ma-exekutor.html#post2248733
riccado
13.02.13,18:42
na dovodch nebola zadana tema...