tinkas
12.02.13,09:09
Ahojte. Sme prepravná spoločnosť a v 12/2012 sme robili prepravu - špedične- tz. robili sme prepravu pre firmu z AT ale fyzicky tu prepravu urobila pre nas firma zo SVK. faktúru sme vystavili bez dph a s dodatokom, že príjemca, čiže firma z AT je povinná urobiť zdanenie. 27.12.2012 nám firma z AT vystavila penalizačnú faktúru, pretože preprava meškala - na faktúre je klauzula "ubergana der Steurschuld auf den Leistungempfänger" - tz, že som túto faktúru v 12/2012 samozdanila.
Jedná sa mi teraz o to, špeditér mi teraz povedal, ze sa táto penalizačná faktúra bude fakturovať tomu sloven. prepravcovi, ktorý túto prepravu robi a meškal. A teraz neviem či to mám vystaviť do starého roku 2012 a podať dodatočné dph - kedže faktúra by mala byť aj s dph alebo to môžem vystaviť do roku 2013??? ale ako to potom dostat - asi cez ID do roku 2012, kedze sa jedná o prepravu z roku 2012?
ďakujem
IvoM
12.02.13,10:05
Predpokladám že na faktúre bolo napísané "übergang der Steuerschuld auf den Leistungsempfänger", osobne si ale aj tak myslím že ak ide o penále tak to nie je predmetom DPH nakoľko penále nie je dodanie služby a teda aj pri jeho "refakturácii" slovenskému prepravcovi to bude bez DPH.