misaha
12.02.13,09:29
starosta klame..napisal v našich obecnych novinach,že za rok 2012 bolo uvitanie detičiek do života aj s finančnou podporou..moja dcerka ma 9mesiacova a viem že nič take sa nekonalo.dla fom forum na fb a zistila som že za posledne 2,5roka sa nič take u nas v obci nekonalo.žiadne detičky neboli pozvane ani nedostali peniaze..ako to možem riešiť??chcem ist za starostom sa spytat,že ked sa to konalo tak kedy?a kto tam bol nech si to možeme overit a vytlačim mu aj diskusiu aby videl že nie sme blbe..dakuje za reakcie
buchač
12.02.13,08:45
starosta klame..napisal v našich obecnych novinach,že za rok 2012 bolo uvitanie detičiek do života aj s finančnou podporou..moja dcerka ma 9mesiacova a viem že nič take sa nekonalo.dla fom forum na fb a zistila som že za posledne 2,5roka sa nič take u nas v obci nekonalo.žiadne detičky neboli pozvane ani nedostali peniaze..ako to možem riešiť??chcem ist za starostom sa spytat,že ked sa to konalo tak kedy?a kto tam bol nech si to možeme overit a vytlačim mu aj diskusiu aby videl že nie sme blbe..dakuje za reakcie
...že sa nekonalo ???

Nuž povedzme , že vykazuje činnosť a chce byť v očiach verejnosti za pekného ...to by sa ešte aj dalo preklenúť , povzniesť ...

Ale ak sa na túto akciu aj nejaké peniaze vyčlenili a dokonca aj vyúčtovali , tak to je už trochu iná vec ...také šafárenie z obecnými peniazmi ...

Riešenie je len cez to informovanie sa na obecnom úrade ...starosta , kontrolór ...a aj vyššie sa dá dať nejaký ten podnet ....
Dáša_
12.02.13,08:56
prípadne, ak zistíš, že také naozaj niekde vykazuje, nebodaj na to išli financie, tak je riešením trestné oznámenie.
GabiZ
12.02.13,08:56
Môžete sa obrátiť na hlavného kontrolóra o vykonanie kontroly hospodárenia s finančnými prostriedkami obce, kde ak boli tieto finančné prostriedky na tento účel vyčlenené a schválené obecným zastupiteľstvom, je potrebné preukázať aj ich čerpanie. S týmto sa môžete obrátiť aj na poslancov obecného zastupiteľstva, ktorí schvaľujú rozpočet obce a oni vám tiež môžu poskytnúť informáciu, či na tento účel boli tieto prostriedky vyčlenené. Ak áno, dajte kontrolórovi prešetriť čerpanie týchto prostriedkov. Tam by som na vašom mieste začala.
Existuje potom aj možnosť kontroly zo strany NKÚ (najvyšší kontrolný úrad). Kontrolná činnosť môže byť zameraná na zistenie súladu so všeobecne záväznými právnymi predpismi pri hospodárení s verejnými prostriedkami a plnenie povinností pri hospodárení a nakladaní s majetkom územnej samosprávy. Predmetom kontroly môže byť rozpočet a jeho plnenie, dodržiavanie všeobecne záväzných predpisov pri hospodárení s verejnými prostriedkami a nakladaní s majetkom a úroveň vnútorného kontrolného systému
misaha
12.02.13,10:29
dakuje za rady...takže zajtra som na obecnom urade ako na koni...som zvedava či vobec dostanem nejaku odpoved ale na prazdno určite neodídem..a vytlačim si aj vaše odpovede aby pochopil!!!..problem v nasej dedine je ,že sa tu absolutne nič nedeje a nierieši už 5rokov a bohužial to je jeho druhe volebne obdobie,len nechapem kto ho volil!!...ale toto je už podla mna vrchol drzosti a ešte to aj capnuť do novin..asi sa spolieha že starí tie noviny neriešia a mladí zase nečitaju!!
misaha
12.02.13,10:54
ešte otazočka..viete mi nniekto povedať ,či ma obec nejake vyhody s novych občanov/detičiek..myslim ked tam zapišu tvaly pobyt..dakujem
GabiZ
13.02.13,07:16
Áno, sú podľa počtu obyvateľov s trvalým pobytom napočítavané podielové dane pre obec.