podlesnick
12.02.13,10:47
Od zákazníkov inkasujeme platby stravnými lístkami. Na druhej strane nakupujeme od dodávateľa materiál a za tento by sme radi platili stravnými lístkami. Je to možné? Existuje nejaký zákon, predpis, ktorý toto vylučuje?

Viem, že sa to už preberalo, ale v tej téme som nevidel jednoznačnú odpoveď, navyše tam ľudia primiešavali iné problémy. Ďakujem
Stefan2005
12.02.13,10:06
...Viem, že sa to už preberalo, ale v tej téme som nevidel jednoznačnú odpoveď, navyše tam ľudia primiešavali iné problémy. Ďakujem

... však mám napíš, aké boli tie primiešané problémy, aby sme sa náhodou zbytočne neopakovali.
podlesnick
12.02.13,12:54
... však mám napíš, aké boli tie primiešané problémy, aby sme sa náhodou zbytočne neopakovali.

bez urážky, ale nenapíšem... mám záujem len o konštruktívne odpovede na moju otázku a nie dohadovať sa o tom, či to už bolo vysvetlené alebo nie... mám tu jednoznačnú otázku, tak prosím jednoznačnú odpoveď... ďakujem za pochopenie
abel
12.02.13,13:04
Mala som daňovú kontrolu vo firme, ktorá tiež prijíma od zákazníkov platbu stravnými lístkami a následne za ne nakupuje materiál (tovar) pre svoje podnikanie. Konkrétne som sa na to pýtala kontrolórov, či je to v poriadku. Odpoveď bola - áno, môžu tak nakupovať, žiadny zákon to nezakazuje. Jedine keď oni prijímajú platbu stravnými lístkami, musí to byť cez kasu rozlíšené.
podlesnick
12.02.13,13:58
abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
Dáša_
12.02.13,14:08
a nie je v podmienkach zmluvy s tým, kto stravné lístky vydáva, že sa majú hneď po prijatí ako platidlo opečiatkovať pečiatkou toho, kto ich prijíma?
Stefan2005
12.02.13,14:59
bez urážky, ale nenapíšem... mám záujem len o konštruktívne odpovede na moju otázku a nie dohadovať sa o tom, či to už bolo vysvetlené alebo nie... mám tu jednoznačnú otázku, tak prosím jednoznačnú odpoveď... ďakujem za pochopenie

takisto bez urážky: ja mám tiež záujem, aby sa v rámci serioznej diskusie prebrali akékoľvek otázky týkajúce sa účtovníctva, daní, atď .... nemám však záujem non-stop a dookola odpovedať na tú istú otázku každému, kto si o to požiada len preto, že on má zájem a chce jednoznančú odpoveď - nie som totiž za to platený; ale veľmi rád sa zapojím do riešenia problému, ktorého sa aktívne zúčastní zadávajúci... ďakujem za pochopenie...


... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?

... ako som predpokladal, tak tá tvoja jednozančná otázka má (bude mať) veľmi veľa nejednoznačných podotázok :) ... ale napr. táto už na Porade riešená bola.

P.S. ... žiadny zákon opakovanú platbu vyslovene nezakazuje (ak si odmyslím, že postup nie je v súlade so ZP, kde je vymedzení účel stravných lískov); iná vec je tá, k čomu som sa zaviazal ako obchodný partner vo svojich D-O zmluvách... okrem toho z dôvodu, že za stravný lístok dostávam od jeho vydavateľa menej ako je jeho nominálna hodnota, nepokladám za kóšer prenášanie tejto straty na ďalšieho obchodného partnera...
veronikasad
12.02.13,15:02
abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
myslím, že je rozdiel kupovať za stravné lístky materiál a tovar v maloobchodnej predajní, ako platiť ním úhradu faktúry v hotovosti.
podlesnick
13.02.13,07:24
takisto bez urážky: ja mám tiež záujem, aby sa v rámci serioznej diskusie prebrali akékoľvek otázky týkajúce sa účtovníctva, daní, atď .... nemám však záujem non-stop a dookola odpovedať na tú istú otázku každému, kto si o to požiada len preto, že on má zájem a chce jednoznančú odpoveď - nie som totiž za to platený; ale veľmi rád sa zapojím do riešenia problému, ktorého sa aktívne zúčastní zadávajúci... ďakujem za pochopenie...

rozumiem a rešpektujem, ale v tom prípade možno robím chybu vo vyhľadávaní, pretože ja som to hľadal a odpoveď na tú otázku som nenašiel...




... ako som predpokladal, tak tá tvoja jednozančná otázka má (bude mať) veľmi veľa nejednoznačných podotázok :) ... ale napr. táto už na Porade riešená bola.

P.S. ... žiadny zákon opakovanú platbu vyslovene nezakazuje (ak si odmyslím, že postup nie je v súlade so ZP, kde je vymedzení účel stravných lískov); iná vec je tá, k čomu som sa zaviazal ako obchodný partner vo svojich D-O zmluvách... okrem toho z dôvodu, že za stravný lístok dostávam od jeho vydavateľa menej ako je jeho nominálna hodnota, nepokladám za kóšer prenášanie tejto straty na ďalšieho obchodného partnera...[/QUOTE]

s tou poslednou myšlienkou si dovolím nesúhlasiť... v tom prípade nie je ani košér zjednávať s dodávateľmi akékoľvek zľavy, pretože im to znižuje zisk :) no a hlavne - ten dodávateľ mi to ponúkol sám :)
To najdôležitejšie - ďakujem za odpoveď, tiež som nenašiel zákon, ktorý by zakazoval platbu lístkami...
abel
13.02.13,07:36
abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?
firma vedie jednoduché účtovníctvo
irma1
13.02.13,08:19
abel: ďakujem veľmi pekne za príspevok k veci... len sa spýtam ... úhradu fa dodávateľovi ste teda účtovali ako 321/213?

Áno 321/213.