zit_a
12.02.13,10:25
Zamestnanec = ciatočny invalid.
Je takyto zamestnanec zo zakona casovo obmedzeny v tom, kolko hodin denne moze odpracovat?
Znamy je v takejto situaci - v praci mu veduci povedal, ze moze od noveho roka pracovat max. 6 hodin denne.(udajne kvoli kontrole, ze ho nechce mat na svedomi keby prisla kontrola)
Doteraz pracoval normalne 8 hodin.
Ja nemam vedomost, ze by od januara bola v tejto oblasti uprava,ale mozno som len nepostrehla.
Mozete mi, prosim, poradit ako je to s ciastocnymi invalidmi v zamestnani?
dakujem
Katy a R
12.02.13,09:29
Na pracovisku rozhoduje zamestnávateľ .. takže:confused:
No ale nech to berie ako pozornosť, že mu záleží na jeho zdraví :)

len aby to nebolo tak - že za 6 hodín budemusieť spraviť to, čo predtým za 8 :confused::confused:
Xanti
12.02.13,09:37
Zamestnanec = ciatočny invalid.
Je takyto zamestnanec zo zakona casovo obmedzeny v tom, kolko hodin denne moze odpracovat?
Znamy je v takejto situaci - v praci mu veduci povedal, ze moze od noveho roka pracovat max. 6 hodin denne.(udajne kvoli kontrole, ze ho nechce mat na svedomi keby prisla kontrola)
Doteraz pracoval normalne 8 hodin.
Ja nemam vedomost, ze by od januara bola v tejto oblasti uprava,ale mozno som len nepostrehla.
Mozete mi, prosim, poradit ako je to s ciastocnymi invalidmi v zamestnani?
dakujem
Nebola žiadna úprava, invalid môže pracovať podľa posudku o ZPS. Ak mu posudkový lekár napísal, že môže pracovať len na čiastočný úväzok tak toto musí rešpektovať aj zamestnávateľ aj zamestnanec. Ak však v posudku nemá toto uvedené môže pracovať na plný úväzok, žiadna kontrola s tým nič nemá.