MINOLTA2
12.02.13,10:38
Dobrý deň.:)
Potrebujem poradiť. Zivnostník chce po 5 rokoch predať motorové vozidlo písané na firmu. Z účtovného hľadiska sú odpisi na 0. Môže ho predať priamo z firmi alebo si ho musí najprv previesť na seba? Ak ho predá z firmi tak zrejme za trhovú hodnotu ktorá sa zaúčtuje ako POZD? Potom to musí nahlásiť DÚ do 30 dní? Zabudla som na niečo, alebo existuje lepší postup? Nie je platca DPH. Ďakujem
Negoti
12.02.13,09:40
firma je FO? a auto je po 5. tich rokoch od čoho? vyradenia z OM?
ak nie, ani prepis vozidla mu nepomôže....bude zdaňovať
MINOLTA2
12.02.13,09:46
FO, pred 5 rokmi ho kúpil, nie je vyradené z účtovníctva
Tweety
12.02.13,10:06
Dobrý deň.:)
Potrebujem poradiť. Zivnostník chce po 5 rokoch predať motorové vozidlo písané na firmu. Z účtovného hľadiska sú odpisi na 0. Môže ho predať priamo z firmi alebo si ho musí najprv previesť na seba? Ak ho predá z firmi tak zrejme za trhovú hodnotu ktorá sa zaúčtuje ako POZD? Potom to musí nahlásiť DÚ do 30 dní? Zabudla som na niečo, alebo existuje lepší postup? Nie je platca DPH. Ďakujem
ÁNo, môže ho predať. Zánik DP k MV oznámiť do 30 dní. Z majetku ho teda vyradí, zaúčtuje predaj.
MINOLTA2
12.02.13,10:12
ĎAKUJEM.
Nie som účtovník. Chcela by som sa ešte spýtať, aké povinnosti bude mať voči daňovému úradu pri kúpe nového auta. Ak ho chce mať ako firemné auto tak musí byť kúpené na ičo?