Nika1210
12.02.13,10:54
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom skončenia pracovného pomeru a to, že ako mám postupovať nakoľko zmluva mi končí dňa 31.3.2013 či akú výpoveď mám poskytnúť zamestnávateľovi nakoľko chcem skončiť a nechcem predĺžiť zmluvu. A kedy to mám oznámiť zamestnávateľovi? Stačí keď si vypočítam koľko dní mám dovolenky a na druhý deň čo by som už mohla čerpať dovolenku oznámim, že si idem čerpať dovolenku a dám výpoveď ? Na odstupné asi nárok v takomto prípade nemám, však? Ďakujem za odpoveď.
Tweety
12.02.13,10:13
Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom skončenia pracovného pomeru a to, že ako mám postupovať nakoľko zmluva mi končí dňa 31.3.2013 či akú výpoveď mám poskytnúť zamestnávateľovi nakoľko chcem skončiť a nechcem predĺžiť zmluvu. A kedy to mám oznámiť zamestnávateľovi? Stačí keď si vypočítam koľko dní mám dovolenky a na druhý deň čo by som už mohla čerpať dovolenku oznámim, že si idem čerpať dovolenku a dám výpoveď ? Na odstupné asi nárok v takomto prípade nemám, však? Ďakujem za odpoveď.
Nie, takto to nefunguje. O dovolenku treba zamestnávateľa požiadať, a musí ju schváliť. Najlepšie by bola pre vás dohoda o skončení PP. VD by si nestihla tak, či tak.( snáď len ak tam pracuješ menej ako rok) Nárok na odstupné nie je.
Nika1210
12.02.13,10:20
aha takže ja musim spraviť dohodu o skončení PP aj ked mi končí zmluva a ja ju nechcem predlžiť ?
Nika1210
12.02.13,10:22
A kedy bude pre mňa najlepšie tú dohodu zamestnávateľovi predložiť ? neviete mi poskytnúť aj nejaké tlačivo ako to má vyzerať a aký paragraf tam dať ?
Katy a R
12.02.13,10:23
aha takže ja musim spraviť dohodu o skončení PP aj ked mi končí zmluva a ja ju nechcem predlžiť ?
Nie, nemusíš robiť nič, ak ti vyhovuje koniec 31.3. Len nestačí oznámiť zamestnávateľovi, že nastupuješ na dovolenku . S tým on musí súhlasiť!! Keď bude chcieť byť zlý, alebo mu to nebude vyhovovať, tak ti ju nepodpíše - a budeš musieť makať do konca!
Nika1210
12.02.13,10:26
Aha mne ten koniec vyhovuje lenže neviem kde som čítala ze pokiaľ sa nič neurobí neukončí zamestnávateľ ani ty tak ešte je tam nejaký čas, ktorý aj ked ti nedajú hneď ,,novu,, zmluvu tak stále platí ze ti ako keby zmluva ďalej pokračuje podla zákona či čo...
avalik
12.02.13,10:29
Aha mne ten koniec vyhovuje lenže neviem kde som čítala ze pokiaľ sa nič neurobí neukončí zamestnávateľ ani ty tak ešte je tam nejaký čas, ktorý aj ked ti nedajú hneď ,,novu,, zmluvu tak stále platí ze ti ako keby zmluva ďalej pokračuje podla zákona či čo...

§ 71
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu (1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59 (http://www.zakonypreludi.sk/zz/2001-311#f5822661).
Nika1210
12.02.13,10:38
Dobre tak ďakujem pekne za odpovede.. Takže ja nemusím urobiť nič pre to aby som ukončila prácu len skončím v ten deň ak mi nedaju tu dovolenku a už neprídem tým to končí ? a dovolenku mi nemusí preplatiť je to potom asi na nom však.
Tweety
12.02.13,10:40
Dobre tak ďakujem pekne za odpovede.. Takže ja nemusím urobiť nič pre to aby som ukončila prácu len skončím v ten deň ak mi nedaju tu dovolenku a už neprídem tým to končí ? a dovolenku mi nemusí preplatiť je to potom asi na nom však.
Ak nebude zmluva predlžená, PP končí dátumom doby určite, teda 31.3. (tak ako to máš v prísp. 7) Ak si nebudeš môcť čerpať D, pri skončení PP Ti ju musí preplatiť.