ivet2013
12.02.13,11:31
Prosím o radu skúsenejších: živnostník pracuje v Belgicku, uctuje si diety, ale len za polovicu roka, aby nemal povinnost podavat DP v zahranici, otazka je: moze si na zvysok - teda druhu polovicu roka kupit stravne listky a dat ich do nakladov... Dakujem
Tweety
12.02.13,10:34
SZČO má nárok na zabezpečenie stravovania za každý odpracovaný deň. Samozrejme, nie za čas, kedy má nárok na stravné-diéty počas PC. Len upozorňujem, že spätný nákup straveniek nie je možný.
ivet2013
12.02.13,11:24
Dakujem Tweety...
Moze si teda nakupit stravne listky na tento rok ak som dobre pochopila - cize len vopred. Este by ma zaujimalo, ci si moze pocitat listky aj na vikendy, musi mat nejako podlozene, ze v ten den pracoval? Lebo praca moze byt aj stretnutie za ucelom ziskania zakazky, aj ked to napokon nemusi vyjst, ze?
Tweety
12.02.13,11:27
Dakujem Tweety...
Moze si teda nakupit stravne listky na tento rok ak som dobre pochopila - cize len vopred. Este by ma zaujimalo, ci si moze pocitat listky aj na vikendy, musi mat nejako podlozene, ze v ten den pracoval? Lebo praca moze byt aj stretnutie za ucelom ziskania zakazky, aj ked to napokon nemusi vyjst, ze?
ÁNo, môže ale musí si viesť evidenciu odpracovaných dní.
ivet2013
12.02.13,11:32
A ked neminie stravenky do konca roka, moze ich preniest do dalsieho? su aj obmedzene casom, tak asi by bolo lepsie objednavat listky v mensom mnozstve a castejsie - podla potreby... je to mozne?
ivet2013
12.02.13,11:34
Evidencia odpracovanych dni - ma nejake povinne nalezitosti alebo ako to ma vyzerat?
Tweety
12.02.13,11:34
Evidencia odpracovanych dni - ma nejake povinne nalezitosti alebo ako to ma vyzerat?
Jednoducho dochádzka.
Tweety
12.02.13,11:36
A ked neminie stravenky do konca roka, moze ich preniest do dalsieho? su aj obmedzene casom, tak asi by bolo lepsie objednavat listky v mensom mnozstve a castejsie - podla potreby... je to mozne?
SL platia na rok. Záleží len na tom, či si bude objednávať dopredu na každý mesiac, kvartál, rok.
patre
16.02.13,15:23
Ja mam osobny dojem ze je najlepsie kupovat SL raz za rok, kedze pri kazdom nakupe platis okrem nominalu SL aj za sluzbu, nehovoriac tiez o strate casu.
Ak mam listky naviac, kedze mam aj prac. cesty ktore neviem dopredu naplanovat a tam uctujem stravne v ramci cest. nahrad, tak "naviac" stravenky mozem snad minut za osobne nakupy a ich spotrebu zauctovat v PD ako "osobnu" neovplyvnujucu ZD. Dufam len, ze je to tak mozne z uctovneho hladiska.
Tweety
16.02.13,15:24
Ja mam osobny dojem ze je najlepsie kupovat SL raz za rok, kedze pri kazdom nakupe platis okrem nominalu SL aj za sluzbu, nehovoriac tiez o strate casu.
Ak mam listky naviac, kedze mam aj prac. cesty ktore neviem dopredu naplanovat a tam uctujem stravne v ramci cest. nahrad, tak "naviac" stravenky mozem snad minut za osobne nakupy a ich spotrebu zauctovat v PD ako "osobnu" neovplyvnujucu ZD. Dufam len, ze je to tak mozne z uctovneho hladiska.
Áno, ak spotrebuješ viac SL ako vznikne nárok. ich spotrebu zaúčtuješ do VNZD.
patre
16.02.13,15:36
Este jeden dopyt k danej teme: SL pre r.2013 som zakupil a zaplatil PP dna 23.1.13.Ktorym dnom pocnuc ich mozem zacat spotrebuvat-uctovat v PD ?
patre
16.02.13,15:42
Este jeden dopyt k danej teme: SL pre r.2013 som zakupil a zaplatil PP dna 23.1.13.Ktorym dnom pocnuc ich mozem zacat spotrebuvat-uctovat v PD ?
Tweety
16.02.13,15:44
Este jeden dopyt k danej teme: SL pre r.2013 som zakupil a zaplatil PP dna 23.1.13.Ktorym dnom pocnuc ich mozem zacat spotrebuvat-uctovat v PD ?
Dňom 23.1..
patre
16.02.13,15:57
Vdaka a kedze som vo svungu a tiez lenivy: Ako mam zuctovavat spotrebu SL, vzdy na konci mesiaca, resp. nestacilo by to len na konci roka ? Dtto otazka na zauctovanie prac. ciest ? Nestacilo by to jednym zapisom v PD na konci roka ? Doteraz som to robil vzdy na konci mesiaca.
Vopred vdaka