spajkinko
12.02.13,14:22
vystaveil som faktúru 14.01.2013 s dátumom dodania 31.12.2012. Potrbujem na ňu vystaviť dobropis, resp. storno, ale ako vystavím novú faktúru? Aké dátumy?

:mad::(:mad::(:mad::(
Tweety
12.02.13,13:54
vystaveil som faktúru 14.01.2013 s dátumom dodania 31.12.2012. Potrbujem na ňu vystaviť dobropis, resp. storno, ale ako vystavím novú faktúru? Aké dátumy?

:mad::(:mad::(:mad::(
Tak storno, nemalo byť vôbec faktúrované alebo dobropis,opravu základu dane?
spajkinko
12.02.13,15:23
potrebujem vystaviť dobropis, kvôli sume. Len neviem, aké dátumy, predpokladám, že aktuálne.
Tweety
12.02.13,15:50
potrebujem vystaviť dobropis, kvôli sume. Len neviem, aké dátumy, predpokladám, že aktuálne.
Ak dobropis, tak aktuálne.
spajkinko
12.02.13,18:45
ano, ale hned musim vystavit opravnu fakturu, kde dam takisto aktualny datum?
Tweety
12.02.13,18:46
ano, ale hned musim vystavit opravnu fakturu, kde dam takisto aktualny datum?
Veď si písal, že vystavíš dobropis, ten predsa upraví pôvodnú faktúru.
spajkinko
12.02.13,18:56
faktúra bola vystavená na vyššiu sumu, odberateľ mi ju vrátil, myslíš, že v dobropise dám do mínusu pôvodnú faktúru a hneď v vyúčtujem správnu sumu?
Tweety
12.02.13,18:57
faktúra bola vystavená na vyššiu sumu, odberateľ mi ju vrátil, myslíš, že v dobropise dám do mínusu pôvodnú faktúru a hneď v vyúčtujem správnu sumu?
Zjavne nevieš ako sa robí dobropis. Dobropisuješ len časť faktúry, je to zníženie ZD a dane, tak ako som už písala. Potom už nevystavuješ opravnú faktúru. AK chceš opravovať celú faktúru, musíš urobiť storno do mesiaca, kedy si ju vystavil a rovnako aj vystaviť správnu.
spajkinko
12.02.13,19:04
ok, rozjasnilo sa mi...len odberateľ mi vrátil originál faktúru a neviem, či si ju on zaúčtoval...
Tweety
12.02.13,19:05
ok, rozjasnilo sa mi...len odberateľ mi vrátil originál faktúru a neviem, či si ju on zaúčtoval...
Mali ste sa dohodnúť na dobropise. Tak mu ju zašli späť aj s dobropisom.
spajkinko
18.02.13,07:12
ak by si odberateľ nezaúčtoval faktúru /originál mi vrátil/ s dátumom plnenia 31.12.2012, čo s tým ...?
Tweety
18.02.13,07:37
ak by si odberateľ nezaúčtoval faktúru /originál mi vrátil/ s dátumom plnenia 31.12.2012, čo s tým ...?
Treba ju potom aj k tomuto dátumu vystornovať.
ada159
18.02.13,07:50
Vstupije vystavený dobropis za službu do EU do súhrného výkazu?
Tweety
18.02.13,07:52
Áno, vstupuje.

§80
7) Pri oprave základu dane podľa § 25 sa v súhrnnom výkaze uvádza suma, o ktorú sa základ dane opravil, a to za obdobie, v ktorom bola oprava základu dane oznámená nadobúdateľovi tovaru alebo príjemcovi služby.
spajkinko
18.02.13,08:12
ono to je trošku viac komplikované, faktúra bola vystavená na vyššiu sumu, odberateľ mi síce určitú sumu zaplatil, ale originál faktúry vrátil, neviem, ako sa k tomu vyjadrí...
Tweety
18.02.13,08:19
ono to je trošku viac komplikované, faktúra bola vystavená na vyššiu sumu, odberateľ mi síce určitú sumu zaplatil, ale originál faktúry vrátil, neviem, ako sa k tomu vyjadrí...
Vráť faktúru späť, a vystaviť na časť dobropis, tak ako som už písala.
Ivenka
17.04.13,12:03
Ahojte...chcem sa opýtať resp. si odobriť. Klient bol SZČO a bola mu fakturovaná suma za dodanie tovaru. "Samozrejme si to nevysporiadal v rámci SZČO - zrušenie a založenie SRO." Chcem sa opýtať či je vôbec možné..s dobropismi nemám skúsenosti....že mu vydobropisujem FA z SZČO a vyfakturujem mu na SRO?
Ďakujem
Tweety
17.04.13,12:10
Ako môžeš vydobropisovať sumu len tak? Veď to musí dodávateľ.
Ivenka
17.04.13,12:22
OK. Ja som dodávateľ.....tak či môžem na základe uvedeného mu vydobropisovať....nakoľko odberateľ rušil SZČO a založil si SRO. Nevysporiadal si to medzi sebou a odo mňa chce aby som to riešila. Keďže pôvodnô FA neuhradil a asi ju ani nemá v evidencii záväzkov...tak sa pýtam či je niečo také možné ak by nemal FA v evidencii a ja sa mám tváriť, že dodávka nebola uskutočnená v minulom roku na SZCO ale až toho roku na SRO.
No zamotané až až.
Tweety
17.04.13,12:24
OK. Ja som dodávateľ.....tak či môžem na základe uvedeného mu vydobropisovať....nakoľko odberateľ rušil SZČO a založil si SRO. Nevysporiadal si to medzi sebou a odo mňa chce aby som to riešila. Keďže pôvodnô FA neuhradil a asi ju ani nemá v evidencii záväzkov...tak sa pýtam či je niečo také možné ak by nemal FA v evidencii a ja sa mám tváriť, že dodávka nebola uskutočnená v minulom roku na SZCO ale až toho roku na SRO.
No zamotané až až.
To, že ju neuhradil neznamená, že ju treba dobropisovať. Ak mu bol tovar dodaný ako živnostníkovi, tak nemôžeš faktúrovať na sro.
Ivenka
17.04.13,12:26
OK....niektorý MUDR si myslia, že sa dá všetko.....Ďakujem.:)