ivica658
12.02.13,15:33
Pekný deň vám prajem :)
prosím Vás mohli by ste mi niekto poradiť. šéf ma trápi so zavedením SZČP nikdy som nerobila účto ani v nijakom podobnom programe, len čo sa tu od vás učím :Dale mám problém, viete mi poradiť čo mám zaradiť do Strediska? zákazka? činnosť? - sme firma zaoberajúca sa poskytovaním internetu, sat. techniky... prosím o nejaké typy... Veľmi pekne ďakujem
veronikasad
12.02.13,14:36
V akom účtovnom SW ideš robiť účto ? Ak strediská vo firme nemáte, nemusíš členiť účto na strediská.
ivica658
12.02.13,14:45
omega, myslela som si, že by som strediska dala - predajňa, technici, backoffice? môžu byť alebo som správne nepochopila pojem stredisko :/ jedná sa o to, že šéf chce mať prehľad o tom kto robí aké náklady resp. výnosy a základ musím zistiť ako sa chápe činnosť, zákazka... som riadne zúfalá
veronikasad
12.02.13,14:46
omega, myslela som si, že by som strediska dala - predajňa, technici, backoffice? môžu byť alebo som správne nepochopila pojem stredisko :/ jedná sa o to, že šéf chce mať prehľad o tom kto robí aké náklady resp. výnosy a základ musím zistiť ako sa chápe činnosť, zákazka... som riadne zúfalá
činnosť a zákazka je ešte podrobnejšie členenie stredísk.
ivica658
12.02.13,14:56
Takže ak by som chcela dať činnosť môže to byť - servis TV a zákazka - nastavovanie, oprava, montáž? Dobre tomu chápem tak že činnosť je pojem ktorý mi definuje na čo sa stredisko zameralo a zákazka - je priamo vykonaná činnosť? ďakujem ešte raz
Lubica3
12.02.13,16:08
skúsim tak "polopate" - my máme vo firme členenie na strediská - jednotlivé prevádzky, všetky účty 5 a 6 definuješ presne, ktorému stredisku patria a následne dostávaš v zostavách výsledky hospodárenia jednotlivých stredísk /hneď pri účtovaní v tom riadku musíš mať číslo alebo kód strediska/, samozrejme treba nad tým sedieť dlhšie a presne ešte vymyslieť aj vnútropodnikové účtovanie niektorých činnosti, ktoré robí správa = vedenie firmy, ekonomické oddelenie, doprava a pod. pre tieto strediská a následne im to preúčtovať, aby to bolo "spravodlivé", nie je to také komplikované, uvidíš ako sa ti to podarí zadefinovať, ináč v omege sú aj funkcie, kde sa to dá hromadne zmeniť a pod. Zákazku si definuješ v prípade, že niečo v podstate "na zákazku" robíte a takisto si tam kumuluješ všetko, čo s tým súvisí...je to veľmi individuálne, hlavne to treba dobre zadefinovať, účtovanie k tomu nie je komlikované