ivanes9885
12.02.13,17:35
Vlastním veterán MB 1000 chcem ho opravit,je umňa doma v garáži nepojazdné chcem ho odhlasiť na určitú dobu./nema STK/

Dá sa to? Čo je k tomu potrebné
wirgi
12.02.13,18:16
Ked chceš odhlásiť auto aj na určitú dobu musiš mať platnú STK aj zaplatené PZP MV a odovzdať tabuľky s EČ
pokuta za neplatnú stk - Strana 4 (http://www.porada.sk/t206704-p4-pokuta-za-neplatnu-stk.html)
Dočasné vyradenie vozidla z cestnej prevádzky - Finance.sk (http://www.finance.sk/poistenie/informacie/pzp/vyradenie-z-prevadzky/)
Martin1310
12.02.13,20:36
Vlastním veterán MB 1000 chcem ho opravit,je umňa doma v garáži nepojazdné chcem ho odhlasiť na určitú dobu./nema STK/

Dá sa to? Čo je k tomu potrebné

Pre nás čo máme radi staré autá je toto uplná pohroma.Skoro by sa dalo povedať že koniec veteránov.
Niekde som počul že sa to dá aj bez tej STK ale musíš zaplatit tú pokutu ,niečo cez 300€ ale toto je bez záruky,ešte sa na to budem informovať.
Pani na urade mi takuto možnosť neponukla.
Batiskaf
13.02.13,08:13
Ja mám taký istý pripad a zostávajú ti 2 možnosti a to zaplatíš pokutu 332 eur , alebo ho dáš zošrotovať.Je to overené.Jak bolo spomenuté pohroma pre staré veterány.Ja mám doma 43 ročné auto a z polovice je zrenovované.Keby som mal zvyšných 332 eur tak ho dokončím,teraz ho čaká osud - šrotovisko.
misoft
13.02.13,10:10
Ešte existuje tretia možnosť - pokúsiť sa dostať to na veteránske EČV (žltá s červenými číslami) - ale bude po jazdách, jedine na veterán zrazy.
Martin1310
13.02.13,18:37
Ešte existuje tretia možnosť - pokúsiť sa dostať to na veteránske EČV (žltá s červenými číslami) - ale bude po jazdách, jedine na veterán zrazy.

Urobiť z auta veterána na veteránskych značkách je velmi komplikované a náročné a je to pre mna konkretne zbytočné,niečo ako papiere u psa.
V polorozobratom stave je to nemožné ,autá kontroluje komisia ktorá je náročnejšia ako technik na stk a nejde len o technický stav.Proste pre mna a hocikoho kto má auto rozobraté nieje žiadne východisko.Veterán sa nedá poskladať ako lego za pár hodín.
misoft
13.02.13,20:49
No potom zostáva 1. alebo 2. (pokuta alebo šrot)