Kejt
03.03.06,09:39
Chcela by som sa opýtať jednu vec máme jedného pracovníka ktorý je na úrade práce nepoberá podporu ale je evidovaný a pracuje u nás na dohodu o vykonaní práce, chcela by som sa opýtať do akej výšky môže zarobiť,či si môže uplatniť nezdaniteľnú časť,a či ho máme nahlásiť na SP aby firma za neho odvádzala odvody do gar.fondu.Ďakujem
alušik
03.03.06,08:58
Chcela by som sa opýtať jednu vec máme jedného pracovníka ktorý je na úrade práce nepoberá podporu ale je evidovaný a pracuje u nás na dohodu o vykonaní práce, chcela by som sa opýtať do akej výšky môže zarobiť,či si môže uplatniť nezdaniteľnú časť,a či ho máme nahlásiť na SP aby firma za neho odvádzala odvody do gar.fondu.Ďakujem

V každom prípade ste ho mali prihlásiť na sociálnu poisťovňu ešte pred začatím výkonu prác. Odvádzať za neho budete úrazové poistenie 0,8%.
Ak nepoberá žiadnu podporu, potom jeho zárobok na dohodu nie je pre úrad práce dôležitý. Myslím, že to obmedzenie sa vzťahuje len na ľudí, ktorí podporu poberajú. Ak sa mýlim, opravte ma, lebo reálnu skúsenosť s tým nemám.
Nezdaniteľnú časť na daňovníka si uplatniť môže, ak Ti podpíše vyhlásenie k zdaneniu...;)
atka4
03.03.06,09:18
Uchádzač o zamestnanie evidovaný na ÚPSVaR, ak pracuje na základe DoVP mal by o tejto skutočnosti informovať aj príslušný úrad-v Žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie čestne prehlasuje rôzne záležitosti, jednou z nich aj to či vykonáva zárobkovú činnosť.... Mal by to teda oznámiť, s tým, že aby nemal problém, môže pracovať max. 64 hodín mesačne a jeho príjem nesmie presiahnuť sumu 3.200,- Sk za mesiac.
petruška
03.03.06,10:41
So všetkým súhlasím, len akurát máme v našej spoločnosti už skúsenosti s dohodármi a úrad práce - nie každá referentka, bez ohľadu na to, či poberá príspevok v nezamestnanosti alebo sociálne dávky - jednoducho ak je iba evidovaný, na konci mesiaca si pýta výplatnú pásku z dôvodu skutočného zárobku. Doteraz tak praktizovali iba v prípade poberania dávky, ale z času na čas sa objaví aj prípad, že chcú od kohokoľvek aj skutočné vyúčtovanie.
monika-s
16.03.06,14:06
neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

Mne sa to nejako nezdá.
Hronská Iveta
16.03.06,14:13
neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

Mne sa to nejako nezdá.

Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm.d)
mysimis
16.03.06,14:17
neviete náhodou na základe ktorého zákona a paragrafu je určený limit 3200,-?

Ide o to, že jednému nášmu dohodárovi sa vyhrážajú zobratím podpory lebo tých 3200 síce dodržal, ale dohoda fungovala od 15. dňa v mesiaci - teda vraj to malo byť alikvótne prepočítané.

Mne sa to nejako nezdá.
Majú pravdu, lebo dohodári to majú tak, že môžu týždenne zarobiť 800,- Sk a odpracovať 16 hodín.
Tweety
16.03.06,14:24
Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm.d) Súhlasím a pripájam § 6 odst.2 písm,d. Uchádzač o zamestnanie
d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu 5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov; 13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.
Hronská Iveta
16.03.06,14:25
Majú pravdu, lebo dohodári to majú tak, že môžu týždenne zarobiť 800,- Sk a odpracovať 16 hodín.
Z.č.5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti - §6 ods.2 písm. d) bolo upravované novelou zákona č.82/2005 Z.z a znie:

ods.(2) Uchádzač o zamestnanie na účely tohto zákona je občan, ktorý môže pracovať, chce pracovať a hľadá zamestnanie a je vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie úradu (ďalej len „evidencia uchádzačov o zamestnanie“) a ktorý

„d) vykonáva zárobkovú činnosť v rozsahu najviac 64 hodín mesačne a ktorého mzda alebo odmena za výkon tejto činnosti nepresahuje 3 200 Sk mesačne, pričom za zárobkovú činnosť sa považuje osobné vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu podľa osobitného predpisu5) alebo iného právneho vzťahu podľa osobitných predpisov; 13a) skutočnosti o počte odpracovaných hodín a o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie na požiadanie úradu.“.
Jana Motyčková
16.03.06,16:25
Len dopĺňam výsledok - mohol mať uzavretú dohodu od 15. a zarobiť 3200 Sk a nemôžu mu zobrať podporu.
Janka6685
18.03.06,09:33
Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.
ajobs
18.03.06,10:49
Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.

Áno, môžeš tam započítať aj dohody.:)
STRELEC
18.03.06,10:50
Mám len jednu otázku ohľadne DoVP: je DoVP klasifikovaná ako pracovnoprávny vzťah? Ide mi o to, či sa príjem z DoVP započítava, ak chcem vedieť, či zamestnanec má nárok na uplatnenie daňového bonusu za celý rok. Tento zamestnanec u nás pracoval najskôr na dohodu a potom na pracovný pomer. Preto chcem vedieť, či mu môžem príjem z dohody rátať, aby tak mal príjem presahujúci 6-násobok minimálnej mzdy. Ja si myslím, že áno, len si nie som na 100 % istá.Ide o 6 - násobok zdaniteľného príjmu. Teda áno.
Janka6685
26.03.06,14:05
Ďakujem pekne.:)
laudvili
15.04.06,07:57
Len dopĺňam výsledok - mohol mať uzavretú dohodu od 15. a zarobiť 3200 Sk a nemôžu mu zobrať podporu.

A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?:mad:
Evanka
15.04.06,08:15
A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?:mad:
Výška zárobku nie je obmedzená. Nesmie však prekročiť ročne 300 hodín u jedného zamestnávateľa.
Zita4
15.04.06,08:15
A ako je to s max. zárobkom pri zamestnaní invalidného dôchodcu na dohodu o vykonaní práce ?:mad:
Ak je invalidný dôchodca prehodnotený Sociálnou poisťovňou (má určené percento zníženia prac. schopnosti), môže zarobiť takisto, ako všetci ostatní. Nesleduje sa jeho príjem - nemá vplyv na vyplácanie invalidného dôchodku.