spinjay
12.02.13,21:53
Potreboval by som poradit.Som SZCO a uzatvoril som zmluvu s nemenovanou spolocnostou. Chcem odstupit od zmluvy kde som nedostal pristroj na ktory bola zmluva uzatvarana a chcel by som vediet do kolkych dni mozem odstupit bez nejakych storno poplatkov resp zmluvnych pokut. zmluva bola podpisana a nemam zatial jej kopiu, mala prist s pristrojom. OZ sa stale vyhovaral ze nie je na sklade nema informacie atd. Za skoru odpoved dakujem
Mária27
13.02.13,19:55
Od zmluvy môžeš odtúpiť podľa § 613 občianskeho zákonníka, ak ti nebol tovar dodaný v dohodnutej lehote; ak ste si lehotu nedohodli, tak mal byť tovar dodaný v primeranej lehote - aj vtedy môžeš odstúpiť. Teda na lehotu sa treba pýtať nie dokedy ale odkedy.
Na kúpnu zmluvu objednávkou sa primerane aplikujú ustanovenia zákona o predaji v obchode (§ 612 a nasledujúce).

§ 613
Veci možno predávať aj na objednávku. Predávajúci je povinný obstarať objednanýtovar v dohodnutej lehote, a ak lehota nie je dohodnutá, v lehote primeranejokolnostiam. Ak sa tak nestane, objednávateľ je oprávnený od zmluvy odstúpiť.Odstúpením objednávateľa od zmluvy nie je dotknuté jeho právo na náhradu škody.