dadda77
13.02.13,10:07
Ahojte, poprosila by som o radu, či urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý v našej spoločnosti pracoval celý rok, až do 30.11.2012? A ak áno, čo s prípadným nedoplatkom, alebo preplatkom? Poslala som mu potvrdenie a on mi ho poslal späť aj so žiadosťou. Ďakujem za každú radu!!!
tictac7
13.02.13,09:25
...píšeš, že celý rok bol zamestnancom, ale dátum uvádzaš do 30.11.2012. Takže:
- ak PP skončil 30.11.12 a v decembri nemal iného zamestnávateľa, u ktorého si uplatňoval NČZD, si mu povinná urobiť RZD Ty, v opačnom prípade, nech požiada toho decembrového
- ak PP skončil 30.11.12 a u Teba si neuplatňoval NČZD a pracoval niekde aj v decembri a ani tam si neuplatňoval NČZD, si mu povinná urobiť RZD

priamo k RZD:
- prípadný preplatok, resp. nedoplatok s DÚ vysporiadavaš Ty a Ty si potom vysporiadaš so zamestnancom - preplatok mu pošleš a nedoplatok od neho budeš žiadať. Ak ozaj PP ukončil 30.11.12 a v decembri už nikde nepracoval, nemá mu prečo vzniknúť nedoplatok ani len v minimálnej výške pár centov (čo je pri zamestnancoch úplne bežný jav)...teda ak nespadne pod milionársku daň...
veronikasad
13.02.13,09:32
Ahojte, poprosila by som o radu, či urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi, ktorý v našej spoločnosti pracoval celý rok, až do 30.11.2012? A ak áno, čo s prípadným nedoplatkom, alebo preplatkom? Poslala som mu potvrdenie a on mi ho poslal späť aj so žiadosťou. Ďakujem za každú radu!!!
RZD ste povinní mu urobiť. Máte ešte aj iných zamestnancov ? Ak nie, môžeš sa s bývalým zamestnancom dohodnúť, že mu (bez nároku na odmenu) urobíš DP typu A a nebudeš si komplikovať ako účtovníčka život na DU s vrátením preplatku - ak mu nejaký vznikol.
V RZD aj DP uplatníš celoročnú NČZD, teda ak mal za 11 mesiacov strhnutú daň, určite sa mu časť z nej vráti.
srska
13.02.13,09:39
to dpfoa je dobrý typ pre tých čo sú v šs a mali príjmy z xy strán :-)