Thomasz
13.02.13,12:10
Jedna sa o rozdelenie majetku po rozvode, odteraz BSM. Pred uzavretim manzelstva som mal jeden byt, respektive som bol ako clen druzstva. Po uzavreti manzelstva sme tento byt odkupili za zostatkovu hodnotu 5000 Sk a samozrejme som suhlasil aby moja ex bola spoluvlastnicka. Po rozvode samozrejme pozaduje polovicu sumy hodnoty bytu, co podla mna nie spravodlive, kedze ten byt som doniesol do manzelstva ja. Ona si celu dobu privyrabala vselijakymi podvodmi a nie male sumy, samozrejme som o tom ja nevedel, dozvedel som sa to len po rozvode. Teraz sa sudime o vsetko co bolo moje, ale co si ona nakradla o tom nie je ani rec. Podla zakona, co som do manzelstva priniesol mi aj prinalezi naspat a nemalo by sa tykat BSM. Clenstvo v druzstve = hodnota bytu. tym padom jej prinalezy maximalne polovica z hodnoty o aku sa nehnutelnost zhodnotila pocas manzelstva. Ak viete podobny pripad, prosim napiste ako to dopadlo na sude, pripadne Vas nazor na vec.
Thomasz
13.02.13,11:23
Ja som netvrdil ze nema narok na nic, ja len tvrdim ze nema narok na hodnotu bytu ako takeho. To som aj pisal vo vrchnom texte, ze narok ma na polovicu toho o co bol byt zhodnoteny (teda o kolko bol drahsi pri rozvode, aj s prestavbami a investiciami) Nabytok sme si uz medzi sebou rozdelili.
Mária27
13.02.13,19:17
Ja som netvrdil ze nema narok na nic, ja len tvrdim ze nema narok na hodnotu bytu ako takeho. To som aj pisal vo vrchnom texte, ze narok ma na polovicu toho o co bol byt zhodnoteny (teda o kolko bol drahsi pri rozvode, aj s prestavbami a investiciami) Nabytok sme si uz medzi sebou rozdelili.

Máš pravdu, je to napísané v § 150 občianskeho zákonníka:
Pri vyporiadaní sa vychádza z toho, že podiely oboch manželov súrovnaké. Každý z manželov je oprávnený požadovať, aby sa mu uhradilo, čo zosvojho vynaložil na spoločný majetok, a je povinný nahradiť, čo sa zospoločného majetku vynaložilo na jeho ostatný majetok. ...