scame
13.02.13,13:35
Zdravím Vás, chcem sa opýtať či správne uvažujem. Ak zamestnanec robi nadčas v sobotu, ma zaplatený počet hodín v nadčase + 25 % príplatok ak neťahá potom náhradné voľno. Moja otázka je že ak ide o plánovaný nadčas, teda na príkaz zamestnávateľa, že bude robiť prácu nadčas cez víkend, ma nárok na stravu respektíve na stravnú poukážku? A ak nejde o plánovaný nadčas teda ho vykonáva na základe dohody vtedy má alebo nemá nárok.
Potreboval by som aj nejakú odvolávku na ZP.
Doteraz som dával stravnú poukážku každému, ktorý odpracoval viac ako 4 hodiny teda polovicu prac. zmeny bez ohľadu na to či bol nadčas príkazom alebo dohodou.

Ďakujem
ivka70
13.02.13,12:55
Narok na zabezpecenie stravy ma zamestnanec v pripade, ze pracuje v jednej zmene viac ako 4 hodiny.
To hovori ZP. Nikde nedefinuje, ci ma ist o riadny prac. cas ci prac. zmenu nadcasovu, nariadenu ci dohodnutu.
Podstatna je dlzka trvania jednej zmeny.

Cize napr. 5 hodin nadcas po riadnej zmene nedava narok na stravny listok, ale 5 hodinova nadcasova zmena v sobotu (nenadvazujuca napr. na nocnu) uz narok na stravny listok dava.
Tvoj doterajsi postup bol spravny a podla ZP, pokial pracovnik odpracoval viac ako 4 hodiny (teda presne 4 hodiny su malo).
scame
13.02.13,13:02
Oki ďakujem, vedel som že som to robil správne,