fortunka
13.02.13,14:17
Dobrý deň, momentálne riešim problém s klientom, na Vianoce kúpil pre dodávateľov/odberateľov flaše Včeloviny s taškou, bez potlače, pohľadnice-resp.kartičky sa tlačili v kancelarii, čiže nikomu sa za reklamu extra neplatilo. Cena fľaše bola cca 6 EUR s DPH.
Na daňovom úrade mu to nechcú uznať ako daňový náklad, vraj je to alkohol a mali sme si to dať do nedaňových reprezentačných nákladov, nevedela mi povedať či to uznajú ak nájdu k tomu "lístok" čo sa s tým posielal (aj keď u nás je bežné, že práve toto sa dáva ku koncu roku a aj dostáva... prečo by mal byť rozdiel v tom, či darujem čokoládu a fľašu, lebo vraj to by bolo v poriadku ;)) Do reprezentačných dávame veci, kde nič s reklamou nerobíme, napr. káva na prevádze a podobne.. ale nie reklamné predmety a toto.
Stretli ste sa s tým, ako sa môžeme brániť voči tomuto? Nie je to extra veľká suma, kupuje sa to iba na vianoce cca 3-4 kartóny, v priebehu 2 týždňov sa to rozná (a samozrejme nedáva si podpísať papierik, že to prevzal zákazník)...
fortunka
14.02.13,15:49
Nikto nevie co s tym? :) mozem sa nadalej hadat, ze mam narok na tento naklad? :))
Nini44
13.09.19,07:07
Ahoj, ako si to vyriešila, aj ja mám tu istú dilemu a nevidim dovod preco to nedať do DV .....ved to reprezentuje firmu.
Mila123
13.09.19,07:18
odpovedáš na príspevky z roku 2013
Nini44
13.09.19,07:21
No však to nevadí, zaujíma ma odpoveď