mysimis
03.03.06,10:27
Ja viem, že táto téma už tu bola preberaná viac krát, prečítala som si všetky odporúčané príspevky, ale chcem sa uistiť o tom, že či dobre urobím DP môjmu synovi. V r. 2005 podnikal do augusta. Od septembra do decembra 2005 pracoval v Írsku. Potvrdenie o jeho zárobku nemám, ale mám jeho výplatné pásky, z ktorých je zrejmé koľko zarobil. Môžem tento príjem priznať ako úhrn vyňatých príjmov napriek tomu, že neviem koľko je z toho príjmu daň?
mysimis
03.03.06,09:38
Prosííííím, pomôžte mi.....
mysimis
03.03.06,10:22
Prosííííím
Johanka
03.03.06,14:56
Ja viem, že táto téma už tu bola preberaná viac krát, prečítala som si všetky odporúčané príspevky, ale chcem sa uistiť o tom, že či dobre urobím DP môjmu synovi. V r. 2005 podnikal do augusta. Od septembra do decembra 2005 pracoval v Írsku. Potvrdenie o jeho zárobku nemám, ale mám jeho výplatné pásky, z ktorých je zrejmé koľko zarobil. Môžem tento príjem priznať ako úhrn vyňatých príjmov napriek tomu, že neviem koľko je z toho príjmu daň?
Možné riešenia : 1. podať žiadosť o predĺženie lehoty na podanie DP do 30.9. a pokúsiť sa zohnať riadne potvrdenie
2. podať priznanie z údajov, ktoré sú k dispozícii. Na Írskych páskach ( myslím) sú kumulované údaje. Ak daň v Írsku platil, neverím, že by nebola na páske vyčíslená. Takisto tam musia byť aj údaje o zaplatenom poistnom.
Iba pripomínam ( asi po stý-krát :) ), že s Írskom máme v zmluve zápočet dane a nie vyňatie príjmov ( to je v zmluve so Severným Írskom).