daniela-D
13.02.13,20:45
dobrý večer Vám prajem... mám trošku chaozz z podavania danového priznania, keďže vo firme v ktorej momentálne pracujem ho majú tieež :-/
vysvetlí mi niekto čo znamená ten úhrn predddavkov na daň??- príklad : robila som na dohodu o pracovnej činnosti zarobila som teda vyplatené príjmy boli : 3219,72 eur
poistné príspevky -0
čiastkový základ dane :3219,72
UHRN PREDDAVKOV NA DAň- 611,72 Eur
nezdanitelná čiastka na daňovníka - 0
potom tu mám este jeden takýto papier to som už robila na zmluvu- a tam mám čiastkový základ dane 840,26
a nezdanitelnu čiastku 1214,88 Eur
to znamená že tolko dan som zaplatila?? či tolko mi vrátia či ako to vlastne je??
a ak este nemám podané daňové priznanie- môže- resp,. by mi mala firma opraviť ak by náhodou urobili chybu v tých číslach...???
totižto manzelovi dali nezdanitelnu čiastku a pritom vobec nemal vyhlasenie o nezdanitelnej čiastke podpísané a stahovali mu dan normálne.... bez úlavy....



Ďakujeemmm vopred za odpovede
KEJKA
13.02.13,19:51
úhrn preddavkov ..........to je zaplatená daň, tú daň ti strhli, ved si to porovnaj s výplatnými páskami.
druhý prípad, - informatívne je nezdaniteľná suma, a riadok "úhrn preddavkov" je nulový, či nie? Tak je to správne, lebo si zarobila menej, a nemali z čho strhnúť daň.
Manžel - ak nemal podpísané vyhlásenie, pritom mu daň strhávali, tak reálne mu nezdaniteľnú čiastku nedali, len je chyba na tlačive. lenže musíš si uvedomiť, že ak zarobil viac, tak mohli aj odpočítať nezdan.čiastku a zo zvyšku mu daň predsa len vyšla.
Ak máš v tom chaos, prečo nepožiadate o vykonanie RZD a idete sa s DPFO trápiť sami? Iné príjmy nespomínaš.
daniela-D
13.02.13,20:04
čo sa týka výpl. pások od kedy tu robím tak osm dostala asi 2 pásky :-/ ...no nám daňové priznanie urobia- manzelovi v práci kde má hl.pracovný pomer, a mne u náas...ja mám neovládam čo sa týka učtovníctva takmer nič.... len v manzelovej práci mu povedali že si nemoze uplatnovat ulavu ked má ulavu v hl.pracovnom pomer...čize v 2 firmách to mi je vsak jasné...ibaze v tlačive on má že si nárokoval n úľavu...preto sa radšej pýtam že ako to je..lebo mám pocit že to u nás vo firme tiež majú na saláme....a riadny bordel v papieroch.. :-/
ale vdakaa za odpoved :)

este sa chcem opýtať manžel robí vo firme na TPP a mal este u nás dohodu... kolko može ročne zarobiť na dohodu aby nepresiahol .... resp. do akej sumy sa vracajú dane...čiže kolko by nemal presiahnut zarobok -ono sa to počíta tak že mu zrátajú príjmy aj z hl.prac.pomeru aj dohody spolu? či to sa ráta kazdé zvlást?