sadkadsb
13.02.13,21:48
Dobrý večer, potrebujem radu, či je potrebné nahlasovať predĺženú rodičovskú dovolenku na ÚPSVaR. V Sociálnej poisťovni aj v zdravotnej poisťovni som sa už zaevidovala ako osoba starajúca sa o dieťa od 3 do 6 rokov. Ďakujem.
veronikasad
13.02.13,20:52
Čo myslíš pod predlženou RD ? Veď ak poberáš rod.príspevok na dieťa po 3. roku veku - UPSVaR ti ho schválil ...
sadkadsb
13.02.13,20:57
Nepoberám žiadny príspevok, len som zaevidovaná v SP a vo VšZP.
sadkadsb
13.02.13,21:07
Nepoberám žiadny príspevok, len som zaevidovaná v SP a vo VšZP kvôli dôchodkovému a zdravotnému poisteniu.
Mirka.V
13.02.13,21:52
nechápem .. to sama si si predlžila rodičovskú? tiež si myslím, že by to mal UPSVaR schváliť. ale ... nechodím v tom .. :-)
sadkadsb
14.02.13,11:23
Bola som si na UPSVaR pre potvrdenie o ukonceni riadnej RD, potom som sa chcela ist zaevidovat na UPSVaR ako nezamestnana a odtial ma poslali do Soc. poist., aby mi povedali, ci mi vychadzaju davky v nezamestnanosti. Ak nie, tak si mam nechat predlzenu RD. V Soc. poist. mi poradili, aby som pokracovala RD (narok na davky v nezamest. nemam) a poslali ma aj do VsZP, kde som vypisala prihlasku ako poistenec starajuci sa o dieta od 3 do 6 rokov. Na UPSVaR by sa vraj uz nemalo ist, ale neviem to naisto.
veronikasad
14.02.13,11:57
Bola som si na UPSVaR pre potvrdenie o ukonceni riadnej RD, potom som sa chcela ist zaevidovat na UPSVaR ako nezamestnana a odtial ma poslali do Soc. poist., aby mi povedali, ci mi vychadzaju davky v nezamestnanosti. Ak nie, tak si mam nechat predlzenu RD. V Soc. poist. mi poradili, aby som pokracovala RD (narok na davky v nezamest. nemam) a poslali ma aj do VsZP, kde som vypisala prihlasku ako poistenec starajuci sa o dieta od 3 do 6 rokov. Na UPSVaR by sa vraj uz nemalo ist, ale neviem to naisto.
Miešaš hrušky s jablkami. Nie si na predlženej rodičovskej dovolenke, ako si písala v prvom príspevku. Si osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov veku v zdr. aj sociálnej poisťovni. Žiadne povinnosti voči UPSVaR nemáš, ak by si sa zaevidovala ako uchádzač o zamestnanie - správne ti poradili v SP - prišla by si o dôchodkové poistenie štátom. Ak ti nevznikol nárok na dávku v nezamestnanosti, zrejme tvoj pracovný pomer počas rodičovskej dovolenky netrval.
sadkadsb
21.02.13,08:49
Ospravedlnujem sa za neskoru reakciu - cez mobil sa mi nedaju pisat prispevky a PC som nemala k dispozicii. Dakujem za odpoved. Ja som si myslela, ze osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov veku = predlzena RD (tak sa vyjadrila pani, s ktoru som komunikovala v soc. poist. a to ma pomylilo). Este raz vdaka veronikasad. Pekny den :-)