zafira74
14.02.13,09:28
Mala by som otázku...manžel je štátny zamestnanec, ja som SZČO /pedikérka/. Manžel má možnosť uplatniť nejaké daňové úľavy v prípade, ak môj ročný príjem nepresiahol určitú sumu. Povedali mu len toľko, že potrebujú o tom nejaké potvrdenie. Nevieme však aké a od koho. Ideme to podávať prvýkrát, tak neviem ako má vyzerať to potvrdenie a kto ho má vydať. Ďakujem!
veronikasad
14.02.13,08:29
Máš spracované svoje DP ? Aké príjmy=tržby si mala v roku 2012 ?
zafira74
14.02.13,08:33
áno, účtovníčka mi to už spravila, len sme to ešte nepodali na daňový úrad. Tržby som mala spolu 1631 eur, ale tam som mala minulý rok ešte nejaké zostatky z dotácie /okolo 1300 eur/. Zatiaľ sme napísali len čestné prehlásenie, že môj príjem z podnikania po odpočítaní zákonného poistného bol vo výške 2652,85 eur. Len im to asi stačiť nebude.
veronikasad
14.02.13,08:43
áno, účtovníčka mi to už spravila, len sme to ešte nepodali na daňový úrad. Tržby som mala spolu 1631 eur, ale tam som mala minulý rok ešte nejaké zostatky z dotácie /okolo 1300 eur/. Zatiaľ sme napísali len čestné prehlásenie, že môj príjem z podnikania po odpočítaní zákonného poistného bol vo výške 2652,85 eur. Len im to asi stačiť nebude.
Sumu manžel uvedie do žiadosti o vykonanie RZD, nemusí prikladať žiadne potvrdenie. Len si ju musí vypočítať správne, lebo pri kontrole miezd vo firme si to DU môže overiť z tvojho DP.

U SZČO sa ako vlastný príjem manželky neuvádza zisk, ale príjmy=tržby, vrátane dotácie, znížené o zaplatené poistné.+príp. nemocenské a iné príjmy, ktoré tam patria.
zafira74
14.02.13,08:47
Ďakujem, dúfam, že to tak stačiť bude.