Zuzana B.
14.02.13,10:50
V sobotu je potrebné, aby zam-ci jedného projektu prišli do práce - pôjde o prácu nadčas z dôvodu naliehavej zvýšenej potreby práce. Nikto s tým nemá problém, až na jedného zamestnanca. Postup, keď všetci podpíšu dohodu o výkone práce nadčas a ten jeden problematický podpíše nariadenie je v poriadku? Alebo v taký čas musia všetci podpísať nariadenie o výkone práce nadčas? Ďakujem za vašu odpoveď!
Zuzana B.
15.02.13,07:01
Nevedel by niekto poradiť? Daný zam-nec podpísal nariadený výkon práce a dnes povedal nadriadenej, že nepríde v sobotu, lebo má pracovný pohovor.... Samozrejme, že to nepovažujem za závažný dôvod, aby mohol odmietnuť výkon nadčas, teda považovala by som to za hrubé porušenie prac.disciplíny na základe ktorého by som s ním okamžite ukončila PP. Postupovali by ste tak aj vy? Prosím o Váš názor. Ďakujem.
ivka70
15.02.13,07:06
A mate definovane, ze absenica je zavazne porusenie prac. discipliny niekde v internom predpise, s ktorym bol dany zamestnanec preukazatelne oboznameny?
Lebo ak nie a neslo by o opakovane porusenie .... mohli by ste mat s tym okamzitym ukoncenim PP problem .....
Zuzana B.
15.02.13,07:22
Neospravedlnená neprítomnosť je podľa nášho prac.poriadku definovaná ako menej závažné poručenie prac.disciplíny.
V prac.zmluve je ošetrené, že bol oboznámený s prac.poriadkom a prac.poriadok mám aj vyvesený na viacerých dostupných viditeľných miestach pre zam-cov.
Teda ak teraz v sobotu nepríde, dostane list s upozornením na možnosť výpovede a ak dostane v najbližších šiestich mesiacoch nariadený výkon nadčas a taktiež teda druhýkrát nepríde, tak potom je možné mu dať výpoveď podľa par. 63 bod 1e) s výpovednou dobou?
ivka70
15.02.13,07:28
Neospravedlnená neprítomnosť je podľa nášho prac.poriadku definovaná ako menej závažné poručenie prac.disciplíny.
V prac.zmluve je ošetrené, že bol oboznámený s prac.poriadkom a prac.poriadok mám aj vyvesený na viacerých dostupných viditeľných miestach pre zam-cov.
Teda ak teraz v sobotu nepríde, dostane list s upozornením na možnosť výpovede a ak dostane v najbližších šiestich mesiacoch nariadený výkon nadčas a taktiež teda druhýkrát nepríde, tak potom je možné mu dať výpoveď podľa par. 63 bod 1e) s výpovednou dobou?

Asi tak.