dara
03.03.06,09:45
Ahojte, zaujímalo by ma či niekto navštevujete súkromnú vysokú školu. Zvažujem, že si podám prihlášku.

Aký je Váš názor na súkromnú vysokú školu? Mám kamarátku, ktorá súkromné školy neuznáva a tvrdí, že je to taký "odpad".

Ja už som ale dlhšie zo školy, znova sa začať biflovať na príjmačky by som asi nezvládla, tak volím takúto alternatívu.

Prosím o Vaše postrehy, prípadne vhodné typy vysokých škôl - súkromných.
dana9
03.03.06,08:53
Názory na súkromné školy sú rôzne, ja som sa stretla aj s názorom, že keď je škola závislá od príjmu z poplatkov za štúdim, tak má snahu nevyhadzovať študentov, čo sa v konečnom dôsledku odrazí na kredite všetkých absolventov, bez ohľadu na to že niektorí školu berú váže a zodpovedne. Dokonca som videla inzerát na prijetia do zamestnania, kde bolo zdôraznené, že zamestnávateľ chce absolventa riadneho denného štúdia na štátnej VŠ :eek: .
Podľa mňa seriózneho zamestnávateľa bude aj tak zaujímať Tvoja prax aschopnosti , bez ohľadu na akej vysokej škole si ich získala.

v každom prípade držím palce pri štúdiu :) :) :)
dara
03.03.06,08:58
Danka, ďakujem Ti veľmi pekne. Vieš, keď si už dlhšie zo školy, aj čo sa týka cudzieho jazyka, alebo napr. matematiky, to nie je žiadna sláva. Zase to beriem ako možnosť, zdokonaliť a chcem to vyskúšať, lebo keď nie teraz tak už potom sa neprinútim. Ale ako som písala, stretla som sa s tým, že ľudia majú na súkromné školy, dosť rôzne názory.
dana9
03.03.06,09:14
Hlavne je dôležité, overiť si, či daná škola má akreditáciu. Švagrinej sa stalo, že tri roky študovala na súkromnej škole - nadstavbové štúdium , myslím že to bolo rehabilitačná diplomovaná sestra, sľubovali im titul bc, samotné štúdium bolo veľmi náročné, a nakoniec ten titul nezískala, lebo škole nedali akreditáciu. Našťastie to zobrala športovo, vedomosti čo na škole získala zužitkuje v praxi aj tak, a pri pijímaní do zamestnasnia mala šťatie, aj pri platovom ohodnotení, lebo jej zamestnávateľ štúdium zohľadnil, resp. ocenil dodatočné vedomosti. Ale nebolo to fér, že škola nemala tieto veci v poriadku a aj tak prijímala študentov.

A čo sa týka prijímačiek, podľa môjho názoru, keď má niekto skúsenosti s praxe, tak prijímačky by nemali byť problémom, možno dokonca vie viac ako niektorí vyučujúci ;) , určite by to stálo za ten týždeň prípravy a človek by potom nemusel platiť školné, ktoré nie je úplne zanedbateľné. Pokiaľ viem, tak skoro všetky VŠ a najmä tie ekonomického smeru, bez problémov povoľujú individuálny študijný plán.
dara
03.03.06,09:22
Danka, chápem, ale čo sa týka tej matematiky, naozaj nechcem riskovať.
Chcem ísť študovať, ale aj kôli titulu, pretože nás "beztitulových" veľmi často podceňujú, aj keď odbornostne máme možno naviac, ako niektorí s VŠ. Ale takto je. Stretla som sa tým.
Heleč
03.03.06,09:27
Ja súhlasín s Darou ohladne príjimačiek. Nieje možné (tiež už mám nejaký krížik na chrbe) aby som spravila anglinu, keď som sa ju neučila. A vôbec niesú príjimačky z praxe.
Dara keď máš možnosť choď. A súkromná nesúkromná, kto sa bude nad tým pozastavovať keď si napíšeš Bc????
A platí sa všade.
Heleč
03.03.06,09:30
Danka, chápem, ale čo sa týka tej matematiky, naozaj nechcem riskovať.
Chcem ísť študovať, ale aj kôli titulu, pretože nás "beztitulových" veľmi často podceňujú, aj keď odbornostne máme možno naviac, ako niektorí s VŠ. Ale takto je. Stretla som sa tým.

Máš pravdu.
Pozri sa na paničky z DU, polovica má výšku - ale akú? Ekonóma tam nedostanú. Takže sme pri tom Ing. je Ing. či štátna škola alebo súkromná.
dana9
03.03.06,09:32
No vlastne niečo také som chcela povedať, skutočné vedomosti človek aj tak získa praxou a VŠ je o titule ;) Pokiaľ má človek za sebou nejakú prax a potom si dorobí titul, tak je úplne jedno z akej školy ho získa :D :D
V každom prípade moc držím palce. A okrem toho, študentský život má aj kopec pozitív :cool: , madzi toľkými "pubošmi" človek prída na iné myšlienky! :) :) .

dana
Heleč
03.03.06,09:36
Tak na tie iné myšlienky určite nepríde, aj keď jej to samozrejme prajem. Študovať, pracovať, domácnosť ... tak je aj na koňa dosť...

V škole držím palce
dana9
03.03.06,09:39
No, mala som na mysli napríklad to, že človek si uvedomí, ako je dobre, že už sám nie je puboš :D :D
dara
03.03.06,09:45
Helči, ďakujem moc za podporu. Potrebujem aj sama trošku nakopnúť a prestáva ma baviť to podceňovanie ma prestáva baviť, neustále len počúvam a vidím dôležitosť ľudí s titulom. My bez neho akoby sme boli prašiví.
renatka.zem
22.03.07,08:57
Ahojte, zaujímalo by ma či niekto navštevujete súkromnú vysokú školu. Zvažujem, že si podám prihlášku.

Aký je Váš názor na súkromnú vysokú školu? Mám kamarátku, ktorá súkromné školy neuznáva a tvrdí, že je to taký "odpad".

Ja už som ale dlhšie zo školy, znova sa začať biflovať na príjmačky by som asi nezvládla, tak volím takúto alternatívu.

Prosím o Vaše postrehy, prípadne vhodné typy vysokých škôl - súkromných.
DARA, mám 42 rokov a som v treťom ročníku súkromnej vysokej školy, tento rok by zo mňa mal byť Bc. Mám už dospelé deti, nejaký ten voľný čas, tak prečo ho nevyužiť na vzdelávanie. Zo svojej skúsenosti ti môžem povedať, že záleží na prístupe pedagóga a prístupe študenta , koľko ti škola dá, akú úroveň to vzdelávanie bude mať. Sú pedagógovia, ktorí tvrdia, že titul budeme mať ako denný, tak aké úľavy? A na skúške sa zapotíš, ale sú aj takí mäkší , u ktorých je to ľahšie, ale pripraviť sa na skúšku musíš vždy. Ak máš záujem pokecať konkrétnejšie, rada ti odpoviem (renatka.zem@zoznam.sk)
kornelia2
05.03.08,16:43
chcela by som sa opytat:
môže firma financovať vysokú školu sukromnú?Za jeden rok 40.000,-Sk? A keď áno , ako ďalej postupovať?