SYLVI65
14.02.13,12:50
čítam o úrokovom príjme ale fakt nerozumiem kto to ma oznamovať ja mam szčo i s.r.o.,ktorý berú dotacie , majú iba kreditné úroky na bankovom účte aj oni musia oznamovať danovému úradu výšku kreditných úrokov?
Kvaka
14.02.13,12:09
Pozri si tu http://www.health.gov.sk/?clanok-2
Píšu, že vymeriavací základ je čiastkový základ dane z § 8.
Sadzba poistného je 14%.
Neplatí sa z príjmov zrážaných zrážkovou daňou.

Takže dopĺňam, to oznámenie, o ktorom píšeš, sa týka iných povinností. Pozri tu: http://www.podnikajte.sk/prevadzka-firmy/c/858/category/dane-a-odvody/article/oznamenie-platieb-fo-bonzacky-paragraf.xhtml

Ďalšia povinnosť, ktorú si podnikatelia (fyzické osoby, právnické osoby vrátane stálych prevádzkarní) musia splniť do 2. 4. 2013, je oznámiť správcovi dane informácie o vyplatenom, poukázanom alebo pripísanom úrokovom príjme za rok 2012 fyzickej osobe, ktorá je daňovníkom členského štátu Európskej únie, závislého územia uvedeného v prílohe č. 4 alebo územia tretieho štátu uvedeného v prílohe č. 5 zákona o dani z príjmov a ktorá je konečným príjemcom tohto príjmu.
SYLVI65
15.02.13,05:18
ja som to včera čitala ale fakt mi to nie je jasné, berieme dotacie ako poľnohospodári, a na účte mame len pripísané kreditné úroky v minimalnej sume napr.0,6 eur,kde je zrážková dan 0,01 napríklad, platené úroky máme pri čerpaní úveru sme povinný oznamovať danovému úradu teda niečo? druhá vec je minuly rok sme mali hlavne tržby z poľnohospod.činnosti preto ako nace dala kolegyna chov zvierat,tento rok mame tržby viacej z predaja -maloobchod, zmeniť nace dať iné v danovom ako minulý rok?dakujem moc ak niekto vie prosím pomôžte mi
Kvaka
15.02.13,09:50
ja som to včera čitala ale fakt mi to nie je jasné, berieme dotacie ako poľnohospodári, a na účte mame len pripísané kreditné úroky v minimalnej sume napr.0,6 eur,kde je zrážková dan 0,01 napríklad, platené úroky máme pri čerpaní úveru sme povinný oznamovať danovému úradu teda niečo? druhá vec je minuly rok sme mali hlavne tržby z poľnohospod.činnosti preto ako nace dala kolegyna chov zvierat,tento rok mame tržby viacej z predaja -maloobchod, zmeniť nace dať iné v danovom ako minulý rok?dakujem moc ak niekto vie prosím pomôžte mi
Vy úroky neoznamujete.
SYLVI65
15.02.13,09:57
ak je to tak,tak velmi pekne dakujem za pomoc,lebo nemám sa z kým poradiť o takýchto veciach
leníča
22.03.13,10:22
Keď sme mali v roku 2012 pôžičku od FO - trvalý pobyt má v SR, ktorej sme na konci roka vyplatili úrok - je potrebné poslať oznámenie o vyplatení úroku?
Tweety
22.03.13,10:30
Keď sme mali v roku 2012 pôžičku od FO - trvalý pobyt má v SR, ktorej sme na konci roka vyplatili úrok - je potrebné poslať oznámenie o vyplatení úroku?
NIe, nie je.
leníča
22.03.13,10:48
môžem sa spýtať aj prečo nie? Nerozumiem tejto povinnosti o oznamovaní úroku a to som už prešla toľko materiálov. Ďakujem.