Mariah18
14.02.13,17:49
Ahojte, prosím niekoho, kto mi poradí s daňovým priznaním.

Zamestnávateľka mi poslala Potvrdenie o príjme

takže:

úhrn zúčt.a vypl.príjmov zo záv.č.: .........................4.105,64 €,-
zúčt.a vyplatené za mesiace:..................................1,2,3,4, 5,6,7,8,9,10,11,12
__________________________________________________ _

poistné a príspevky, z toho úhrn poistného na:..........550,01 €,-
__________________________________________________ __
-sociálne poistenie......................................... .........385,82 €,-
-zdravotné poistenie......................................... ......164,19 €,-
__________________________________________________ __

čiastkový základ dane.............................................3 .555,63 €,-
úhrn zrazených preddavkov na daň..........................1,32 €,-
__________________________________________________ ___

Nezdaniteľná časť na daňovníka...........(1-12)...........3.644,64 €,-
__________________________________________________ ___
Daňový bonus 0,00




Toto je môj príjem za rok 2012.
V roku 2013 som dala výpoveď 7.01. Mám tiež potvrdenie, a to:

úhrn zúčt.a vyplatených preddavkov .......................................63,03 €,-
zúčtované a vyplatené za mesiace........................................... 1
__________________________________________________ _________________
poistné a príspevky........................................ ..........................8,44 €,-
sociálne poistenie......................................... ...........................5,92 €,-
zdravotné poistenie......................................... .........................2,52 €,-
__________________________________________________ _______________
čiastkový základ dane .................................................. ............54,59 €,-

nezdaniteľná časť na daňovníka....................................... ..........303,72 €,-

daňový bonus: 0,00
__________________________________________________ __________________


Ak by mi niekto vedel poradiť, či mi niečo aj vychádza vlastne, čo asi nie, tak ďakujem vopred!!!
Kvaka
14.02.13,16:52
Ak si nemala iné príjmy, tak požiadaj bývalého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane. Do 15. 2.
Príjem za január 2013 sem nepleť, ten až o rok.
Mariah18
14.02.13,16:54
No a to je dnes 14.2. fuha, a prečo o ročné zúčtovanie??? nie, nemala som iné príjmy a ona to velmi dobre vie.... Môžete mi povedať, že tak mi niečo vratia, alebo ako? dakujem...ona je inak účtovnička a neviem prečo mi ho nespravila, pytala som sa jej či sa mi to viac oplatí!
Mariah18
14.02.13,16:55
zajtra keby tam idem a poviem jej nech mi spraví ročné zúčtovanie? da sa to? ked je toho 15.2.
Kvaka
14.02.13,16:57
zajtra keby tam idem a poviem jej nech mi spraví ročné zúčtovanie? da sa to? ked je toho 15.2.Dá sa, budeš mať nejaký preplatok 1,32€. Inak je to jedno, ušetríš si jedno daňové priznanie.
Andyke
14.02.13,17:05
Ešte máš nárok aj na zamestnaneckú prémiu.
VÍNO NITRA
14.02.13,17:07
Kvaka Ti v príspevku č. 2 píše, že máš požiadať o vykonanie ročného zúčtovania dane. Robí sa to písomnou žiadosťou, nestačí, že tam prídeš a povieš, nech Ti spraví. Vyplníš žiadosť, podpíšeš a máš vybavené.
Mariah18
14.02.13,17:07
Prosím, tak čo mám teraz urobiť, ísť za nou, požiadať o ročné zúčtovanie ? a zamestnanecká prémia je koľko? ako to celé vyjde? Dakujem veľmi pekne.
Andyke
14.02.13,17:12
V tejto téme je pomôcka - príloha na zamestnaneckú prémiu : http://www.porada.sk/t209948-dp-k-dani-z-prijmov-fo-a.html
Kvaka
14.02.13,17:20
Zamestnaneckú prémiu budeš mať 16,94, plus ten preplatok dane 1,32.
Mariah18
14.02.13,17:28
takže ročné zúčtovanie podať nepodám-už som sa informovala u známej účtovničky,pretože si mám podať normalne danové priznanie, ved potvrdenie o príjme mám, je tam preplatok síce len 1,32 ,,, a plus zamestnanecká prémia sa vypočíta.Dobre?
Mariah18
14.02.13,17:28
Kvaka, ĎAKUJEM SI ZLATÁ :-)
Kvaka
14.02.13,17:36
takže ročné zúčtovanie podať nepodám-už som sa informovala u známej účtovničky,pretože si mám podať normalne danové priznanie, ved potvrdenie o príjme mám, je tam preplatok síce len 1,32 ,,, a plus zamestnanecká prémia sa vypočíta.Dobre?
No, ak si stiahneš eDane z FRSR.sk, tak vyplníš DP A na internete, ale jednoduchšie by si to mala ísť zajtra požiadať o ročné zúčtovanie dane.
Mariah18
14.02.13,17:38
no ale 7.1.2013 som dala vypoved, a teraz som volala jednej účtovničke a povedala mi, že nakolko nepracujem už od tohto 7.1. 2013 tak ročne zúčtovanie mi nespravi, mam si sama spraviť danové ..tak ja neviem ?... dakujem za rady všetkym
Kvaka
14.02.13,17:41
no ale 7.1.2013 som dala vypoved, a teraz som volala jednej účtovničke a povedala mi, že nakolko nepracujem už od tohto 7.1. 2013 tak ročne zúčtovanie mi nespravi, mam si sama spraviť danové ..tak ja neviem ?... dakujem za rady všetkymNemá pravdu, máš právo požiadať posledného zamestnávateľa o RZD. To budeš mať zadarmo a nikomu nebudeš nijako zaviazaná.
Mariah18
14.02.13,17:50
Ano, prave to čitam v knihe o mzdách, a tiež na internetových stránkach.. Takže sú dve možnosti a ďakujem, toto je jednoduchšia forma.

A chcem sa ešte spýtať, okrem tohto...

V roku 2011 som nastupila do tej práce od 1.10.2011. Ja neviem z akého dôvodu mi vôbec nedala zamestnávateľka potvrdenie o príjme, ani nič. ani mzdové pásky. vôbec, asi to bola moja hluposť, že som si ich nepytala, ibaže sme to nikdy nejako neriešili...

A teraz chodím na úrad prace a som v riešení hmot.núdzi a tiež príspevkov na byvanie a aktivač.príspevkov, ide o to, že som musela predložiť mzdové pásky, a ja som nemala aké, tak som si bola u nej teda vypýtať, na úpsvar mi povedali, že to bola je a bude to povinnosť zamestnavateľa odovzdať mzdové pasky zamestnancovi.

Ja len nerozumiem, prečo mi nedala potvrdenie o príjme, ako teraz. Teraz som si ho už vypýtala. Proste to mi nedala v r.2011 za to, že som si ho nevypýtala, či ako?
Inak, ona je účtovníčka, a ja som tam pracovala ako len sekretárka, vybavovala som drobnosti. O nejakom vačšom účtovaní neviem vôbec nič. Mzdu som mala stále rovnakú, minimálnu, v čistom to bolo do 280,- €.

Za tie mesiace 10-12/2011 by som mohla mať narok na nejakú vratenu dan a zamestnaneckú prémiu?
Nerozumiem len, prečo sa mi nič nedostalo do rúk.
A neviem, či to má zmysel, teraz riešiť. Rozišli sme sa nie moc v dobrom, nakoľko sa mi nepáčilo, ako zaobchádzala.

Mám sa na toto ohlásiť ešte?Dakujem!!!!
MarcelaV
14.02.13,18:04
Ak ste v roku 2011 pracovali len tieto dva mesiace tak nárok na zamestnaneckú prémiu by vám nebol vznikol. Zamestnanec musí mať zdaniteľný príjem minimálne 6 mesiacov v kalendárnom roku. A keďže ste pravdepodobne aj v roku 2011 mali uplatené nezdaniteľné minimum tak ani preplatok na dani tam zrejme nebol. Už máte do daňové za rok 2012 hotové?
Mariah18
14.02.13,18:15
no pracujem na tom, preplatok je 1,32 + zamest.premia