Terezia Jurisova
15.02.13,11:27
dobry den,

potrebujem poradit v otazke penazneho prispevku na upravu bytu. bol priznany mojej babke, upravy boli vykonane a teraz po2rokoch mi chce predat svoj byt. trvaly pobyt vsak nezmeni. je predaj bytu dovod na vratenie penazneho prispevku?
(podla par37ods17 z.c. 447/2008 je osoba povinna vratit penazny prispevok.:(..nepozdava sa mi to, lebo zakladna podm, tj. trvaly pobyt sa nezmenil....hmmm?):confused:

dakujem pekne za vsetky mozne odpovede
prajem krasny dnik:)
Katy a R
15.02.13,10:33
neviem, čo sa ti nepozdáva :confused: - však si pozri zákon a napr aj tu http://www.employment.gov.sk/pp-na-upravu-bytu-rodinneho-domu-alebo-garaze.html

a myslím si, že aj v rozhodnutí to má:confused:
Xanti
15.02.13,10:34
Vrátenie peňažného príspevku úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže

Fyzická osoba s ŤZP, ktorej sa poskytol peňažný príspevok na úpravu bytu, rodinného domu alebo garáže je povinná vrátiť tento príspevok alebo jeho pomernú časť aj vtedy, ak:

sa vykonanie úprav alebo vyúčtovanie neuskutočnili vo vyššie uvedených lehotách
sa úpravy, na ktoré sa poskytol peňažný príspevok na, neuskutočnili v rozsahu uvedenom v komplexnom posudku,
zmení trvalý pobyt,
pred uplynutím siedmich od. poskytnutia týchto peňažných príspevkov predá, daruje alebo prenajme byt, rodinný dom alebo garáž inej osobe alebo nevyužíva upravený byt, rodinný dom alebo garáž.
Ak fyzická osoba s ŤZP zomrie pred uplynutím siedmich rokov od poskytnutia peňažného príspevku, úrad práce, sociálnych vecí a rodiny uplatňuje poskytnutý peňažný príspevok alebo jeho pomernú časť ako pohľadávku v konaní o dedičstve vo výške 50 % z úhrnu poskytnutých príspevkov alebo z ich pomerných častí, ak predmetom konania o dedičstve je upravený bytu, rodinný dom alebo garáž. Pohľadávka v konaní o dedičstve sa neuplatňuje, ak by bola suma pohľadávky nižšia ako 497,91 €.
V prípade, ak fyzická osoba s ŤZP zomrie pred začatím stavebných prác, uplatňuje sa pohľadávka v konaní o dedičstve v plnej výške poskytnutého peňažného príspevku, a to bez ohľadu na skutočnosť, či je byt, rodinný dom alebo garáž predmetom konania o dedičstve.

http://www.employment.gov.sk/pp-na-upravu-bytu-rodinneho-domu-alebo-garaze.html