balka
03.03.06,10:34
Chcela by som sa opýtať ak má niekto skúsenosť - ako je to s nákupnými poukážkami - ak s nimi obchodujeme. Pre našich klientov nakúpime nákupné poukážky Hypernovy za 950,- Sk. Klientom ich predáme za 1000,- Sk. Poukážky máme brať ako ceniny alebo ako tovar? Podliehajú DPH? Ak nie, pri výkaze DPH musíme prepočítať koeficientom?
Vopred ďakujem za každý príspevok.
ALBO
04.03.06,15:23
Chcela by som sa opýtať ak má niekto skúsenosť - ako je to s nákupnými poukážkami - ak s nimi obchodujeme. Pre našich klientov nakúpime nákupné poukážky Hypernovy za 950,- Sk. Klientom ich predáme za 1000,- Sk. Poukážky máme brať ako ceniny alebo ako tovar? Podliehajú DPH? Ak nie, pri výkaze DPH musíme prepočítať koeficientom?

Vopred ďakujem za každý príspevok.

Ja by som to považovala za obdobu stravných lístkov (ticket). Poukážka je cenina, (ako peniaze) tie do výkazu DPH vôbec nejdú(ani na vstup ani výstup). Odvodu DPH bude podliehať až predaj tovatu v HNove za ne.
Jana Acsová
04.03.06,15:42
Pre našich klientov nakúpime nákupné poukážky Hypernovy za 950,- Sk. Klientom ich predáme za 1000,- Sk. Rozdiel 50,00 Sk/poukážka by mal byť zmluvne riešený a pomenovaný, o čo sa jedná. Je potrebné otázku doplniť. Zrejme je to riešené v zmluve s Hypernovou.
Misicka21
10.12.08,16:19
Nechcem otvárať novú tému tak sa spýtam tu.

Chceme dávať zamestnancom nákupné poukážky na nákup u súkromného podnikateľa v našom meste. On nám ich potom vyfakturuje bez DPH-áčka?? A čo to vlastne bude pre mňa?? Bude to ako mzdový náklad?? Alebo ako bude najlepšie mať ich vedené??