zlatica.turisova
15.02.13,13:28
Dobrý deň!
Potrebujem poradiť, urobila som videofilm . Použila som WMM. Ale mám problém s dokončením filmu. Dala som si ho uložiť do svojho PC. Pri ukladaní mám na ploche inf. tabuľku, kde sa mi ukazuje aký čas zostáva do dokončenia filmu. Lenže čas sa nezmenšuje- ale pribúda , a % uloženia je minimálne- 18 % je uložené a čas do konca 98 minút. Je to normálne? Teraz je tam 128 minut a = uloženia sa nezmenilo.:(Celý film má asi do 200 MB
zlatica.turisova
15.02.13,18:47
Už som sa dozvedela, že mám veľmi veľké videa- aj okolo 140 MB. Chcela by som ich zmenšiť. Do akého súboru to mám dať, aby kvalita bola čitateľná a aby mi to zobral aj WMM ? Súšam to sama- hrám sa ako dieťa. Vopred Ďakujem za odpoveď a pomoc
Zlata
misoft
15.02.13,23:23
Prekonvertovať do Xvid, DivX video kodeku a audio použiť mp3 - kontajner AVI (potom bude *****.avi) - prehrá to aj WMP. Inak WMM nie je primárne určený na prehrávanie, ale na prácu s video a obrazovými súbormi - editácia, spájanie a pod.
Na konvertovanie je kopa free programov - Avidemux, FormatFactory a iné.
zlatica.turisova
16.02.13,09:13
Ano, na konvertovanie ja používam FormatFactory
zlatica.turisova
16.02.13,10:08
Ahojte!
Skonvertovala som si videa a veľkosť, ktorá mi mi vyhovuje- dala som to do mp4 dvix. Ale teraz to neviem použiť v programe na prácu s videom- WMM. Nechce mi ho importovať. Vraj zlá cesta, alebo to nepozná - myslím WMM. Tak teraz neviem ako ďalekj. Videofilm mala by som odovzdať v pondelok a zdá sa , že som úplne na začiatku
Venovala som tomu už pár hodín- hlavne v noci- vtedy mi deti spia.:D
misoft
16.02.13,11:03
Zlatá moja - nepochopila si! Tie skonvertované videá sú "stlačené" (skomprimované) - s nimi WMM nevie pracovať. Vo WMM sa pracuje s originálnym zdrojom (nekoprimovaným - nestlačeným - veľkým ako oné *****), po uložení hotového výsledku sa to skomprimuje - prekonvertuje na prijateľný kodek a veľkosť. A toto bude výsledok, ktorý odovzdáš.
Ale iste budeš mať niekde uložený "projekt" (pokiaľ ešte máš videá v pôvodnom formáte) - stačí otvoriť projekt, dosadiť odkazy na videá, spracovať, uložiť a až výsledok skonvertovať (samozrejme uložiť) - takto by si mala mať jedno originálne video po spracovaní vo WMM (tej obrovskej dĺžky) - tie niekedy majú koncovku *.wmv a súčasne skomprimované a konvertované video (prijateľnej dĺžky) - - to spomínané *.avi, alebo *.mp4.
Niran
16.02.13,14:12
Treba vsak spomenut aj to ze WMM je velmi slabucky soft na pracu s videom. Je to na take "detske hranie", takze tych moznosti na pracu s videom je tam naozaj velmi malo. Su vsak (pokial by si sa nebala pustit do toho) aj ine softy na pracu s videom ako napr. SonyVegas, CorelVideostudio, PowerDirector (tento je aj v cestine), PinacleStudio. Navody ako sa s tymito softvermi pracuje je uz mozno najst na nete (aspon tie uvodne zaciatky, youtube a pod.) Osobne uz roky pouzivam a vyskusal som takmer vsetky verzie Corel Videostudio Pro X 5 spolu s Power Director 10. Tieto dokazu pracovat takmer so vsetkymi formatmi vratane mp4, wmv a mnoho dalsimi, vratane HD videa ci 3D. Ak ta praca s videom bavi urcite by som skusil nieco so spominanych softverov, ono princip je podobny len zlozitejsi ale casom by si sa naucila s tym robit, ale ten vysledok stoji za to. Samozrejme aj za predpokladu ze mas vykonnejsi pocitac. S WMM sa daleko nedostanes.
zlatica.turisova
16.02.13,18:05
Aha!Ďakujem, už v tom mám jasnejšie, nie nie celkom jasno. S tým novým programom, čo si mi spomenul- to sa isto pokúsim- ale to čo mám, musím spraviť tak, aby to bolo dobre. Ja som si už videa do WMM naukladala na časovú os a je to tam aj hotové. Ale neviem to uložiť do svojho PC. Mám to veľmi veľké- 280MB a je to asi 20 minút.Pri dokončovaní projektu- teda ukladaní sa mi to zastaví na informácií, že mám už uložených 18%, ale minúty mi pribudajú. Teda, zamrzne mi PC. Preto som sa snažila to všetko zmenšiť, aby som to vedela uložiť.Našla som niekde na nete info, že mi to zastalo preto, lebo video je veľké.:D
misoft
16.02.13,19:02
Pokiaľ sú to videá, ktoré chceš spojiť za sebou - niečo ako film na pokračovanie nepretržite :D - a máš už tie skomprimované časti - Avidemux ich spojí v poradí, ako budeš pridávať - zadáš (otvoríš) prvý, potom Append druhý, Append ....... - uložíš a máš poskladaný filmový pás.
zlatica.turisova
16.02.13,19:45
Skomprimované časti videa mám- ale zmenil sa len formát( mp4, alebo avi)- veľkosť ostala nezmenená- teda veľká. A chcem to ako film-nepretržité pokračovanie.Akurát si sťahujem Avidemux a skúsim to urobiť v tom . Chcem veriť že sa mi to podarí.
Díky za rady
Zlata