ami1
15.02.13,13:48
manžel pracuje na dohodu aj nočné služby. Má nárok na príplatok za prácu v noci a vo sviatok? Taktiež má nárok na daňový bonus na dieťa? Našla som množstvo článkov, ja by som však potrebovala konkrétne kde v zákone to nájdem. Hľadám, ale nejak sa mi nepodarilo nájsť. Ďakujem
veronikasad
15.02.13,13:00
Pýtaš sa na nárok na DB spätne za rok 2012, alebo mesačne v roku 2013 ?

Aká je výška jeho príjmu ? (celkom za rok 2012 a mesačná v roku 2013)
ami1
15.02.13,13:34
odpracuje mesačne cca 220 hodín, jeho príjem po odvedení preddavkov bol cca 350 E
veronikasad
15.02.13,13:37
odpracuje mesačne cca 220 hodín, jeho príjem po odvedení preddavkov bol cca 350 E
Mesačný nárok na DB mu vznikne v prípade, ak jeho hrubý mesačný príjem dosiahne aspoň 1/2 mesačnej minimálnej mzdy. U zamestnávatela treba podpísať Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, v ktorom si uplatní poberanie DB. Priloží rodné listy detí + potvrdenie o návšteve školy ak ide o dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky. Predpokladám, že ide o dieťa vlastné, alebo dieťa manželky a zamestnanec s ním žije v spoločnej domácnosti.
veronikasad
15.02.13,13:38
odpracuje mesačne cca 220 hodín, jeho príjem po odvedení preddavkov bol cca 350 E
Mesačne 220 hod. ? To ako dlho bude na dohodu u zamestnávatela pracovať ? (na aké obdobie je uzatvorená ) ?
ami1
15.02.13,14:06
keď nemáš šancu sa inde zamestnať, budeš pracovať na dohodu za daných podmienok, a zamestnávateľ si s tebou robí čo chce. Prosím ešte ten príplatok za nočné, ale potrebujem skôr konkrétnu citáciu zákona, nech môže argumentovať u zamestnávateľa
veronikasad
15.02.13,14:09
keď nemáš šancu sa inde zamestnať, budeš pracovať na dohodu za daných podmienok, a zamestnávateľ si s tebou robí čo chce. Prosím ešte ten príplatok za nočné, ale potrebujem skôr konkrétnu citáciu zákona, nech môže argumentovať u zamestnávateľa
citáciu akého zákona ? Reagovala som na počet hodín (zrejme ti ich oficialne nevykazujú) - lebo na dohodu o prac.činnosti môžeš odpracovať max. 10 hod. týždenne. Na dohodu o vykonaní práce max. 350 hod. ročne.

Odpoveď k DB máš v predch.príspevku.