diabblo33
15.02.13,14:19
ahoj. mam problem s PC.nastartujem a otvori sa mi okno len s pozadim-nic viac,ani lista na spodu.nemozem sa vobec do neho dostat...vedel by mi niekto poradit?


ahoj. mam problem s PC.nastartujem a otvori sa mi okno len s pozadim-nic viac,ani lista na spodu.nemozem sa vobec do neho dostat...vedel by mi niekto poradit?


ahoj. mam problem s PC.nastartujem a otvori sa mi okno len s pozadim-nic viac,ani lista na spodu.nemozem sa vobec do neho dostat...vedel by mi niekto poradit?
Charon
15.02.13,15:25
Skús spustiť PC v save mode. Pri štarte drž klávesu F8 (resp. stlač ju prv než sa objaví logo windows). Čo Ti nabehlo?
misoft
15.02.13,15:34
Stačí písať 1x - nemusíš trojmo - kópie nepotrebujeme :D
diabblo33
15.02.13,15:42
urobil som a nabehli mi ponuky v com chcem spustit
misoft
15.02.13,15:48
Ak máš inštalačku (inštalačné médium OS) - skús Repair your computer - možno zoberie zálohy z HDD - opraví problémy a malo by po reštarte nabehnúť (reštartuje automaticky):
http://support.uakron.edu/wiki/images/1/18/AdvancedBootOptions.gif
diabblo33
15.02.13,15:55
tak to tam nemam.a este k tomu to mam vo francuzstine.ako rozumiem francuzky ale toto co sa pytas tam nie je
command
15.02.13,18:06
A nemas to nahodou virus co teraz bezi bud ze to je od Policie SR alebo Ministerstva Vnutra o tom ze pouzivas nepravy win a ze mas do x hodin zaplatit lebo ta zacnu riesit a pod blbosti?
Charon
15.02.13,18:36
urobil som a nabehli mi ponuky v com chcem spustit
Spusti Last Known Good Configuration - teda poslednú funkčnú konfiguráciu...
diabblo33
15.02.13,19:51
skusil som-stale to iste,ziadna zmena....to som spravil ako prve
diabblo33
15.02.13,19:58
nie nie to som uz mal kedysi...teraz mam len moje pozadie a nic viac.ked ho zapnem tak ani vypnut normalne nejde-nemam ani menu ani tu zakladnu ponuku(listu) niiiiic hhh
Melnick
15.02.13,20:15
Chlapci dajte radu, čoho sa vystríhať, aby som ten vírus nechytila ? WIN mám oficiálne zakúpený. :)
Teda nie ja, ale môj PC . :D
mecky
15.02.13,20:43
Chlapci dajte radu, čoho sa vystríhať, aby som ten vírus nechytila
rady su len vseobecne:
davat pozor co stahujete a instalujete, nie slepo odklikat kazdu blbost
nainstalovane aktualizacie ci uz windowsu, office, ale aj dalsich bezne pouzivanych programov ako napr adobe reader flash shockwave, internetovy prehliadac, java, a pod
zapnuty firewall a aktualny antivirus
misoft
15.02.13,23:10
To sú ZÁKLADNÉ rady - inak hlavne používať ROZUM!
command
16.02.13,05:22
Presne tak ale niekedy ani zakladne rady ani rozum nepomoze. U nas v robote sa to uctvonicke stalo tiez ani nevedela kedy ani z coho.
command
16.02.13,05:25
Este taka otazocka ked das klav. kombinaciu strl+alt+del vyskoci ti spravca procesov? Ak hej skus pozriet ci ti ide explorer.exe ak nie spusti ho ten ma za ulohu nacitat ikony aj menu a pod. Robi sa to tak ze sa v tabulke prekliknes na aplikacie tam das nova uloha napises explorer.exe.
diabblo33
16.02.13,12:13
jasne ze som skusal aj to ctrl+alt+del nic ale nic nejde.som dal proste obrazok na pozadie(ako vela krat uz) a prekryl mi komplet celu obrazovku.toto sa mi este nikdy nestalo.vsetko som skusal,ale vobec na nic nereaguje.normalne nastartuje da mi ponuku uzivatelov a ked vojdem do mojho uctu -nabehne mi len pozadie a to je vsetko.....tak som frcal na jednom ucte co som mal pre navstevy-prazdnom....no ale dnes som chcel zmenit pozadie tam a spravilo mi presne to iste---nabehol na celu obrazovku a konecna................rozmyslam ze to asi vyriesim 5kg kladivom,lebo uz stracam nervy na tu sopu....-))))))
jahoszmsk
16.02.13,16:54
My nie, ale na našich úradoch hej.
jahoszmsk
16.02.13,16:56
A nemas to nahodou virus co teraz bezi bud ze to je od Policie SR alebo Ministerstva Vnutra o tom ze pouzivas nepravy win a ze mas do x hodin zaplatit lebo ta zacnu riesit a pod blbosti?

Tebe také niečo prišlo a tomu veríš??? :D:D:D
jahoszmsk
16.02.13,17:01
jasne ze som skusal aj to ctrl+alt+del nic ale nic nejde.som dal proste obrazok na pozadie(ako vela krat uz) a prekryl mi komplet celu obrazovku.toto sa mi este nikdy nestalo.vsetko som skusal,ale vobec na nic nereaguje.normalne nastartuje da mi ponuku uzivatelov a ked vojdem do mojho uctu -nabehne mi len pozadie a to je vsetko.....tak som frcal na jednom ucte co som mal pre navstevy-prazdnom....no ale dnes som chcel zmenit pozadie tam a spravilo mi presne to iste---nabehol na celu obrazovku a konecna................rozmyslam ze to asi vyriesim 5kg kladivom,lebo uz stracam nervy na tu sopu....-))))))

ako stále, chýba nám tu typ NTB a verzia Windows... ale pokiaľ nabehne úvodná obrazovka, nič nie je stratené a určite nie tvoje uložené údaje o ktoré nechceš prísť...
diabblo33
16.02.13,17:53
je to stara hrca od DELL OPTIPLEX 745 s XP Professional. to mam doma na blbosti ale ako pises-kopa fotiek,filmov atd o ktore by som fakt nerad prisiel. uvodna obrazovka nabehne bez problemov-ale ako kliknem na ucet uzivatela-nabehne pozadie co som mal a nic viac.len sipka od mysi s kotorou sice mozem hybat ame na nic ine nereaguje.aj vypnut to musim tlacitkom na PC....jaaaaaaj nervy hhh
misoft
16.02.13,19:04
Ctrl+Shift+Esc - toto skús
misoft
16.02.13,19:05
ľCtrl + ľShift + Esc = Správca úloh
diabblo33
16.02.13,19:12
nula bodov-to bolo prve co ma napadlo.nic sa nedeje
misoft
16.02.13,19:15
Tak ho skús spustiť v Safe móde - pri bootovaní stláčaj F8 a vyber Safe mode (pozri môj obrázok) - odstráň všetko, čo nepotrebuješ, prever ho na sajrajt :D, ak treba, zachráň, čo sa dá - základné funkcie OS pobežia.
diabblo33
16.02.13,19:19
dik skusim
Vakos_SK
16.02.13,19:37
Čo ak mu zhorel HDD? Lebo toto sa stalo aj mne 3-krát! :D
diabblo33
16.02.13,19:47
ked otvorim iny ucet tak pohoda-len do mojho sa nemozem dostat..;a tam mam vsetko sa citim jak v chudobnom cyber cafe na predmesti hhhhh
command
17.02.13,11:49
Nie neprislo ale tebe asi ano a urcite si im zaplatil :D
1a4ter
18.02.13,22:40
Choď cez F8 do núdzového režimu so sieťou. Keď ti nabehne núdzový režim, pripoj sa káblom na internet. Stiahni si malwarebytes z malwarebytes.org. Nainštaluj a daj úplnú kontrolu. Môže ti to robiť aj hodinu, podľa toho koľko máš na HDD dát. Keď kontrolu dokončí, daj zobraziť výsledky (vpravo dolu) a po zobrazení všetkých trojanov a malwerov a spywarov si skontroluj či sú všetky označené zelenou fajočkou. Potom klikni na odstrániť vybrané. Vypýta sa reštart PC. Reštartuj. Potom by ti mal PC normálne nabehnúť. U mňa je to TOP softvér. Ak ti to nenabehne, tak bude chyba niekde inde. Napísal by som, ale bolo by ako písať sloh. už som jeden článok tu zverejnil podobný. Tak posielam radšej link. Môžeš spraviť to isté ako pri chybe HDD, lebo pravdepodobne by to ďalej mohla byť chyba HDD, prípadne operačnej pamäte ak sa ti nehýbe ani myš. Tu máš link hľadaj môj článok http://www.porada.sk/t210198-zamrzanie-systemu-win-xp-prof.html
1a4ter
19.02.13,01:11
ešte môžeš skúsiť klikúť na plochu pravým tlačítkom myšky a zašktrnúť možnosť zobraziť ikony na pracovnej ploche :)