hama1
15.02.13,14:35
Ahojte, dobry den prajem,

nasla som si dodavatela z Ciny. Chcem si objednat /teda objednala som si/ 5 kusov vzoriek tovaru, ide o dekorcne predmety do domacnosti, ziadne platsty a pod. uz sme aj vykomunikovali cenu s postovnym, co je ovela drahsia ako samotny tovar cez DHL. Cena mi vychadza 600USD, na 1kg tovaru postovne 6USD, jeden tovar vazi 40KG, platba bola dohodnuta cez paypal. Chcem sa opytat, dodavatel mi napisal ze to tu budem mat do 4 dni. Ci pise pravdu a ci tovar do 600USD budem musiet preclit /DPH + CLO/? A este som sa pytala, ci je na tovar certifikat a je mozne ho dovazat do EU, potvrdil mi ze tovar je certifikovany? Staci mi takato odpoved alebo je potrebne to dat oceknut u nas a kde? Na co sa vztahuju certifikaty, na aky tovar, dakujem za kazdu odpoved. Mam len strach aby mi to na colnici nedali vyzrat, ze tento tovar nie je mozne dovazat a este ma budu pokutovat.
kamowski
16.02.13,07:32
- ak majú na tovar certifikát, nech ti ho pošlú a ty si ho skontroluj, či je na ten výrobok, ktorý chceš nakupovať
- ak si zavoláš do DHL, povedia ti cenu aj predpokladanú dobu dodania

týmto by som začal

p.s. môj názor:
tovar bude musieť ísť cez colnicu a ty zaplatíš DPH, ináč to nevieš zaevidovať v účtovníctve
oni ti ho vydajú aj keď nemá certifikát, akurát ho nebudeš môcť predávať