Miichaela
15.02.13,15:46
Príjemný dobrý deň. Má zamestnanec nárok na preplácanie cestovného, ak dochádza do zamestnania 17 km ? Ak áno, ako je to pri cestovaní do práce autom ? Ďakujem
Mila123
15.02.13,14:54
Príjemný dobrý deň. Má zamestnanec nárok na preplácanie cestovného, ak dochádza do zamestnania 17 km ? Ak áno, ako je to pri cestovaní do práce autom ? Ďakujem
a ako účtovníčka to nevieš??????
Miichaela
15.02.13,15:24
len pre info : ja nie som účtovníčka - dochádzam do práce, preto sa pýtam
Tweety
15.02.13,15:26
A čo potom ten profil?
Zamestnanie - predvolené:účtovník - živnostník
Tweety
15.02.13,15:31
Zákon o sociálnom fonde§7
(5) Ak v kolektívnej zmluve nie je dohodnutý ďalší prídel podľa § 3 ods. 1 písm. b) prvého bodu, zamestnávateľ je povinný poskytnúť príspevok z ďalšieho prídelu do fondu tvoreného najviac vo výške podľa § 3 ods. 1 písm. b) druhého bodu na kompenzáciu výdavkov na dopravu do zamestnania a späť zamestnancovi, ktorý dochádza do zamestnania verejnou dopravou a ktorého priemerný mesačný zárobok9) nepresahuje 50 % priemernej nominálnej mesačnej mzdy zamestnanca v hospodárstve Slovenskej republiky zistenej Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok predchádzajúci dva roky kalendárnemu roku, za ktorý sa tvorí fond. U zamestnanca s pracovným pomerom na kratší pracovný čas sa pri výpočte priemerného mesačného zárobku vychádza z ustanoveného týždenného pracovného času na pracovisku zamestnanca. Poskytovanie príspevku podľa prvej vety nevylučuje poskytovanie príspevku na dopravu do zamestnania a späť aj z povinného prídelu do fondu.
Miichaela
15.02.13,15:31
Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?
Mila123
15.02.13,15:32
len pre info : ja nie som účtovníčka - dochádzam do práce, preto sa pýtam
máš tú účtovníčku vo svojom profile........
Tweety
15.02.13,15:33
Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?
Má a veľa, ako účtovník živnostník by ti takéto veci nemali robiť problém.
misoft
15.02.13,15:56
Kočka - ten účtovník v profile je default - ak nezmenia - tak všetci sú účtovníci (ja nie - bo som zmenil :D)
veronikasad
15.02.13,16:16
Ja robím jednoduché účto, paušálne výdavky - popri práci, nemám prehľad o preplácaní cestovného do práce. V novom zamestnaní dochádzam denne do práce, preto sa pýtam. Nechápem, prečo rozoberáte môj profil ??? Čo to má spoločné s otázkou ?
Má firma, v ktorej pracuješ, kolektívnu zmluvu, alebo aspoň smernicu pre čerpanie sociálneho fondu ?
Tweety
16.02.13,08:34
A prečo si dal, keď ním nie si?