Filip Piterka
15.02.13,16:01
Dobrý deň,

dúfam, že tu táto otázka nie je, prehľadal som fórum a nenašiel som nič. Chcem založiť s.r.o., budem poskytovať marketingové služby (poskytovanie online reklamného priestoru na mojom webe) a zároveň občasne počítačové služby. To však zatiaľ nie, len to chcem mať do budúcna v predmete podnikania.

Moja otázka je, či musím mať v majetku s.r.o. (alebo prenajatý s.r.o.-čke odomňa) nejaký počítač. Môžu ma pokutovať za to, že ho nebudem mať a budem poskytovať služby cez internet?

Ako je to s kontrolami v s.r.o.? Keď chcem mať korešpondečné sídlo mimo miesta, kde sa zdržujem, nebudem mať žiadnu kanceláriu, budem pracovať z domu/internátu. Kontrola sa mi ohlási a poviem jej kde mám prísť?

Bol by som vďačný za odpoveď, v tomto som laik.
misomiso
15.02.13,15:10
Zalezi aka kontrola, ci na nelagalny soft, ktory ako som vytusil planujes vyuzivat alebo kontrola za DU...
Filip Piterka
15.02.13,15:20
práveže nechcem využívať nelegálny soft, na PC mám všetok soft legálny alebo freeware.. ide mi skor o to ci mozem robit cez internet aj ked nebudem mať ten počítač nejak prepojený na firmu
Nandrolon
15.02.13,15:36
Prečo nechceš mať PC na firmu, však niektorí chcú na firmu aj detské plienky svojich nepodarených detí....
Veď je to IBA výhoda /všetky náklady ako obstarávacia cena, energie, prenájom miestnosti idú "na firmu" pričom reálne Tebe akurát pribudne kešovka v kapse.../

Napadá ma jedna vec, ale to hádam nebude tvoj prípad.....
Otvoriť si s.r.o.-čku na "bezdomovca".......................................... čo sa veľmi často dnes deje.........................
misoft
15.02.13,15:55
mimotemy
Toto mi pripomína - idem kopať kanál, potrebujem k tomu krompáč a lopatu?
Filip Piterka
15.02.13,17:19
myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný :D len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz :)

aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?
veronikasad
15.02.13,17:37
myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný :D len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz :)

aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?
Filip, je prinajmenšom divné, že firma prevádzkujúca počítačové služby nemá v majetku PC. Aj ten svoj starý môžeš do majetku vložiť - aj keď ti nezníži základ dane. Zapíšeš ho na kartu drobného inv.majetku, ale potom aj ten SW, ktorý si si posťahoval nemôže byť študentský ...Zrejme práve o ten SW ti asi ide.
Filip Piterka
15.02.13,18:08
Filip, je prinajmenšom divné, že firma prevádzkujúca počítačové služby nemá v majetku PC. Aj ten svoj starý môžeš do majetku vložiť - aj keď ti nezníži základ dane. Zapíšeš ho na kartu drobného inv.majetku, ale potom aj ten SW, ktorý si si posťahoval nemôže byť študentský ...Zrejme práve o ten SW ti asi ide.
ďakujem, nad tým vložením som rozmýšľal, ďakujem za odpoveď.. Windows mám legálny a skôr budem sprostredkovať, takže nie je to nelegálny Photoshop a pod. ako si ostatní mohli myslieť..
veronikasad
15.02.13,18:27
ďakujem, nad tým vložením som rozmýšľal, ďakujem za odpoveď.. Windows mám legálny a skôr budem sprostredkovať, takže nie je to nelegálny Photoshop a pod. ako si ostatní mohli myslieť..
ak PC, príp. aj tlačiareň (aj keď staršiu) vložíš do majetku, budeš si potom môcť uplatňovať v daňových výdavkoch aj výdavky na spotrebný material - papier, toner a pod.
KEJKA
15.02.13,18:59
myslím, že ste ma nepochopili, nejdem robiť nič nelegálne, takže ten bezdomovec nebude potrebný :D len ma to zaujíma, či je to podmienka.. ten počítač na firmu dosť možno napíšem, len ma to zaujímalo... k PC nemám žiadny doklad, je už starý.. tak neviem ako funguje ta obstarávacia cena v tomto prípade.. téma sa volá začíname s podnikáním, tak teda prepáčte za blbý dotaz :)

aby sme to uzavreli, ak chcem mat v predmete cinnosti pocitacove sluzby musim mat PC, inak mi hrozi nejaky postih?nie, nehrozí ti nijaký postih.
Zároveň súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami.