johny tapia
15.02.13,17:04
Prenajímam byty, kôli daniam rozmýšlam nad založením s.r.o.Som vlastníkom týchto nehnuteľností,ale z časti sú v záložnom práve banky.Ak je to možné ako mám postupovať s prejdením na sro s týmto druhom podnikania?Mimotoho som normálne zamestnaný,čo všetko budem musieť platiť a čo všetko si budem môcť odpísať z daní?Dá sa splátka úveru odpísať z daní?
Dakujem pekne za info-johny
Mila123
15.02.13,16:11
Prenajímam byty, kôli daniam rozmýšlam nad založením s.r.o.Som vlastníkom týchto nehnuteľností,ale z časti sú v záložnom práve banky.Ak je to možné ako mám postupovať s prejdením na sro s týmto druhom podnikania?Mimotoho som normálne zamestnaný,čo všetko budem musieť platiť a čo všetko si budem môcť odpísať z daní?Dá sa splátka úveru odpísať z daní?
Dakujem pekne za info-johny
momentálne máš na prenájom živnosť?
resp. máš teraz byty zaradené v obchodnom majetku?
johny tapia
15.02.13,16:41
nie nemám,mám ich zaregistrované na daňovom úrade,
Mila123
15.02.13,16:45
nie nemám,mám ich zaregistrované na daňovom úrade,
byty registrované na DÚ? :eek:
johny tapia
15.02.13,16:49
well, takto ja som registrovaný, že prenajímam nehnuteľnosť,musel som dať počet a adresu
Mila123
15.02.13,16:53
well, takto ja som registrovaný, že prenajímam nehnuteľnosť,musel som dať počet a adresu
byty teda neodpisuješ.......
aké máš teraz výdavky, %? alebo skutočné?
johny tapia
15.02.13,16:55
výdavky-voda teplo energie plyn,poistenie sem tam prerábka plus úver,ten si neodpisujem
Mila123
15.02.13,17:18
výdavky-voda teplo energie plyn,poistenie sem tam prerábka plus úver,ten si neodpisujem
teda si prepočítaj príjmy a výdavky a ostatné povinnosti ako F či PO, lt. je výhodnejšia...je potrené aj riešiť služby za účtovníctvo, kt. nie sú zadarmo.....
johny tapia
15.02.13,17:26
prepáč,neviem čo je F-PO, IT
hlavne som chcel vedieť,či sa to dá a či sa dá potom úver odpísať z daní, lebo tým pádom by som dosť ušetril aj s nákladmi na účtovníctvo by som bol viacej v pluse ako teraz,nakoľko štát zzrušil nezdaniteľnú čiastku a dosť to vychádza.
Dakujem.
Mila123
15.02.13,17:48
prepáč,neviem čo je F-PO, IT
hlavne som chcel vedieť,či sa to dá a či sa dá potom úver odpísať z daní, lebo tým pádom by som dosť ušetril aj s nákladmi na účtovníctvo by som bol viacej v pluse ako teraz,nakoľko štát zzrušil nezdaniteľnú čiastku a dosť to vychádza.
Dakujem.
prepočítaj si daň z príjmu FO a PO.....
a splátky za úver ? iba v tom prípade, že byty zaradíš do obchodného majetku spoločnosti, budeš odpisovať a úroky zo splátok budú tvojim nákladom.....
johny tapia
15.02.13,17:55
ok,je to problém zaradiť tie byty do obchodného majetku?Alebo je s tým spojené niečo nevýhodne alebo rizikové??
Mila123
15.02.13,18:08
ok,je to problém zaradiť tie byty do obchodného majetku?Alebo je s tým spojené niečo nevýhodne alebo rizikové??
nie, ale pri predaji, musíš zdaňovať i po vyradení majetku...oslobodené budú po 8. rokoch.....
johny tapia
12.03.13,19:32
super,zabudol som podakovat, ospravedlnujem sa.
Mila123
12.03.13,19:35
a ja som sa preklepla, oslobodené sú po 5- tich rokoch.....preklep