00flash00
15.02.13,18:07
Dobry den,

Mame uz par rokov MRP dos a momentalne modernizujeme vypoctovu techniku a nevieme sa rozhodnut ci ostat pri DOS verzii alebo prejst na WIN verziu ... Ide hlavne o jednoduchost ovladania ... V DOSe pouzivame klavesovy skratky a má to svoje čaro. Ak mate niekto skusenost s takýmto prechodom prosím podelte sa o svoje poznatky ake su vyhody respektíve nevyhody ...

Dakujem pekne
Andyke
15.02.13,18:38
00flash00
15.02.13,18:49
To mam posudzovat podla 8 rokov starych prispevkov? od vtedy sa myslim aj v MRP vela zmenilo nie? :)
Andyke
15.02.13,19:01
Takže osobná skúsenosť: som spokojná, že som prešla na WIN.
Prechod nebol ideálny (hádam až na 2.pokus, zbytok som dolaďovala...) Najlepšie prejsť k 1.1.
Lubaba
15.02.13,19:19
U mňa tiež prechod na Win...
výhody:
- lepšia komunikácia s tlačiarňou
- pri práci otvorenie ďalších stránok / mzdy, internet, uložené dokumenty/
- rýchlejšia aktualizácia programu
nevýhody: teda pre mňa
- veľkosť písma, v Dose vidíš lepšie a rýchlejšie dokážeš pracovať pomocou klávesnice, vo Win používaš myš.

Musíš si hlavne zvyknúť, / ja sa stále učím/, už by som sa do DOsu nevrátila.
Tamila
15.02.13,19:29
Mala som pred pár rokmi v DOSe všetko - PÚ, JÚ, mzdy. Prešla som postupne na WIN a môj názor je, že WIN je podstatne lepší. Dá sa naučiť ovládať aj klávesami, sú tam klávesové skratky, ale treba používať aj myš, no používam ju čo najmenej, stačí si zvyknúť. Súhlasím s Andyke, že je najlepšie prejsť k 1.1. Ja by som sa k DOSu už nevrátila. Na veľkosť písma som si tiež zvykla, hlavne keď som si vybavila okuliare:D.

Ešte dodám, že s prechodom som nemala nejaké väčšie problémy.
DABA
15.02.13,22:21
Zvykneš si rýchlo. Obsluha je dobrá aj pri práci s myšou v jednej ruke a klávesnica druhou. Majú dobré otázky a odpovede na internetovej stránke MRP. A dobré si je nainštalovať manuál. Výstupy sú prehľadné a odosielanie dokumentov cez internet pre poisťovne aj DÚ funguje. Ak robíš aj mzdy tak zaúčtovanie je vecou minúty. Rob si pravidelný upgrade cez aktualizáciu.