maort
15.02.13,18:48
Kto z nás má skúsenosť s finančným poradcom alebo poisťovákom? Takmer všetci.
A koho skúsenosť je pozitívna? Takmer nikoho.
Aspoň tak to počuť takmer odvšadiaľ. Sám som sa tomu nevyhol, keďže som 11 rokov pôsobil v poisťovníctve.

Preto by som chcel vytvoriť web stránku, na ktorej si sami porovnáte všetky poistné produkty na základe vlastných individuálnych požiadaviek.
Zadáte 10-20 parametrov, čo by malo poistenie obsahovať, aké máte požiadavky a systém sám zoradí poistné produkty dostupné na trhu podľa zhody s vašimi požiadavkami. Tak budete vedieť, že produkt 1 spĺňa vaše požiadavky na 95%, zatiaľ čo produkt 2 na 80%, 3 na 50% atď.

Nejaké základné info som už nahodil na tento web
http://www.poisteniepodlupou.sk/,
kde sa snažím overiť záujem o niečo také.

Bol by som nesmierne vďačný, keby ste sa podelili s vašim názorom na túto možnú službu. Čo si o tom myslíte? Považujete ju za prínosnú? Využili by ste ju?
Podotýkam, že by bola spoplatnená niekde na úrovni hodinovej mzdy v SR.
richardhudec
17.02.13,11:46
Najvacsi problem je v dostupnych poistnych produktoch, ktore su jeden horsi ako druhy - najma zivotne poistenia. Neviem, nakolko bude ta stranka uvazovat aj poplatky pri tych poistnych produktoch, pretoze tam je to este horsie, ako katastrofalne pri zivotnych poisteniach. No a na zaver, z mojej skusenosti cca 70 percent ludi absolutne netusi, ako jednotlive poistky a pripoistenia funguju a absolutne nemaju sajnu, co potrebuju mat poistene. V drvivej vacsine pripadov si ludia poistuju aj to, co nepotrebuju, co je uplne neefektivne...To je ako vyberanie si medzi 10 kopami smeti, kde mi tato stranka poradi vybrat si len tie zbytocne smeti, ktore su pre mna najvhodnejsie. Neberte to zle, len ako moj nazor, nakolko sa v tejto oblasti pohybujem.
maort
17.02.13,19:21
To čo píšeš podľa mňa platí skôr pre nemajetkové poistenie. Služba by bola zameraná ale skôr na majetkové - PZP, kasko, domácnosť, nehnuteľnosť atď. Podľa záujmu možno aj ďalšie. Tieto poistenia má takmer každý, lebo "musí". Ale málokto vie, že sú v nich zásadné rozdiely. A toto by som chcel ztransparentniť.
Aby si uvedomili, že tieto rozdiely existujú a mohli si jednoducho vybrať ten produkt, ktorý im najviac vyhovuje. A nie ten, ktorý im niekto natlačil. Alebo ak už poistku majú a platia, overiť si, či nie je na trhu niečo lepšie.
I keď to znie asi neuveriteľne, ide mi naozaj o zvýšenie informovanosti ľudí, aby ich tak ľahko niekto nedobehol. Veď to poznáš, poisťováci natlačia kaleráby a človek si väčšinou ich tvrdenia neoverí. Takto by si to naklikali a mali by jasno.
Ale nakoniec keby som bol presvedčený, že sa ľudia o takú službu potrhajú, nepísal by som sem :-) Moja obava spočíva v tom, či si ľudia vôbec uvedomujú, že si potrebujú poistky porovnať a overiť tvrdenia ich predajcov. Obávam sa, že to ľudia nevedia. A preto ma zaujímajú názory samotných ľudí, či by to chceli. Či by im to pomohlo. Žiaľ zdá sa, že im to nestojí ani za reakciu, čo je vlastne to isté, ako keby napísali, že to nepotrebujú. Takže odpoveď dostanem:-). A vďaka za reakciu.
kezeso
21.02.13,09:15
Spoplatnenie je určite nevyhnutné, ale na atraktívnosti tejto služby to uberie nejaké percentá...
Lepšie by bolo poplatok žiadať na základe dobrovoľnosti, v prípade, že budeme so službou spokojní...
xtriadax
21.02.13,09:38
myslíš že by niekto išiel na spoplatnenú stránku a bude tam hľadal poistku ? :) Ak by to fungovalo ako porovnávanie produktov napr. heureka a podobné stránky tak by som to aj pozrel. Ale za poplatok by som tam určite nič neklikal ;). Za to by ti mali platiť poisťovne províziu že som tam našiel ich produkt a nie ja.
Braňo
21.02.13,09:50
rozhodne ten zámer hodnotím kladne, avšak má veľmi ďaleko od profesionality. Zároveň by som nepoužíval výrazy, že finanční poradcovia nebudú mať, čo žrať, pretože skutoční profesionálni poradcovia sú založení aj na individuálnom prístupe a individuálnom nastavení zmlúv, avšak od toho si ešte vzdialený.
IVETA N
22.02.13,10:18
a netreba ich všetkých ,, hádzať do jedného vreca ,, záleží to aj od ich prístupu a profesionality . A myslím si , že aj tak bude nutné ,aby niektoré veci vysvetlil ten ,, nenažratý finančný poradca,, alebo poisťovák..... a sme zase na začiatku prístup a profesionalita.....
Ferdosondo
22.02.13,10:24
Už len ten názov témy hovorí veľa o profesionalite zadávateľa.
Oliwa
22.02.13,10:35
A Ty máš čo...? :eek: Čo si robil tých 11 rokov? Tiež finančného poradcu...? :rolleyes: