vyhodeny
15.02.13,21:13
Manzelka sa so mnou rozvadza, lebo sa vraj nestaram o deti, neplatim na chod domacnosti atd. Pocas manzelstva na starom dome zostali povodne len mury, vsetko sme vymenili, zrekonstruovali - manzelka ma z domu vyhodila este pre rozvodom, lebo deti tyram tym, ze sa s nimi bavim, robim ulohy. Casto ma vydierala cez deti, ked Sa so mnou pohadala, zobrala deti a nepovedala kam idu, mne zakazovala chodit s nimi na vylety, do mesta...rozvedeni svokrovci ju v tom podporuju, byvali sme spolu v dome. Problemy riesili aj mnou privolani policajti. Manzelka o mne rozsiruje rozne klamstva. Niekolko mesiacov mi vykrikuje, ze ju psychicky tyram. Ako ju tyram, mi nevie konkretizovat, ani policajtom. Policajti mi po vyhodeni z domu neumoznili kontakt s detmi, s odovodnenim, ze matka a svokra su rozrusene, ked som pozdravil syna, ktory prisiel ku dveram, zacali ma dost arogantne presviedcat, aby som nerobil problemy, ved oni poznaju take pripady. Na druhy den som bol u policajtov ten "co sa boji manzelky". O starostlivosti o deti do sudu rozhodla "socialka". O navsteve pracovnicky u "nas" sa prekecla manzelka, inaksie by som nevedel o nicom. Zo zapisu vyplyva, ze byvame spolu, ze nase vztahy su rozvratene atd., ako to mohla uviest, ked som nebol doma? Po vyhodeni z domu som socialku upozornil na to, ze v dome byva svokor alkoholik, ktory byval casto na policii - ked nebol triezvy (asi 6 dni do tyzdna) isiel pozabijat celu dedinu. Bud sme pred nim utekali alebo sa skryvali a zamykali. Manzelka sa nechcela odstahovat od matky. Svokrovci nam znemoznovali vychovu deti podla nas, lebo mi sme este nic nezazili, nic nevieme. Boli neustale konflikty, chodili po nas na navstevy (vek mame ku 40ke) - lebo deti by uz mali spat,boli prazdniny cca19hod. Na toto socialka vobec nereagovala. Pri vybavovani kontaktu s detmi, ktory mi manzelka zakazovala, ma pracovnicka socialky asi po 3 minutach "dokonale" spoznala a povedala, ze za rozvod mozem urcite aj ja. Pri sude o predbeznu starostlivost a vyzivne, ked som namietal vysku vyzivneho 200,- mesacne na dve deti, momentalne som nezamestnany, ma sudkyna upozornila, ze ona ma tiez male deti a vie kolko "stoja". Manzelka zaraba dost nad slovensky priemer. Sudkyna nepovazuje za problem, ze som na urade prace, hlavne je, ze som sikovny a mozem sa zamestnat, ani "rodinne" pomery u manzelky nestoja za povsimnutie a preskumanie. Ma na Slovensku vyznam pre otcov bojovat o svoje prava? Ak ano, prosim poradte ako.
vratnik
16.02.13,08:20
Manželka má svoj dom opravený, deti už má, nezarábate, vás už prakticky nepotrebuje. Je to smutné, ale v tejto dobe je to tak. Jediná šanca pre chlapov je viac rozmýšľať hlavou, držať svoje city na uzde, zdržanlivosť, tak to robia ženy a dosiahnu tým všetko. Takýchto príbehov je viac a poviem vám že u chlapov ochota ženiť sa a klasicky randiť výrazne poklesla.