Genesis.SVK
16.02.13,07:09
Môžem nahrávať zvukový záznam alebo videozáznam osoby čo sa mi napríklad vyhráža alebo ma vydiera (osobne alebo telefonicky) alebo robí iné činnosti ktoré sú v rozpore so zákonom bez toho aby som ju o tom upovedomil a teda bez jej súhlasu? Nedochádzalo by tam z mojej strany k porušeniu nejakého zákona? Dá sa takýto záznam použiť na súde ako dôkazný materiál? Alebo v prípade že nie tak ako zabezpečiť v týchto a podobných prípadoch dôkazný materiál.
buchač
16.02.13,07:15
Genesis.SVK
16.02.13,14:32
http://www.porada.sk/t200597-trestny-cin-videozaznam.html

teda ak to správne chápem tak v podstate právny systém na slovensku je v tomto prípade úplne na hlavu a teda vyhotovovanie dôkazneho materiálu vo forme videonahrávky alebo zvukového záznamu je zbytočné. Lepšie je blbo napísané zákony využiť na svoju obranu tým že človeka čo sa vyhráža a napáda fyzicky je lepšie jednoducho terminovať a keďže Slovenská legislatíva je taká neschopná tak šanca že by som šiel sedieť je vlastne minimálna :) ... inými slovami keďže prevencia alebo obrana v tomto prípade nie je zákonom umožnená nahráva legislatíva priamo k ofenzíve a zneškodnení vyhrážajúcej sa osoby. Šanca použitia usvedčujúcich dôkazov proti mne by bola minimálna aj keby bol celý akt terminácie nahratý na video bez môjho súhlasu :) trošku jemno na hlavu ale čo už. Horšie to majú v tomto prípade ženy pretože ja som chlap a terminácia takej osoby mi veľa problémov nerobí veď ani tela sa netreba zbavovať veď na čo. To nikoho neusvedčí. Zaújmalo by ma ale ako sa môžu voči niečomu takému brániť ženy. Pretože je to dosť nepríjemné keď sa vám niekto vyhráža a zaháňa sa na vás a vy jednoducho nemôžete takmer nič robiť. Proste polícia to začne šetriť až v tedy ak vás dotyčná osoba skutočne napadne čo vám ako napadnutej osobe ktorá možno daný útok ani neprežije už v tej dobe môže byť jedno. Môžete si nahrávať dotyčnú osobu na video ako sa vám vyhráža ale máte len malú šancu že to policajt alebo sudca budú brať ako dôkaz. Skôr riskujete to že nakoniec dajú pokutu vám že ste urobila videozáznam osoby čo sa vám vyhrážala bez jej súhlasu.

Skúsim teda ešte raz formulovať otázku. Čo môže fyzická osoba robiť v prípade že sa jej niekto vyhráža alebo ju vydiera alebo vidí ako iná fyzická osoba koná v rozpore so zákonom (to všetko za neprítonosti svedkov) aby získala dôkazný usvedčujúci materiál spôsobom aby to bolo v súlade s na hlavu postavenými zákonmi platnými v Slovenskej republike ak teda vyhotovenie videozáznamu alebo zvukového záznamu (na svojom mobile) je tak neefektivna a dvojsečná metóda že je vlastne nepoužiteľná?
Genesis.SVK
17.02.13,09:10
Skúsim teda ešte raz formulovať otázku pretože zatiaľ sa mi nepodarilo získať uspokojivú odpoveď.

Čo môže fyzická osoba robiť v prípade že sa jej niekto vyhráža alebo ju vydiera alebo vidí ako iná fyzická osoba koná v rozpore so zákonom (to všetko za neprítomnosti svedkov) aby získala dôkazný usvedčujúci materiál spôsobom aby to bolo v súlade s na hlavu postavenými zákonmi platnými v Slovenskej republike ak teda vyhotovenie videozáznamu alebo zvukového záznamu (na svojom mobile) je tak neefektivna a dvojsečná metóda že je vlastne nepoužiteľná?
mattto
19.02.13,10:41
Skúsim teda ešte raz formulovať otázku pretože zatiaľ sa mi nepodarilo získať uspokojivú odpoveď.

Čo môže fyzická osoba robiť v prípade že sa jej niekto vyhráža alebo ju vydiera alebo vidí ako iná fyzická osoba koná v rozpore so zákonom (to všetko za neprítomnosti svedkov) aby získala dôkazný usvedčujúci materiál spôsobom aby to bolo v súlade s na hlavu postavenými zákonmi platnými v Slovenskej republike ak teda vyhotovenie videozáznamu alebo zvukového záznamu (na svojom mobile) je tak neefektivna a dvojsečná metóda že je vlastne nepoužiteľná?

Jedine OCTK mozu vyhotovovat zaznamy pouzitelne ako dokazy v trest. konani. Ty ako FO mozes ohlasit podozrenie zo spachania TC organom cinnym v trest. konani. A to je asi tak vsetko. Ziadne patranie a usvedcovanie pachatelov vlastnymi prostriedkami ako v americkych filmoch.