LuciaV86
16.02.13,10:23
SZCO dostala príspevok od UP /podnikanie/ - v pohľadu Zákona o DzP - môže viesť zjednodušenú evidenciu /§6,ods.14 splna všetky podmienky/ - len neviem ako to berie UP - či trvajú na vedení jednoduchého účtovníctva - alebo len skontrolujú doklady že ako sa peniaze použili? Na UP v PO sa mi k tomu nejako nevedeli vyjadriť - s tým, že čo tá dan.evidencia vlastne je!
Ak má s kontrolou z UP niekto skúsenosť - prosím podelte sa o info. Ja riešim totiž to, či jej v roku 2012 môžem v dan.priznaní uviesť danovú evidenciu /a tak sa vyhnúť zákonu o účtov./ alebo musí mať JU.

A ešte - ak má niekto dan.evidenciu - musí priložiť výkazy k DP /ide o to či sa týka opatrenie o postupoch účtovania v "JU" - lebo je to tam tak divne napísané, že koho sa to týka/.
Alebo môže mi niekto zakázať aby som si uviedla v DP danovú evidenciu a zároven účtovala si všetko tak ako v JU /riadne cez program - pen.denník, kniha pohľad atď. -a robím si aj inventarizáciu aj výkazy /.
Čo je vlastne pre DU smerodajné - to čo vyzančím v DP alebo to že som im dala výkazy - a automaticky ma budú brať ako učt.jednotku a ešte aj bude problém že na čo som si to tam zaškrtla ked dávam výkazy?

ZA každý príspevok Vám DAKUJEM PEKNE!