andre111
16.02.13,15:30
Chcela by som sa opýtať, že či potrebuje SZČO dokladovať skutočne nakúpenú stravu alebo stravné lístky, keď si robí cestovný príkaz, kde si uplatňuje spotrebu PHL, ale aj stravné.
Ďakujem
patre
16.02.13,15:49
Chcela by som sa opýtať, že či potrebuje SZČO dokladovať skutočne nakúpenú stravu alebo stravné lístky, keď si robí cestovný príkaz, kde si uplatňuje spotrebu PHL, ale aj stravné.
Ďakujem
K cestovnemu prikazu nepotrebujes doklady na stravne, od dlzky prac. cesty zavisi tvoj narok na vysku stravneho . Stravne listky si zauctujes na prac. dni ked sedis na zadku v mieste sidla SZCO. Asi tak.
Tweety
16.02.13,15:53
Chcela by som sa opýtať, že či potrebuje SZČO dokladovať skutočne nakúpenú stravu alebo stravné lístky, keď si robí cestovný príkaz, kde si uplatňuje spotrebu PHL, ale aj stravné.
Ďakujem
Zrejme sa ti mieša stravné pri PC so stravným( zabezpečením stravovania). Pri tom prvom postupuješ podľa Zákona o CN, a pri druhom uplatňuješ výdavok na zabezpečenie stravovania podľa skutočného výdavku.

§19 odst. 2
d) cestovné náhrady do výšky, na ktorú vzniká nárok podľa osobitných predpisov,15) a vreckové pri zahraničnej pracovnej ceste poskytované podľa osobitného predpisu,87a)

p) stravné vynaložené daňovníkom s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 za každý odpracovaný deň v kalendárnom roku, najviac v rozsahu a vo výške ustanovených na kalendárny deň pre časové pásmo 5 až 12 hodín podľa osobitného predpisu, 87) ak daňovníkovi súčasne nevzniká nárok na príspevok na stravovanie podľa osobitného predpisu89) v súvislosti s výkonom závislej činnosti, alebo daňovník neuplatňuje výdavky (náklady) na stravovanie podľa písmena e),
andre111
16.02.13,15:58
Ďakujem. Stále som to tak robila, ale teraz ma zmiatla jedna známa, že to len zamestnanci si takto môžu robiť "cesťáky", ale že pri SZČO potrebujem dokladovať skutočne nakúpené stravné lístky. Tak som si to chcela overiť. Ale nákup PHL musím dokladovať, že?
Tweety
16.02.13,16:03
Ďakujem. Stále som to tak robila, ale teraz ma zmiatla jedna známa, že to len zamestnanci si takto môžu robiť "cesťáky", ale že pri SZČO potrebujem dokladovať skutočne nakúpené stravné lístky. Tak som si to chcela overiť. Ale nákup PHL musím dokladovať, že?
No veď aj musíš dokladovať zakúpené SL ale nie pri cesťákoch. Nie je stravné ako stravné. Aj aj o nákupe PHM musíš mať doklad.
andre111
16.02.13,16:10
a keď mám napr. 15 ciest do mesiaca, tak si tam uplatním 15x4,- alebo viac podľa hodín, ale doklad o skutočnom nakúpenom obede alebo stravný lístok nepotrebujem mať, či?
Zita5
16.02.13,16:22
andre111
16.02.13,16:27
Tie sadzby sú mi jasné, ja len chcem vedieť, že keď má SZČO 15 pracovných ciest mesačne, ja mu uplatním stravné podľa dĺžky cesty, ale chcem vedieť, či potrebujem mať k tomu doklad o zakúpení stravného lístka - že to doložím ku každej ceste alebo nie?
Tweety
16.02.13,16:31
Tie sadzby sú mi jasné, ja len chcem vedieť, že keď má SZČO 15 pracovných ciest mesačne, ja mu uplatním stravné podľa dĺžky cesty, ale chcem vedieť, či potrebujem mať k tomu doklad o zakúpení stravného lístka - že to doložím ku každej ceste alebo nie?




A čítala si príspevok č. 3? Asi nie, lebo tam som to vysvetlia a doplnila aj § Zákona.
andre111
16.02.13,16:40
Ja neviem, či som slepá, ale vidím tam zákon, platný od 1.9.12 je tam, že platí pre zamestnancov.
Ibaka
16.02.13,17:53
Tiež mám cca 15 pracovných ciest za mesiac. Robím to tak ako v príspevku 2 hneď na začiatku. Ale musím na každý deň vypisovať CP, každý deň jazdím inde. Alebo možno aj hromadný napr. za mesiac? samozrejme rozpísať detalne.?
Melnick
04.03.13,19:34
Nie si slepá, len si si nevysvetlila správne zákon. Pretože pre SZČO platía podmienky ako pre zamestnancov.
Melnick
04.03.13,19:35
Nie, nemusíš mať - stačí, že má zavarený guľáš vo fľaši.
Maricka369
06.03.13,11:38
Zdravim,

ak ako SZČO chodim aj na zahranicne sluzobne cesty mam narok tak isto ako zamestnanec na tzv. diety. Ak si tento narok uplatnim vo fakture a bol mi uhradeny spolu so sluzbou napr. za dopravu, z coho platim dan? Stravne sa nezdanuje alebo kedy ano?
Dakujem.