Rastislav Janko
16.02.13,17:20
Dnes mi prišla ako SMS nevžiadaná reklama, na ktorú som už raz reagoval odpoveďou - neželám si zasielanie reklamy. Znovu som na toto číslo zaslal SMS s texom: "Už raz som Vám písal, že si máte vymazať moje číslo zo zoznamu, ešte jedna reklamná SMS a budem to riešiť oficiálnou cestou!" O 5min mi ako naschvál prišla znovu tá istá reklamná SMS. AKo to mám dalej riešiť, respektíve, čo má obsahovať podanie na SOI, akou formou (e-mail? dopis?)a na aký kontakt najlepšie(e-mail, adresa)?
jahoszmsk
16.02.13,16:38
ak by si napísal z akého čísla Ti prišla SMS, poradáci by Ti skôr pomohli ako teraz, keď nikto nemá ani len "šajnu" o koho ide.
Rastislav Janko
16.02.13,16:55
Uvádzam komplet SMS aj s tel číslom : +421902208242: AKCIOVE POBYTY cez JATRNE PRAZDNINY na CHALUPE Bela-Kubikova. Po preposlani EMAILU vypracujem ponuku podla poctu noci/osob. S pozdravom UBYTOVATEL- Milan Kubik
jahoszmsk
16.02.13,17:11
nebol si ubytovany niekedy u dotycneho pána, resp. nezadal si svoje tel. cislo niekde do nejakej napr. ankety a tak podobne?
mne sa podobna vec stala v tatrach... chodili slečny že bude nejaká súťaž, že potrebujú meno a emailovú adresu, že bude večer nejaké žrebovanie, a po čase mi začali chodiť mailom také upútavky ako Tebe. našťastie nikdy nepíšem svoje reálne tel. číslo...
Rastislav Janko
16.02.13,17:30
Nie, moje tel. č. má z www.bazos.sk, kde som v decembri 2011 zadal inzerát v zmysle: hladám ubytovanie v chate, pre 4 osoby na silvester 2011/12. Tento inzerát som vymazal ešte koncom decembra 2011. Od vtedy mi chodia od neho reklamné SMS, ktoré ma otravujú. Už raz som ho žiadal o ukončenie zasielania reklamných SMS(leto 2012). Bohužial. Pôvodnú SMS už nemám uloženú. Chvílu bola pauza (asi mal plno), ale znovu to začalo. Apropo, po zaslaní e-mail adresi (ako v sms píše o individuálnej kalkulácii) mi poslal iba odkaz na jeho web.
arizona
16.02.13,18:29
Hod to jeho tel. cislo k lakavemu inzeratu na nejakej "pikantnej" stranke, nech si aj on uzije otravovania :D:---:D

Niektore telefony maju moznost zablokovat nechcene cisla na volania aj sms...mrk do manualu tvojho mobilu
Rastislav Janko
16.02.13,18:41
To je vštko OK(pobvil som sa na tej "pikantnej stránke"), ale chcel som mu to oplatiť nejak oficiálne, vzhladom na to že je tak drzí, že keď ho niekto žiada o nezasielanie reklami, tak to spraví ešte raz a naschvál.
misoft
16.02.13,18:47
Kašli ty na SMS, ktorou "odpovedáš" - pošli mu ty na túto e-mail adresu chalupaukubika@atlas.sk ostrý a nekompromisný odkaz v duchu - ešte jedna nevyžiadaná SMS a bude to riešiť polícia.
No a potom u svojho mobilného operátora upozorni na tento telefón, ktorý zasiela nevyžiadané a obťažujúce SMS. Odosielateš spadá pod T-com(T-Mobile).
Rastislav Janko
16.02.13,19:00
Myslím, že keď nepomohla SMS v duchu, budem to riešiť oficiálnou cetou, tak e-mail ako píše MISOFT takisto nepomôže. Chcel som vedieť či nieje SMS spam nejak ošetrený zákonom ako e-mail spam a ako to podať ako podnet na SOI.
buchač
16.02.13,19:02
...alebo mu zahltiť mailovú schránku ...roboty ešte existujú
misoft
16.02.13,19:11
http://tech.sme.sk/c/3200235/obtazuje-vas-niekto-cez-telefon-operator-vam-zvacsa-nepomoze.html
http://www.telekom.sk/biznis/telefonovanie/mobilny-hlas/doplnkove-sluzby/ident-zlomyselneho-vol/
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&etype=1&aid=1030&Template=Print

Nevyžiadaná komunikácia Elektronickou poštou je akákoľvek textová, hlasová, zvuková či obrazová správa zaslaná prostredníctvom verejnej siete, ktorú možno uložiť v sieti alebo v koncovom zariadení príjemcu, kým ju príjemca nevyzdvihne.
Na účely priameho marketingu je dovolené volanie, zasielanie faksimilných správ, správ elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ užívateľovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom. Za súhlas sa považuje aj súhlas osoby, ktorú užívateľ splnomocnil na používanie svojho prístupu k sieti. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Je zakázané zasielanie elektronickej pošty na účely priameho marketingu, z ktorej nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže užívateľ zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ.
Rastislav Janko
16.02.13,19:49
Skúsil som mu poslať ešte e-mail s predmetom: "Sm ste to chcel" do ktorého som skopíroval text nájdený na www.porada.sk:

V Slovenskej republike je nevyžiadaná pošta (spam) zakázaná zákonom č. 147/2001 Z. z. o reklame v platnom znení, podľa ktorého §3 ods.7 „sa reklama nesmie šíriť automatickým telefonickým volacím systémom, telefaxom a elektronickou poštou bez predchádzajúceho súhlasu ich užívateľa, ktorý je príjemcom reklamy“. Podľa §3 ods.8 citovaného zákona „sa reklama nesmie šíriť adresne, ak adresát doručenie reklamy vopred odmieta“. Naviac podľa § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z.z. o elektronickom obchode v platnom znení poskytovateľ služieb nesmie doručovať informácie komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si ich príjemca služby vopred nevyžiadal. Dozor nad dodržiavaním ustanovení zákona o reklame aj zákona o elektronickom obchode vykonáva Slovenská obchodná inšpekcia (ďalej len SOI).
Podľa § 62 ods.2 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách (s účinnosťou od 1.11.2011) na účely priameho marketingu je dovolené volanie alebo používanie automatických volacích a komunikačných systémov bez ľudského zásahu, telefaxu, elektronickej pošty vrátane služby krátkych správ účastníkovi len s jeho predchádzajúcim súhlasom, pričom tento súhlas musí byť preukázateľný. Udelený súhlas možno kedykoľvek odvolať. Súčasne podľa § 62 ods.3 zákona č. 351/2011 Z.z. o elektronických komunikáciách predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty podľa vyššieuvedeného odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing vlastných podobných tovarov a služieb osoby, ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo s osobitným predpisom. Príjemcovi elektronickej pošty sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej správe, ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané zasielanie správ, z ktorých nie je známa totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným predpisom.

Uvidím aká bude reakcia. Dám vedieť. Ak žiadna v pondelok píšem na SOI.
Dubak2000
16.02.13,20:09
predpokladam ze posielanie odpovedi cez sms nepomoze. Ak ich posiela hromadne tak cez nejaku branu a potom mu odpoved dorucena nie je. Preto by som doporucoval pouzit email. neviem aky je stav na Slovensku, ale nedavno som cital, ze v Cechach aj ked je na to urad a je to zakazane takmer ziadny spam nie je postihnuty. Trva to x mesiacov a nakoniec len malokto dostane pokutu.
http://www.lupa.cz/clanky/cesti-spammeri-dostali-loni-pokuty-za-147-000-kc-proc-je-system-bezzuby/
Rastislav Janko
16.02.13,21:38
číslo majú uvedné aj na webe v sekcii kontakt...