arizona
17.02.13,07:20
Kamoska ma starsiu tlaciaren HP Officejet J485 All-in-one.
Teraz si kupila NB s windows 7.
Skusali sme tlaciaren nainstalovat z CD,ale funguje max. do Visty, novsie OS nepodporuje.

Viete poradit, ci sa daju stiahnut nejake ovladace,alebo nic ine nezostava iba kupit aj novu tlaciaren?
Nasli sme nejake ovladace na nete,ale nefunguje...
Vopred dakujem za rady:)
buchač
17.02.13,06:33
Kamoska ma starsiu tlaciaren HP Officejet J485 All-in-one.
Teraz si kupila NB s windows 7.
Skusali sme tlaciaren nainstalovat z CD,ale funguje max. do Visty, novsie OS nepodporuje.

Viete poradit, ci sa daju staihnut nejake ovladace,alebo nic ine nezostava iba kupit aj novu tlaciaren?
Nasli sne nejake ovladace na nete,ale nefunguje...
Vopred dakujem za rady:)
..oficiálna stránka HP má v ponuke tieto možnosti ...teda po vložení typového označenia vyhodilo toto ...

http://www8.hp.com/us/en/support-drivers.html

...kamoška nie je sama s týmto problémom ...aspoň čo som si všimol ...
arizona
17.02.13,06:48
Diky, Buchy,
z tej ich stranky sme skusali,ale nefunguje. Aj ked som zadala priamo model tlaciarne, tak nenaslo nic. Tiez som si vsimla, ze viac ludi ma rovnaky problem,videla som dost tem na nete.
Preto hladam pomoc od niekoho znaleho,kto by mi vedel poradit,prip. prihodit priamo link na stiahnutia.../stiahli sme asi 4 odporucane,ale nefunguje/
jahoszmsk
17.02.13,07:04
chýba tu typ a verzia windows 7
jahoszmsk
17.02.13,07:17
posledná možnosť ak sa nenájdu drivery, je stiahnuť a nainštalovať Windows XP Mode. netreba kupovať novú tlačiareň ak ju pouzivame len parkrát do mesiaca.
KoxXxo
17.02.13,07:31
Vlado40
17.02.13,09:21
Win7 zvykne zobrať aj ovládače pre Vistu cez správcu zariadení aktualizovať driver.
arizona
17.02.13,09:37
64 bit
arizona
17.02.13,09:37
Dik za rady.
Keby ste boli taki zlati, mohli by ste byt konkretnejsi...?:)
misoft
17.02.13,09:47
Win7 niekedy začne sám hľadať ovládače na nete.
Mal som tiež staršiu tlačiareň HP (ovládače pre ňu oficiálne neboli - ani u "výrobcu") - strčil som USB od tlačiarne do noťasu a Win7 začal prehľadávať net - po chvíli začal inštalovať ovládač a tlačiareň sa rozbehla. Pritom som nepoužil inštalačné CD dodávané s tlačiarňou.
Skúsiť odinštalovať tie ovládače, ktoré sa tam nainštalovali, prečistiť registre (aby sa nechytalo toho čo tam bolo predtým), zapnúť tlačiareň do elektriny a zasunúť USB kábel - Win7 by mala detekovať nové zariadenie a iste bude hľadať ovládač - ak bude ponúkať možnosť - nechať na OS a na prehľadanie na sieti.
misoft
17.02.13,12:44
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?os=4063&lc=en&cc=sk&dlc=sk&sw_lang=&product=3692891#N195
tu som niečo našiel (ak by autohľadanie nič nenašlo) - vyber HP Officejet Basic Print and Scan Driver ► - základné ovládače.
arizona
17.02.13,18:59
Dakujem vam vsetkym za rady.

Neviem, co sa stalo s NB,ale dnes som chcela stiahnut nejake veci, co ste mi radili a vyskusat.
Zial,NB vobec nejde pripojit na Wifi a dokonca baterka, co este vcera vydrzala vyse dvoch hodin dnes iba svietila na cerveno a oznamovala, ze treba vymenit novu bateriu. A pritom bola aj v sieti napojena.

Ide ma porazit, neviem, co sa stalo. Odinstalovala som aj ten ovladac, co som stiahla vcera,precistila CCleanerom,ale nic nepomohlo :mad::mee:

Predpokladam, ze tieto problemy nesuvisia s ovladacmi na tlaciarne,ale je mi divne, ze do vcera NB slapal bez problemov...

Nenapada Vas prosim,nejaka rada, kde moze byt chyba?
Fero11
17.02.13,19:16
mimo temy

Problemy robi sam o sebe vsetko kde je MS ak by tam bolo nieco normalne, napr. nejaky linux (ubuntu) ktory je uz velmi velmi user friendly, tak by vsetko nainstalovat slo, preoze neskutovne vela HW ma podporu uz v jadre.
Ja som do stareno Dellu latitude D610 nainstaloval ubuntu 12.10 a vsetko paradne slape uz cca rok resp. od vydania 12.10 quantal quetzal a funguje mi tam aj starucka HP tlaciaren (myslim ze je to officejet 1100 (ale nemam to teraz tu tak na 100% neviem)).
Dalsie vyhody linuxu su, ze vsetko je free a netreba zhanat blbosti ako su antivirusi, firewally antyspye atd ...
BTW na desktope mam aj ja win7, ale mam HW ktory neviem rozchodit v linuxe.
Pozor, nieze by to neslo, ale nemam az take velke skusenosti a je potreba hodne veci kompilovat.
arizona
18.02.13,06:33
Dakujem vam vsetkym za rady.

Neviem, co sa stalo s NB,ale dnes som chcela stiahnut nejake veci, co ste mi radili a vyskusat.
Zial,NB vobec nejde pripojit na Wifi a dokonca baterka, co este vcera vydrzala vyse dvoch hodin dnes iba svietila na cerveno a oznamovala, ze treba vymenit novu bateriu. A pritom bola aj v sieti napojena.

Ide ma porazit, neviem, co sa stalo. Odinstalovala som aj ten ovladac, co som stiahla vcera,precistila CCleanerom,ale nic nepomohlo :mad::mee:

Predpokladam, ze tieto problemy nesuvisia s ovladacmi na tlaciarne,ale je mi divne, ze do vcera NB slapal bez problemov...

Nenapada Vas prosim,nejaka rada, kde moze byt chyba?
posuvam...
misoft
18.02.13,16:11
Holka zlatá - mám dojem (s tou baterkou a napájaním) - že je to HW chyba (na doske - napájací blok [a tipnem si - máš ASUS]). Tým pádom možno aj WiFi má podobné problémy - teda WiFi karta na doske.
1a4ter
18.02.13,21:39
Mohli by ste skúsiť len kliknúť na inštalačný stiahnutý súbor z HP pravým tlačitkom myšky a vybrať možnosť : riešiť problémy s kompatibilitou. Systém by mal nastaviť súbor kompatibilný so systémom windows xp - service pasck 3. Ja som si pred pár dňami nahodil win8 64 bit a musel som použiť ovládače z win 7, takýmto spôsobom som to nainštaloval. Rovnako aj ovládače a iné softvéri ktoré som potreboval.
arizona
18.02.13,22:17
Holka zlatá - mám dojem (s tou baterkou a napájaním) - že je to HW chyba (na doske - napájací blok [a tipnem si - máš ASUS]). Tým pádom možno aj WiFi má podobné problémy - teda WiFi karta na doske.
Diky. Nie, je to Toschiba .
Dnes sme zapli NB, nabehol akoby nic...sice pytal heslo do Wifi /asi ho zmazal z pamati/,ale potom uz siel normalne. Netusim,co sa mu porobilo.

Ale problem s baterkou pretvava :mad: Pred par dnami mala vydrz aj vyse dvoch hodin a zrazu vyblikava, ze potrebuje novu baterku....hmmm
misoft
19.02.13,16:35
Asi sa mu jedničky a nulky premiešali :D