janasl
03.03.06,12:10
prosím Vás, vie mi niekto poradiť, či uloženie ÚZ do zbierky listín na obchodný register je tento rok spoplatnené?
Neviem, či mám robiť rezervu a v akej výške?
Peterka
03.03.06,11:12
Nie je a ani v roku 2005 nebol spoplatnený.
Ziarowka
03.03.06,11:20
Do kedy sa musí zaslať ÚZ na OR a musí sa to vôbec? Stačí, keď sa to pošle aj poštou?
evina
03.03.06,11:26
Do kedy sa musí zaslať ÚZ na OR a musí sa to vôbec? Stačí, keď sa to pošle aj poštou?

http://www.porada.sk/t4437-p6-obchodn-register-a-archv-listn.html
Chobot
03.03.06,11:29
Do kedy sa musí zaslať ÚZ na OR a musí sa to vôbec? Stačí, keď sa to pošle aj poštou?

Ak vám vyplýva z nejakého zákona zverejňovať účtovnú závierku v zberke listín, tak ju tam musíte zverejniť v lehote, akú vám ukladá zákon - podľa zákona o účtovníctve je to 30 dní od schválenia UZ.
Ziarowka
06.03.06,11:04
Ešte sa chcem opýtať, či súčasťou UZ zasielanej na OR je aj zápis z valného zhromaždenia a či musí byť overený notárom. Taktiež mám prosbu na tých, ktorí také niečo už robili, aby napísali akú formu má mať zápis z VZ.
Ďakujem
Chobot
06.03.06,11:11
Ešte sa chcem opýtať, či súčasťou UZ zasielanej na OR je aj zápis z valného zhromaždenia a či musí byť overený notárom. Taktiež mám prosbu na tých, ktorí také niečo už robili, aby napísali akú formu má mať zápis z VZ.
Ďakujem

Na schávlenie UZ nie je potrebná notársky overená zápisnica z VZ. Notársky overená sa vyžaduje len v niektorých prípadoch ako napr. zvýšenie/zníženie zákl. imania, zmena stanov, predaj podniku alebo časti.

Do zbierky listín stačí dať iba UZ, zápisnicu z VZ nie je treba predkladať.